דיקור סיני לבעיות פוריות
24 בדצמבר 2012 – 22:16 | אין תגובות

מדי שנה יותר ויותר אנשים, זוגות נשואים, סובלים מבעיות פוריות. לעיתים המדובר בבעיות רפואיות של הגבר ולעיתים בבעיות של האישה. ישנם אף מקרים ששני בני הזוג צריכים לעבור טיפולי פוריות. האם ידעת כי דיקור סיני …

קרא עוד »
בריאות

תרופות

דיאטה ותזונה

טיפולים

מחלות ותסמונות

ראשי » איכות חיים, טיפולים, יופי וטיפוח

הסרת משקפיים בלייזר – המדריך להסרת משקפיים

פורסם על ידי eitan ב 6 באפריל 2009 – 18:25תגובה אחת

רוצה לדעת על מה כולם מדברים בשנים האחרונות? הסרת משקפיים בלייזר – כמעט כל מי שמרכיב משקפיים או עדשות מגע חולם על הרגע הזה שבו יוכל להשליך הצידה את המשקפיים או להפסיק להיאבק עם עדשות המגע שתדיר נשרטות, נשברות או נעלמות בדיוק כשצריך אותן.

חלק גדול מאותם אנשים בוחר לעבור תיקון ראייה באמצעות לייזר, הליך שהפך מקובל ומתבצע אלפי פעמים בשנה.

למי מיועד טיפול הסרת משקפיים בלייזר?

הטיפול נועד כמעט לכל הדרגות של קוצר ראייה – מצב שבו העצמים שאנו רואים מתמקדים לפני רשתית העין. כתוצאה מכך, אדם שהוא קצר ראייה, כשהוא ללא משקפיים, רואה טוב יותר לקרוב מאשר לרחוק.

כמעט כל מרכיבי משקפי ראייה הם קצרי ראייה. לרוחק ראייה- מצב שבו העצמים שאנו רואים מתמקדים לפני רשתית העין מכך, אדם שהוא רחק-ראייה רואה טוב יותר לרחוק מאשר לקרוב, כשהוא ללא משפיים.

רוחק ראייה הוא מצב פחות שכיח מקוצר ראייה בדרגה נמוכה ואו בינונית ולרוב דרגות הצילינדר וזאת בתנאי שהמספר התייצב ונשאר קבוע לארוך זמן ולא נתגלו ממצאיים המונעים את קיום הטיפול.

בעבר רק בעלי מספרים גבוהים נהנו מניתוחי הלייזר. כיום, הודות לטכנולוגיה המתקדמת, נהפך הניתוח לפופולרי בקרב קבוצות גיל שונות בעיקר בטווח גילאי 20 עד 40.

מהו תיקון ראייה בלייזר?

הטיפול בלייזר לתיקון קוצר ורוחק ראייה מתבצע על-ידי שינוי בקמירות של קרנית העין (החלק הקדמי השקוף של העין, שעליו מניחים את עדשת המגע). קרן הלייזר מפסלת את הקרנית לקמירות הנדרשת בדיוק רב.

איך תדעו אם אתה מתאים?

כדי לדעת זאת, יש לעבור בדיקת התאמה פשוטה הכוללת מילוי שאלון מפורט לגבי מצב בריאותך צילום ממחושב של קרנית העין ובדיקת עיינים מקיפה.

האישונים מורחבים באמצעות טיפות עיניים על מנת לאבחן את מצב קרקעית העין, עובי הקרנית וצילינדר. במידה והממצאים נמצאו מתאימים המטפל יכול להמשיך בהליך.

מהי השיטה הפופולרית ביותר כיום להסרת משקפיים?

"סופר לאסיק" היא אחת השיטות הנפוצות ביותר להסרת משקפיים. בנוסף לחדשנות והבטיחות, מקנה הטיפול ב"סופר לאסיק" יתרונות רבים נוספים: הרחבת שדה הראייה, שיפור ניכר בראייה הדינמית ובעיקר הליך פשוט ומהיר והחלמה מהירה, היות ומדובר בהליך המתבצע על אנשים בראים המטרה המרכזית היא פתרון נקודתי ללקות הראייה ושיפור איכות החיים.

כיום הטיפול מבוצע באמצעים הטכנולוגיים המתקדמים ביותר, וקיימת בקרה ממוחשבת שמונעת את רוב הסיבוכים האפשריים.

מיעוט המטופלים יסבול מהפרעות בראיית לילה או מתחושת טשטוש מסוים – תופעות שלרוב חולפות במהלך השבועות הראשונים שלאחר הטיפול.

אצל אלה הסובלים מיובש בעיניים או הרכיבו עדשות מגע במשך שנים רבות, עלולה להתגבר תחושת היובש בעיניים, תופעה שחולפת בהדרגה.

