דיקור סיני לבעיות פוריות
24 בדצמבר 2012 – 22:16 | אין תגובות

מדי שנה יותר ויותר אנשים, זוגות נשואים, סובלים מבעיות פוריות. לעיתים המדובר בבעיות רפואיות של הגבר ולעיתים בבעיות של האישה. ישנם אף מקרים ששני בני הזוג צריכים לעבור טיפולי פוריות. האם ידעת כי דיקור סיני …

קרא עוד »
בריאות

תרופות

דיאטה ותזונה

טיפולים

מחלות ותסמונות

ראשי » רפואה אלטרנטיבית, רפואה משלימה

טיפולי רפואה משלימה במסגרת קופת חולים

פורסם על ידי eitan ב 25 בפברואר 2009 – 18:244 תגובות

רפואה משלימה במסגרת קופות החולים בישראל – הידעתם כי ניתן לקבל מגוון רחב מאד של טיפולי רפואה משלימה במסגרת כל קופות החולים בישראל? אם לא ידעתם או שמתחשק לכם לקרוא עוד, אז זה ממש המקום!

בשנים האחרונות תחומי רפואה משלימה \ אלטרנטיבית שונים, מצאו את דרכם להיכנס לסל השירותים אותם מציעות קופות חולים למבוטחיהם.

מרבית השירותים אינם כלולים במסגרת ביטוחי הבריאות הממלכתיים, אם כי בביטוחי שב"ן אותם מציעות הקופות.

אולם, גם מבוטחים ללא שב"ן יכולים ליהנות משירותים שונים בתחום רפואה אלטרנטיבית, בהשתתפות עצמית נמוכה יחסית, דרך קופת החולים.

תחומים של רפואה משלימה

דיקור סיני \ אקופנטורה – שיטת אבחון וטיפול במגוון בעיות בריאותיות, המבוססת על שימוש במחטים דקיקות הננעצות בנקודות ספציפיות בגוף האדם. אותן נקודות, על פי הרפואה הסינית, נחשבות למרכזים של אנרגיה.

הומאופתיה – טיפול במגוון בעיות בגוף ובנפש, תוך שימוש בתרופות צמחיות, המותאמות על ידי מטפל הומאופת למכלול הסימפטומים של החולה.

נטורופתיה – שיטת טיפול במסגרתה המטפל מסייע לחולה לשפר את איכות חייו ובריאותו, על ידי התאמה של תזונה מתאימה, תוספי תזונה, שימוש בצמחי מרפא שונים ועוד.

רפלקסולוגיה – שיטת טיפול המבוססת על ניתוח ומיפוי של כפות הרגליים, ושימוש בנקודות שונות על כף הרגל – במטרה להשפיע על איברים אחרים בגוף האדם.

שיאצו
– שיטת טיפול יפנית, שמטרתה לסייע לחולה לשפר את בריאותו באמצעות שימוש בלחיצות והשענות על נקודות שונות בגוף, לאורך המסלול של המרידיאנים.

רפואה משלימה \ אלטרנטיבית מחוץ לקופת החולים

לצד המרפאות הציבוריות שמנוהלות על ידי קופות החולים, קיים שיתוף פעולה בין הקופות השונות לבין מרפאות פרטיות במגוון תחומים.

למעשה, אם תתקשרו למוקד זימון תורים של קופת החולים בה אתם מבוטחים, תוכלו לבחור אפילו רופא משפחה במרפאה פרטית, שמקבל חולים דרך הקופה.

גם בתחום הרפואה המשלימה או הרפואה האלטרנטיבית, ניתן למצוא הרבה מאוד מטפלים המשתפים פעולה עם קופות החולים השונות.

מומלץ מאוד לבדוק את הנושא, לפני בחירת מטפל, שכן יתכן מאוד שתמצאו אפשרות לחסוך בעלויות הטיפול וליהנות מסבסוד דרך קופת החולים בה אתם מבוטחים.

מעבר לכך, לעיתים קרובות מומלץ מאד לשקול טיפול ברפואה משלימה באמצעות קופת חולים, כאלטרנטיבה לטיפול רפואי קונבנציונאלי.

אז לפני שתקבלו החלטה, פנו אל מוקד קופת החולים שלכם ובקשו המלצות ומידע על רפואה משלימה. לבריאות!

4 תגובות »

השאר את תגובתך!

הינך חייב להיות מחובר על מנת שתוכל להגיב.