דיקור סיני לבעיות פוריות
24 בדצמבר 2012 – 22:16 | אין תגובות

מדי שנה יותר ויותר אנשים, זוגות נשואים, סובלים מבעיות פוריות. לעיתים המדובר בבעיות רפואיות של הגבר ולעיתים בבעיות של האישה. ישנם אף מקרים ששני בני הזוג צריכים לעבור טיפולי פוריות. האם ידעת כי דיקור סיני …

קרא עוד »
בריאות

תרופות

דיאטה ותזונה

טיפולים

מחלות ותסמונות

ראשי » איכות חיים, בריאות, דיאטה ותזונה

מזון אורגני ותזונה אורגנית

פורסם על ידי eitan ב 12 בנובמבר 2009 – 9:483 תגובות

מזון אורגניבשנים האחרונות, בעקבות העלייה במודעות של גוף – נפש ופריצת הרפואה המשלימה לתודעה העולמית, אנשים רבים משתדלים לנהל אורח חיים בריא ולאכול מזון טבעי ומאוזן, אשר אינו מכיל כימיקלים וחומרים מלאכותיים.

מהי תזונה אורגנית ומהו מזון אורגני?

מזון אורגני הינו מזון אשר גדל ומשווק בצורתו הטבעית. המזון האורגני צמח וגדל ללא הזרקת חומרים כימקליים, הדברה כימית, אנטיביוטיקה, חומרים סינטטיים, הזרקת הורמונים או הנדסה גנטית.

חומרים אלו מרוססים על מוצרי המזון השונים, על מנת לגרום להם לגדול במהירות ולהיראות גדולים, עסיסיים ומושכים לעין.

כמו כן, למזון האורגני לא מוסיפים צבעי מאכל או חומרים משמרים. המזון האורגני גדל בסביבה טבעית ובמקרי הצורך מדשנים אותו אך ורק בדישון ממוצרים טבעיים, כמו מזון צמחי.

חשוב לציין, כי על מנת להבטיח שאכן המזון גדל בצורה אורגנית וללא חומרים מלאכותיים, קיים פיקוח המאשר ש המזון המשווק אכן אורגני.

תזונה אורגנית, מורכבת מאכילה של מוצרי מזון אורגנים בלבד. למזון האורגני ישנם יתרונות רבים והראשי שבהם הוא השפעתו החיובית על בריאות חיינו.

חסרונו היחיד של מזון זה הוא מחירו הגבוה. ברוב המקרים, המזון האורגני יקר כמעט פי שלושה מהמזון הרגיל.

מהם היתרונות של מזון אורגני?

מזונות אורגנים לא מכילים בתוכם שאריות של הורמונים – בעשורים האחרונים נערכו מחקרים רבים לגבי התבגרות מוקדמות של ילדים, הבאה לידי ביטוי בקבלת הווסת הראשונה בגיל צעיר ובהתפתחות מינית מוקדמת (גילאי 8-12).

מחקרים אלו הוכיחו כי קיים קשר בין אכילת מזון שהוזרקו לתוכו הורמונים ובין התפתחות מינית מוקדמת.

מזונות אורגניים לא מכילים שאריות של תרופות – ישנם מוצרי מזון אשר לתוכם מוזרקים תרופות שונות ובעיקר אנטיביוטיקה.

אכילת מוצרים שהוזרקה אליהם אנטיביוטיקה, גורמת לדיכוי המערכת החיסונית, מאחר והחיידקים הופכים להיות עמידים עם הזמן לאנטיביוטיקה וכך בשעת מחלה, השימוש בה הופך ללא יעיל.

מזונות אורגנים מפחיתים את שכיחות התפתחות מחלות כרוניות – ממחקרים רבים שנערכו, נמצא שהשימוש בחומרים כימיקלים, חומרי הדברה, צבעי מאכל וחומרים סינטטיים, גורם למחלות כרוניות רבות.

בין מחלות אלו ניתן למצוא סרטן, הפרעות במערכת העיכול, אלרגיות, כאבי ראש, מיגרנות ואף הפרעות קשב וריכוז.

מזונות אורגנים מכילים בתוכם את כל הויטמינים והמינרלים – זאת לעומת מזונות אחרים, אשר לעיתים קרובות הויטמינים והמינרלים שבהם נהרסים, בעקבות חומרי ההדברה והכימיקלים, ולמזון אין ערך תזונתי.

גידול מזון אורגני אינו פוגע או מוסיף לזיהום האוויר והסביבה – זאת לעומת גידול מזון באמצעות חומרי הדברה וכימיקלים שונים, אשר מביאים לזיהום סביבתם.

זיהום זה יכול להתבטא בפגיעה בבעלי חיים, שבירת האיזון בשרשרת המזון, הפרת איזון אקולוגי ולזיהום מי התהום.

היכן ניתן להשיג מזון אורגני?

את המזון האורגני ניתן לקנות ישירות מהחקלאי המגדל אותו. קיבוצים ומושבים רבים מוכרים מזון אורגני.

בנוסף, ניתן למצוא מזון אורגני בחנויות טבע, ובחנויות המוכרות מזון אורגני. סופרים רבים המוכרים מוצרי מזון אורגניים פזורים ברחבי הארץ והיום פשוט מאוד להשיג אותם.

3 תגובות »

השאר את תגובתך!

הינך חייב להיות מחובר על מנת שתוכל להגיב.