דיקור סיני לבעיות פוריות
24 בדצמבר 2012 – 22:16 | אין תגובות

מדי שנה יותר ויותר אנשים, זוגות נשואים, סובלים מבעיות פוריות. לעיתים המדובר בבעיות רפואיות של הגבר ולעיתים בבעיות של האישה. ישנם אף מקרים ששני בני הזוג צריכים לעבור טיפולי פוריות. האם ידעת כי דיקור סיני …

קרא עוד »
בריאות

תרופות

דיאטה ותזונה

טיפולים

מחלות ותסמונות

ראשי » רפואה

רפואת נשים במסגרת קופת חולים בישראל

פורסם על ידי eitan ב 25 בפברואר 2009 – 18:05תגובה אחת

על שירותים של קופות חולים בתחום רפואת נשים בישראל – כאשה, תוכלי לקבל מגוון טיפולים רפואיים, בדיקות לפני ומעקב הריון, בדיקות גניקולוג תקופתיות ושלל בדיקות אינטימיות לנשים בלבד. מה את יודעת על שירותי הבריאות לנשים במסגרת קופות חולים בישראל?

חיפוש רופאים לפי סוג התמחות בשירותי קופות החולים מניב כ 80 – 100 תחומים שונים, ניתן לחלקם לנושאים כלליים יותר בצורות שונות.

אפשרות אחת היא לפי התחומים הקלאסיים הנהוגים ברפואה – רפואת משפחה, כירורגיה, עור ומין, פנימית, עיניים, קרדיולוגיה (לב וכלי דם), פלסטית, שיניים, נפש, גריאטריה ורפואת נשים.

תחום רפואת הנשים הוא תחום רחב מאוד, הכולל את מכלול השירותים שנוגעים לנשים במסגרת קופות החולים.

בדיקות וטיפולים בתחום הגניקולוגיה, מעקב היריון – על כל הבדיקות הכרוכות בו, טיפולי פוריות ועוד.

הרפואה הציבורית בשנים האחרונות עברה מגמה של שינוי וניתן לראות כי בתוך המרפאות הציבוריות של קופות החולים יש מגוון שירותים רפואיים "מתמחים" הניתנים על ידי רופאים מקצועיים בתחום ספציפי.

מלבד רפואת נשים, ישנם שירותים שונים בתחום רפואת משפחה, אותם ניתן לחלק לפי גיל -  בריאות תינוקות וילדים, בריאות צעירים, בריאות מבוגרים.

רפואת נשים במסגרת ביטוח בריאות ממלכתי

אם להשוות בין מדינת ישראל, לבין מדינות מערביות אחרות מבחינת שירותי הבריאות בתחום רפואת נשים, ניתן לראות כי קופות חולים בישראל מציעות מטריה רחבה יחסית של טיפולים ושירותים לנשים, במסגרת ביטוח הבריאות הממלכתי.

אפילו חלק גדול מהבדיקות הנדרשות במסגרת מעקב היריון, כלולות בסל הבריאות הממלכתי וההשתתפות העצמית במימון הבדיקות הללו – יחסית קטנה.

מידי שנה, קובע משרד הבריאות והמרכז הלאומי למניעת מחלות את סל שירותי הבריאות לו זכאית כל אשה בהריון, לרבות בדיקות ויעוץ גנטי לפני הכניסה להריון, בדיקות המתבצעות במסגרת מעקב ההריון, הכנה ללידה ועוד.

רפואת נשים ומעקב הריון במסגרת ביטוחים משלימים

מטבע הדברים, סל שירותי הבריאות כולל את הבדיקות הבסיסיות, אולם בחלק מהמקרים, כאשר קיים חשש למומים בעובר, חשוב לבצע בדיקה מקיפה יותר.

קופות החולים מציעות לצרכים אלו (ורבים אחרים) כיסוי מורחב במסגרת ביטוחי השב"ן.

ניתן לראות כי בשנים האחרונות, רפואת נשים ובפרט כל מה שקשור למעקב הריון ולידה – הפכו לנקודה מרכזית בקמפיינים הפרסומיים של קופות החולים.

קופות חולים בישראל הן גופים ללא מטרות רווח, אך בהיעדר תקציב בלתי מוגבל, עליהן לכסות את הוצאות הקופה ולשווק כמה שיותר ביטוחים משלימים.

קיימת תחרות ענפה בין קופות החולים בתחום זה ולפני רכישת ביטוח, אם יש בכוונתכם להביא תינוק לעולם, חשוב לבדוק אילו כיסויים ואילו שירותים רפואיים מציעה כל קופה בתחום רפואת הנשים ובפרט בכל הנוגע למעקב הריון והכנה ללידה.

תגובות »

השאר את תגובתך!

הינך חייב להיות מחובר על מנת שתוכל להגיב.