דיקור סיני לבעיות פוריות
24 בדצמבר 2012 – 22:16 | אין תגובות

מדי שנה יותר ויותר אנשים, זוגות נשואים, סובלים מבעיות פוריות. לעיתים המדובר בבעיות רפואיות של הגבר ולעיתים בבעיות של האישה. ישנם אף מקרים ששני בני הזוג צריכים לעבור טיפולי פוריות. האם ידעת כי דיקור סיני …

קרא עוד »
בריאות

תרופות

דיאטה ותזונה

טיפולים

מחלות ותסמונות

ראשי » בריאות, כללי, רפואה, רפואה משלימה, תרופות

מכבי שירותי בריאות – מידע על קופת חולים מכבי

פורסם על ידי eitan ב 19 בינואר 2010 – 9:33אין תגובות

מכבי שירותי בריאות - מידע על קופת חולים מכבימכבי שירותי בריאות, מספקת שירותי רפואה עבור כמעט שני מליון תושבים בישראל. היא מפעילה מרפאות שונות, הפרושות ברחבי הארץ, ובהן פועלים מעל 3500 רופאים. מכבי מעניקה ללקוחותיה גם שירותי רפואה משלימה, רפואת תינוקות וייעוץ לבריאות. קראו כאן על מכבי שירותי בריאות…


ההיסטוריה של מכבי שירותי בריאות

מכבי שירותי בריאות נוסדה בשנות הארבעים תחת השם "קופת חולים מכבי". בתקופה ההיא שלטה בישוב קופת החולים של ההסתדרות ומספר רופאים יוצאי גרמניה התכוונו להקים גוף אשר יהווה חלופה לשירותי הבריאות שניתנו אז.

בשנות ה – 90, שינתה מכבי את הגישה השיווקית שלה, פעולה אשר הביאה לצמיחה בכמות המבוטחים שלה בעשרות אחוזים.

מכבי שירותי בריאות פועלת במקביל לשתי קופות החולים המתחרות: קופת חולים מאוחדת ושירותי בריאות כללית.

במקביל רכשה הקופה את רשת בתי החולים "אסותא" – רשת בתי חולים פרטיים, (תשעה סניפים במספר) אשר יש לשלם תשלום מלא על הטיפולים בהם.

כיום, מכבי שירותי בריאות היא אחת מארבעת הגופים בישראל אשר מציעים סל שירותי בריאות בסיסי על פי חוק ביטוח הבריאות הממלכתי.

מכבי שירותי בריאות – חברים במכבי

מתוקף חוק ביטוח הבריאות הממלכתי, חובה על כל תושב ישראלי לשלם דמי ביטוח בריאות (כחלק מן התשלום עבור ביטוח לאומי) ועל כן עליו להיות חבר רשום באחת מקופות החולים בארץ. אלה מבינינו הרשומים כחברים במכבי שירותי בריאות, זכאים לקבל סל טיפולים ללא תשלום נוסף.

מכבי מציעה מספר ביטוחים משלימים (למשל מכבי כסף ומכבי זהב) המאפשרים סוגים שונים של כיסויים ביטוחיים לטיפולים רפואיים ומשלימים, לתרופות ולייעוצים שונים.

חברים בקופות חולים אחרות רשאים להעביר את חברותם לקופת חולים מכבי, על ידי מילוי טופס פשוט באחד מסניפי הדואר, בעלות של כ – 15 ש"ח, כאשר כל זכויותיהם בסל הבריאות הבסיסי מתניידות ביחד איתם.

מעבר חברות של לקוח בעל ביטוח בריאות משלים למכבי, כרוך לעיתים בצורך לצבור וותק (למשל, השתתפות בחלק מן התרופות לחולים כרוניים אפשרית רק עבור חברים בעלי וותק של שנה ומעלה וכדומה).

עלות שירותים רפואיים במכבי

במסגרת סל הבריאות הבסיסי, ניתנים בשירותי הבריאות של מכבי שירותי בריאות בעלויות מינימאליות, כקבוע בחוק.

לדוגמה, ביקור אצל רופא משפחה או ילדים עולה 7 ש"ח בפעם הראשונה ברבעון ולאחר מכן הביקורים אצל אותו הרופא הם ללא תשלום נוסף. מחיר תרופות הנמצאות בספר התרופות ואשר מחירן לצרכן הרגיל עומד על עד 106 ש"ח, יהיה 13 ש"ח בלבד לחברי מכבי בכל סניף בית מרקחת של מכבי.

בדיקות ממוגרפיה, בדיקות לגילוי מוקדם של סוגים מסויימים של סרטן, שירותי בריאות למחלימים לאחר אירוע לבבי ועוד – אפשריים, במקרים מסוימים, על חשבון הקופה (ללא השתתפות עצמית כלל מטעם החבר).

בדיקות בתקופת הריון גם הן ניתנות ברובן בחינם, כאשר בדיקות אשר אינן חלק מסל הבדיקות המתחייב (למשל סקירת מערכות שניה) ניתנות לבעלי ביטוח משלים בהנחה משמעותית.

שירותי רפואה משלימה ומודעות לבריאות במכבי

מכבי שירותי בריאות מעניקה שירותים ייעודיים לאוכלוסיות מיוחדות רבות, כגון קשישים, תינוקות, ילדים, נשים בהריון, רפואה משלימה (במסגרת מכבי טבעי), רפואה דחופה ועוד.

בחלק מן המקרים מדובר במרכזים ייעודיים, המאפשרים גג של פתרונות רפואיים לאוכלוסיה מסוימת.

לדוגמה, המרכז לבריאות האישה ברעננה – המאגד בתוכו טיפולים, בדיקות הריון, ורפואת חירום לנשים בהריון, מרכז זה פתוח שעות ארוכות במהלך היום, כך שמבוטחות מכבי הנמצאות בהריון תוכלנה לפנות לקבלת סיוע בכל שעה.

בנוסף, מפעילה מכבי שירותי בריאות מערך של אנשי בריאות ורפואה כגון יעוץ תזונתי, מרפאים בעיסוק, יועצים ואף אנשי בריאות הנפש וקבוצות תמיכה (למשל לאנשים העוברים גמילה מעישון) בעלויות מופחתות לחברי מכבי שירותי בריאות.

לא ניתן להגיב.