דיקור סיני לבעיות פוריות
24 בדצמבר 2012 – 22:16 | אין תגובות

מדי שנה יותר ויותר אנשים, זוגות נשואים, סובלים מבעיות פוריות. לעיתים המדובר בבעיות רפואיות של הגבר ולעיתים בבעיות של האישה. ישנם אף מקרים ששני בני הזוג צריכים לעבור טיפולי פוריות. האם ידעת כי דיקור סיני …

קרא עוד »
בריאות

תרופות

דיאטה ותזונה

טיפולים

מחלות ותסמונות

ראשי » בריאות, רפואה, תרופות

סל שירותי בריאות במסגרת קופת חולים

פורסם על ידי eitan ב 25 בפברואר 2009 – 17:56תגובה אחת

סל שירותי בריאות קופת חוליםקופות החולים בישראל מעניקות לכל אחד מאיתנו סל שירותי בריאות, שאמור לתת מענה כמעט לכ צורך בריאותי / טיפולי שלנו, מיום הלידה, דרך הילדות, גיל ההתבגרות ועד לזיקנה ובכלל. מה מציעות קופות חולים בישראל במסגרת סל שירותיח הבריאות והאם זה מספיק?

עם ההתפתחות הטכנולוגית וצבירת הידע והניסיון בתחומי הרפואה הרבים, ניתן לראות כי בשנים האחרונות קיימת מגמה של שירותים מתמחים.

בעבר, תחומי העיסוק של הרופאים היו כלליים יותר ורופא המשפחה היה הכתובת אליה פונים במרבית המקרים בהם עולה בעיה בריאותית. כיום, הוא עדיין הכתובת הראשונה, אך בחלק גדול מהמקרים מופנה המטופל לבדיקה וטיפול על ידי רופא מומחה בתחום רלוונטי.

קופות החולים בארץ אמונות על שירותי הבריאות לכלל הציבור כמתחייב בחוק הבריאות הממלכתי ומציעות למבוטחיהן מגוון רב של שירותים.

חלקם, כאמור, במסגרת ביטוחי הבריאות הממלכתיים וחלקם במסגרת ביטוחי השב"ן אותם משווקות הקופות.

קופות החולים בישראל, בשנים האחרונות, פיתחו והרחיבו את שירותי הבריאות שהן מציעות למבוטחיהם, שכעת כוללים בין השאר גם שירותים רבים בתחום הרפואה המשלימה או האלטרנטיבית ובתחום רפואת נשים וילדים.

מהו סל שירותי הבריאות?

מידי שנה, קובע משרד הבריאות אילו שירותים רפואיים ואילו תרופות יסובסדו מתקציב המדינה. כמדינת רווחה, ישראל מבטיחה לאזרחיה את מרבית שירותי הבריאות הדרושים להם בסבסוד מלא או השתתפות עצמית נמוכה.

יחד עם זאת, כבכל תחום בו קיים תקציב מוגבל, חולים רבים "נופלים בין הכיסאות", כאשר נדרשים להם טיפולים רפואיים או תרופות שאינן כלולות בסל שירותי הבריאות הממלכתי וידם אינה משגת.

סל שירותי הבריאות בישראל ביחס למדינות מערביות אחרות

אם להשוות את הרפואה הציבורית בישראל ואת סל שירותי הבריאות הממלכתי לשירותים רפואיים מסובסדים במדינות מערביות אחרות – ניתן לראות כי באופן יחסי בישראל נהוגה מדיניות רווחה.

הדוגמא הידועה ביותר לפער זה, היא ארצות הברית, בה שירותים רפואיים אינם זמינים למי שאין בבעלותו ביטוח בריאות פרטי, אלא אם יכתת רגליו לאחת המרפאות הציבוריות.

גם במקרים בהם מדובר ברפואת חירום, ללא ביטוח רפואי יועבר החולה לבית חולים או מרפאה ציבורית.

תגובות »

השאר את תגובתך!

הינך חייב להיות מחובר על מנת שתוכל להגיב.