דיקור סיני לבעיות פוריות
24 בדצמבר 2012 – 22:16 | אין תגובות

מדי שנה יותר ויותר אנשים, זוגות נשואים, סובלים מבעיות פוריות. לעיתים המדובר בבעיות רפואיות של הגבר ולעיתים בבעיות של האישה. ישנם אף מקרים ששני בני הזוג צריכים לעבור טיפולי פוריות. האם ידעת כי דיקור סיני …

קרא עוד »
בריאות

תרופות

דיאטה ותזונה

טיפולים

מחלות ותסמונות

ראשי » שפעת החזירים

עדכון יומי שפעת החזירים – האם החיסונים נגועים בפוליטיקה?

פורסם על ידי eitan ב 3 בנובמבר 2009 – 16:50אין תגובות

עדכון יומי שפעת החזירים - חיסונים נגועים בפוליטיקה?לקח לשפעת החזירים ל"גור" בישראל חצי שנה ולגבות 39 קורבנות, עד שהטיפול הלאומי במחלה התחיל באופן רשמי.

ראש הממשלה הודיע אתמול, על תחילת ההתחסנות כנגד המחלה, והסביר כי תפקידה של הממשלה בתהליך נעשה, וכי עתה הגיע תורם של האזרחים להתייצב בקופות החולים ולקבל את מנת החיסון שמיועדת להם.

מתן החיסונים עצמו החל אתמול בבתי החולים, ומחר הוא עתיד להתרחב ולהגיע גם אל קופות החולים השונות. חיסון נגד שפעת החזירים לא יעלה כסף לאזרח והוא יצטרף למעשה אל החיסון הרגיל נגד שפעת עונתית.

על פניו מדובר בבשורה חיובית ומשמחת, אך יש רבים שטוענים כי החיסונים שנרכשו לא עברו מספיק בדיקות ומבצע הרכישה הגדול – הוא בכלל תוצאה של שיקולים פוליטיים.

הביקורת היא בעיקר כלפי ההחלטה לחסן את כלל האזרחים – בלי קשר לנתונים כמו בריאות האדם ומצבו הגופני. החלטה זו נתפסת כהחלטה פופוליסטית ופזיזה ולא כאג'נדה אשר בחנו ושקלו אותה עד הסוף.

בנוסף, נשמעת מורת רוח מהאופן בו טיפלו ברכישת החיסונים, ומן העובדה שהחוזים נחתמו עם חברות התרופות ללא שום מכרז ובאופן שאינו גלוי ושקוף לכלל הציבור.

בתוך כך, הודיעו רוב רופאי קופ"ח כללית, כי הם מתכוונים להתחסן נגד שפעת החזירים, הן בשל חשיבות החיסון והן בכדי לשמש דוגמה לציבור הרחב.

האם אתה בקבוצת הסיכון של שפעת החזירים?
בוא לשער את הסיכוי שלך לחלות בשפעת החזירים!

השאר את תגובתך!

הינך חייב להיות מחובר על מנת שתוכל להגיב.