האם אראה שיפור מיידי?

ברגע שמסתיים הטיפול, ניכר שיפור מיידי בחדות הראייה. שיפור כללי באיכות הראייה יתרחש בתוך תקופה קצרה של 24 שעות.

לאחר הטיפול ניתן לנהוג כבר ללא משקפיים או עדשות מגע. לעיתים קיימות תופעות לוואי קלות שחולפות במהירות, כמו טשטוש או סנוור.

לא כל אחד יכול לעבור הסרת משקפיים בלייזר…

מבחינת התאמה בריאותית, לא כל בעל משקפים יכול לעבור את הניתוח הזה. בכל שנה נדחים כ-40% מהפונים בבקשה לעבור ניתוח כזה, בגלל חוסר התאמה. למי מותר לעבור ניתוח לייזר לתיקון ראייה? ככלל, לבני 51-20, מלבד מקרים יוצאי דופן.

הנתון הזה נגזר מכך שברוב המקרים מגיל 20 והלאה מפסיק מספר המשקפיים לגדול – ואילו מעל גיל 51 עלולות להיווצר מחלות עיניים נוספות.

דוגמאות למקרים של חוסר התאמה לניתוח לייזר:

  • למי שיש מספר שגבוה ממינוס 8.
  • למי שסובל מניוון ברשתית.
  • למי שסובל ממחלות עיניים שונות.
  • למי שסובל מיובש תמידי בעיניים.
  • למי שחולה במחלות אוטו-אימוניות כמו לופוס ומחלות פרקים שונות.
  • למי שחולה בסוכרת קשה שפוגעת בעיניים.
  • לנשים הרות.
  • למי שסובל ממחלת עור, במיוחד פסוריאזיס.
  • לחולי סרטן שמחלתם פעילה ולחולי איידס.

מספר כללים שייסיעו לכם בתהליך הבחירה

לבחור בחוכמה – אל תתפתו למחיר נמוך או תנאי תשלום נוחים.

תמיד לדעת את כל האופציות – ניתוח לייזר נשמע פתרון מהיר ונוח אך על מנת להחליט החלטה תהיו שלמים איתה, חשוב לקבל אינפורמציה על חלופות כמו השתלת עדשה, טבעות בקרנית או פרוצדורות אחרות. על פי חוק בריאות ממלכתית חייב הרופא להסביר לחולה את הסיכויים והסיכונים הכרוכים בביצוע הניתוח ואת החלופות שקיימות לו.

להיוועץ עם מספר רופאים – עיניים זה דבר עדין במיוחד ולכן חשוב להפקיד אותן בידייו של מומחה. אל תתביישו לבדוק מספר מנתחים לשאול על ניסיונו של המנתח ולברר על כשלונותיו והצלחותיו בתחום.

לשאול את הגורם המתאים – חשוב לזכור שהמנתח הוא האחראי הבלעדי על הליך הניתוח ולכן הפנו אליו באופן ישיר כל שאלה או חשש המטריד אתכם.

להבין מה הן ההשלכות ותופעות הלוואי – כמו כל הליך רפואי גם כאן חשוב שתבינו את הסיכונים ותופעות הלוואי העלולות לפקוד אתכם.
להבין את ההליך לפרטיו- חיתמו על טופס הסכמה רק לאחר שהבנתם את כל ההשלכות, הסיכונים וכל האינפורמציה נמסרה לכם בצורה מהימנה ומובנת.

לעבור בדיקת התאמה – לפני הניתוח חובה לעבור בדיקה מקיפה הכוללת מיפוי קרנית, בדיקת עובי הקרנית ובדיקה מדוקדקת של רשתית העין וכמובן מילוי שאלון רפואי מפורט.

איפה הכי כדאי לעשות את הניתוח?

אז החלטתם לעבור את הניתוח? כל מה שנותר לעשות זה לבחור היכן לעשות. ישנם עשרות מכונים אשר מאפשרים לבצע את הניתוח. אנו ממליצים להשוואת בין מספר מכונים מובילים. כשירות חינם לגולשי האתר, אנו מאפשרים להשוואות בין המכונים המובילים בארץ בתחום זה.

יש לך שאלות נוספות? באתר דוקטורס תוכלו להעלות כל שאלה והתייעץ עם רופאי עיניים מומחים ללא תשלום. לכניסה לפורום הסרת משקפיים בלייזר ליחצו כאן

אם החלטתם ללכת על ניתוח הסרת משקפיים, בלוג איתן מאחל לכם גלישה נעימה!

תגובות »

השאר את תגובתך!

הינך חייב להיות מחובר על מנת שתוכל להגיב.