דיקור סיני לבעיות פוריות
24 בדצמבר 2012 – 22:16 | אין תגובות

מדי שנה יותר ויותר אנשים, זוגות נשואים, סובלים מבעיות פוריות. לעיתים המדובר בבעיות רפואיות של הגבר ולעיתים בבעיות של האישה. ישנם אף מקרים ששני בני הזוג צריכים לעבור טיפולי פוריות. האם ידעת כי דיקור סיני …

קרא עוד »
בריאות

תרופות

דיאטה ותזונה

טיפולים

מחלות ותסמונות

ראשי » מחלות ותסמונות

כולסטרול טוב וכולסטרול רע – Cholesterol

פורסם על ידי eitan ב 12 באפריל 2009 – 14:587 תגובות

מה ההבדל בין כולסטרול טוב וכולסטרול רע? בשנים האחרונות גברה מאוד המודעות בקרב הציבור הרחב להשפעתו המזיקה של הכולסטרול (Cholesterol) על בריאותנו; הצטברות לא רצויה של כולסטרול בכלי הדם גורמת במהלך הזמן לעיבוי ולסתימה של העורקים ומעלה את הסיכון ללקות בהתקפי לב.

אך למרות החשש מפני הכולסטרול, חשוב לזכור, כי יש לו אף תפקידים חיוביים בשמירה על בריאותנו ולהבחין בין כולסטרול רע ומזיק ובין כולסטרול טוב החיוני לתפקודו התקין של הגוף.

הכולסטרול הוא, למעשה, חומר שומני, המצוי בדם, במרבית הרקמות ובייחוד ברקמת העצב; הוא מעין תרכובת אורגנית של שני חומרים אורגניים הקרויים "סטרול" (Strol) ו"ליפיד" (Lipid), והוא נמצא בגופם של כל היונקים על פני האדמה.

הכולסטרול מיוצר בכבד, יש לו חשיבות רבה בתהליכים ביוכימיים שונים, והוא חיוני ביותר לתפקודו התקין של גופנו. הוא אחד המרכיבים החשובים ביצירת הורמוני המין ויצירת הורמונים סטרואידיים הנוטלים חלק פעיל בתהליכי בנייתם של השרירים ושל הרקמות.

הכולסטרול הוא גם מרכיב חשוב ביותר בקרום התא, והוא מסייע ביצירת מלחי מרה ובהעברת השומנים בדם. הכולסטרול אף חיוני ביותר לתהליכי הפירוק של המזון ולספיגתו במערכת העיכול. הוא מובל בזרם הדם אל התאים ומהם חזרה באמצעות נשאים הקרויים "ליפופרוטאינים" (Lipoprotein).

ישנם, למעשה, שני סוגי כולסטרול: כולסטרול הקרוי "אנדוגני" (Androgynous) ומיוצר על-ידי הגוף בתאי הכבד. כולסטרול זה מהווה כ-70% מכמות הכולסטרול בגופנו; וכולסטרול הקרוי "אקסוגני" (Exogenous) שמקורו חיצוני, הוא מגיע אל גופנו מהמזון ומהווה כ-30% מכמות הכולסטרול בגוף.

בעיית הכולסטרול נוצרת כאשר כמות הכולסטרול המגיעה לגופנו מהמזון היא גבוהה מהדרוש לו. עודפי הכולסטרול עלולים להצטבר לאורך זמן על דפנות כלי הדם ולגרום בהמשך להצרתם ומאוחר יותר אף להיווצרות קרישי דם.

קרישי הדם נעים בזרם הדם ועלולים לחסום כלי דם קטנים. חסימה עלולה זו להסתיים בהתקף לב.

כולסטרול רע וכולסטרול טוב

הגוף צורך כולסטרול כדרך שבשגרה; כאשר נגמר מאגר הכולסטרול בתא הבודד הוא קולט כולסטרול חדש מזרם הדם.

אך כאשר כתוצאה מאכילה מוגזמת של מזון שומני מהחי, רמות הכולסטרול בגוף עולות על הנדרש, הגוף איננו מצליח לרוקן את מאגרי הכולסטרול שהצטברו בתאים והוא נאלץ לחסום את הכניסה לכולסטרול חדש לתוך התאים.

הכולסטרול הנשאר בזרם הדם מצטבר ושוקע אל דפנות כלי הדם; זהו למעשה מה שאנו נוהגים לכנות "כולסטרול רע" (LDL).

שכן, כאמור, הצטברותו עלולה להסתיים במחלות לב ובמחלות כלי דם שונות. הכולסטרול היוצא מהתא לאחר שנעשה בו שימוש, קרוי "הכולסטרול הטוב" (HDL).

הכולסטרול הטוב שיצא מהתאים עושה את דרכו ישירות בזרם הדם אל הכבד ואיננו מהווה כל סכנה לגוף.

גורמי סיכון

גורמי הסיכון העיקריים לרמות כולסטרול גבוה הם בעיקר צריכה מוגברת של מזונות מהחי העשירים בכולסטרול, כדוגמת בשר וביצים אך גם משתנים גנטיים.

רבים מהילדים של הורים שסבלו מרמות גבוהות של כולסטרול עלולים גם הם לסבול מתופעה דומה בשלב כלשהו של חייהם.

גם היעדר פעילות גופנית גורם להצטברות כולסטרול בכלי הדם וישנם עוד גורמים נוספים, עליהם נמשיך ונפרט בפוסטים נוספים.

7 תגובות »

השאר את תגובתך!

הינך חייב להיות מחובר על מנת שתוכל להגיב.