דיקור סיני לבעיות פוריות
24 בדצמבר 2012 – 22:16 | אין תגובות

מדי שנה יותר ויותר אנשים, זוגות נשואים, סובלים מבעיות פוריות. לעיתים המדובר בבעיות רפואיות של הגבר ולעיתים בבעיות של האישה. ישנם אף מקרים ששני בני הזוג צריכים לעבור טיפולי פוריות. האם ידעת כי דיקור סיני …

קרא עוד »
בריאות

תרופות

דיאטה ותזונה

טיפולים

מחלות ותסמונות

ראשי » בריאות, טיפולים

סיגריה אלקטרונית – גמילה מעישון סיגריות אחת ולתמיד!

פורסם על ידי eitan ב 15 במרץ 2009 – 13:074 תגובות

סיגריה אלקטרוניתגמילה מעישון באמצעות שימוש בסיגריה אלקטרונית - כל שנה מתים בעולם מעל לשני מיליון בני אדם בגילאים שונים ממחלות הקשורות בעישון. במדינת ישראל שיעור התמותה השנתי ממחלות העישון עומד על יותר מ-30 אלף איש.

היום גם המעשנים הכבדים ביותר יודעים, כי קיימים סיכונים רבים מאוד הכרוכים בעישון סיגריות, וכל ההנאות השונות הקשורות בהן אינן שוות את המחיר. עם זאת, הפסקת העישון וההתגברות על התלות בסיגריות אינן פשוטות.

בטח כבר שמעת כי מומלץ מאוד להפסיק לעשן…

הפסקת העישון גורמת לעלייה משמעותית בתוחלת החיים, לירידה בסיכון לחלות ולשיפור כללי באיכות החיים. שיעור מחלות הנשימה והריאה יורד וגם שיעור מחלות הלב ומחלות הסרטן.

ההתדרדרות מבחינה בריאותית נעצרת, התחושה הכללית משתפרת, קל יותר לנשום, תחושות הטעם והריח חוזרות וגלגל השלג של הנזקים המצטברים נעצר.

היום קיימות שיטות רבות ומגוונות להפסקת עישון למעשנים ברמות התמכרות שונות ובגילאים שונים:

  • בשוק קיימים תחליפי ניקוטין שונים, כדוגמת לובטין המחקה את השפעתו של הניקוטין על הגוף ואינו כולל את תופעות הלוואי הקשות של הניקוטין.
  • את ה"ניקורט", ניקוטין בתוספת שרף מלאכותי המסייע לתהליך הגמילה, ניתן למצוא במדבקות מיוחדות, במסטיקים, בתרסיסים ובשאר מוצרים.
  • באמצעות מרשם רופא ניתן ליטול את ה"זיבאן". הזיבאן שימשה בעבר כתרופה נוגדת דיכאון, והתגלתה כמקלה מאוד על תסמיני הגמילה הקשורים בניקוטין. התרופה אינה מכילה ניקוטין, לא ממכרת ואף מסדירה את הפעילות במוח באזור ההנאה המעודד את הדחף לעשן.
  • ה"וורניקלין" היא תרופה נוספת שנמצאה כיעילה בהקלה על תסמיני הפסקת העישון.
  • ניתן אף להיעזר בשיטת הדיקור הסיני המקלה מאוד על תהליך הגמילה.

סיגריה אלקטרונית – שיטה יעילה ומוכחת להפסקת העישון

אם ניסיתם כמעט את כל שיטות הגמילה ללא הצלחה יתרה, הסיגריה האלקטרונית היא הפתרון היעיל עבורכם. בשונה מהתחליפים והתכשירים הישנים, הסיגריה האלקטרונית גומלת את המעשן מעישון בצורה טבעית ומבלי שיחוש כלל.

באמצעות הסיגריה האלקטרונית יכול המעשן ליהנות מחוויית העישון לה הוא מורגל כל-כך, ללא כל תופעות הלוואי המזיקות הקשורות בה: יניקת עשן מזיק אל הריאות, ניקוטין ושאר רעות חולות.

הסיגריה האלקטרונית נראית כמו סיגריה רגילה, היא מוציאה עשן בדיוק כמו סיגריה רגילה ומספקת את אותה תחושה בדיוק, אך מטרתה היא לגמול מעישון. הסיגריה עשויה מפלסטיק וכוללת חיבור חשמלי וסוללה נטענת. למעשה, הסיגריה האלקטרונית היא ממש כמו משאף ונטולין בלתי מזיק.

לסיגריה ישנה מחסנית מיוחדת לתחליף הטבק וכאשר המעשן שואף מקצה הסגריה הוא גורם להפעלת מדחף קטן הדואג שהאוויר המגיע לריאותיו יהיה נקי. הסיגריה האלקטרונית אף יוצרת את תחושת העשן המקורית.

כאמור, השאיפה מהסיגריה מעבירה את תחליף הטבק דרך מחסנית קטנה, בה הוא מתפרק לחלקיקים זעירים ומתערבב עם אדים; המעשן שואף, לכאורה, עשן ופולט החוצה עשן, אך למעשה האוויר המגיע לריאותיו נקי מעשן או מניקוטין מזיק.

סיגריה אלקטורונית מציעה למעשנים יתרון יתרון נוסף; בלעיסת מסטיק נגד עישון המכיל תחליף ניקוטין חולפות בין חמש ל-10 דקות עד שהחומר נספג בגופו של המעשן. לעומתו בסיגריה האלקטרונית חולפות בין שבע ל-10 שניות בלבד.

בשונה מהתחליפים המוכרים, הסיגריה האלקטרונית גורמת למעשן לחוש את תחושת הניקוטין, אליה הוא מורגל, כבר מהשאיפה הראשונה ומקלה מאוד על תהליך הגמילה ההדרגתי והמבוקר.

רוצים להפסיק לעשן?

סיגריה אלקטרונית ותגידו שלום לסיגריות ולא להתראות!

4 תגובות »

השאר את תגובתך!

הינך חייב להיות מחובר על מנת שתוכל להגיב.