דיקור סיני לבעיות פוריות
24 בדצמבר 2012 – 22:16 | אין תגובות

מדי שנה יותר ויותר אנשים, זוגות נשואים, סובלים מבעיות פוריות. לעיתים המדובר בבעיות רפואיות של הגבר ולעיתים בבעיות של האישה. ישנם אף מקרים ששני בני הזוג צריכים לעבור טיפולי פוריות. האם ידעת כי דיקור סיני …

קרא עוד »
בריאות

תרופות

דיאטה ותזונה

טיפולים

מחלות ותסמונות

ראשי » טיפולים, יופי וטיפוח

ניתוח הרמת עפעפיים – כל מה שחשוב לדעת רגע לפני…

פורסם על ידי eitan ב 14 באפריל 2009 – 8:40תגובה אחת

מסתבר שניתוח הרמת עפעפיים הוא ניתוח שכיח ביותר בקרב שני המינים: כמחצית מניתוחי הפנים אשר נערכים כל שנה הם ניתוחי עפעפיים. אם בודקים את כמות הניתוחים הפלסטיים המבוצעים בארץ, ניתוחי העפעפיים מדורגים במקום השלישי והמכובד, בעוד המקום הראשון שייך לניתוחי החזה ובמקום השני ניתוחי שאיבת שומן.

מטרתו של ניתוח הרמת עפעפיים לייפות את מראה הפנים וגם לשפר את מצב הפנים מבחינה רפואית. בפן האסתטי, הניתוח מעלים את המראה העייף של העיניים ומביא למראה רענן. בפן הרפואי, הוא מרחיב את שדה הראיה אשר לעתים נהיה מוגבל עקב נפילת עפעפיים.

בזמן האחרון חלה מגמה של התפשטות ניתוחי העפעפיים גם אל המין הגברי, וגם מגמה – הנצפית גם בתחומים אחרים של רפואה אסתטית ופלסטית – של התפשטות הניתוחים לגילאים צעירים.

לפני שהניתוח היה נפוץ, המנותחים היו לרוב בגילאי שישים ומעלה. כיום עוברים את הניתוח אפילו בני שלושים פלוס אשר חשים שפניהם העייפות משוות להם מראה מבוגר מגילם.

הסיבה לניתוח העפעפיים היא היווצרות של שקיות שומן מתחת לעיניים והידלדלות עור העפעפיים, תופעות טבעיות שחלות עם הזמן. הניתוח נעשה לרוב בבית חולים, בחדר ניתוח סטרילית בו ניתנת זריקת הרדמה מקומית או הרדמה כללית.

בניתוחים, האורכים כשעה, מוסרים שקיות השומן ועודפי העור מהעפעפיים העליונים והתחתונים. באמצעות חתך קטן ונסתר שנעשה בעפעפיים העליונים וחתך נסתר נוסף בעפעפיים התחתונים מוסרים "העודפים"  וכך הפנים חוזרות למראן הצעיר.

החתך לא נראה כמעט בגלל שהוא נעלם תחת הקפל הטבעי של העפעפיים העליונים.

גם החתך שנעשה בניתוח בעפעפיים התחתונים מוסתר על ידי הריסים כך שלרוב לא נותרות כלל צלקות גלויות מהניתוח. ההחלמה נמשכת כמה ימים בלבד ובסופה ניתן לחזור במהירות לפעילות מלאה, עם מראה פנים משופר.

הפנים מקבלים מראה צעיר ומאיר שאתם לוודאי תבחינו בו. רוב הסיכויים שסביבתכם לא תרגיש שעברתם ניתוח, אבל אתם תחושו הקלה בעיניים, תחושת רעננות והתחדשות.

צריך לזכור כי ניתוח הרמת עפעפיים מעניק שיפור משמעותי באזור העיניים אך זהו לא פתרון נרחב למראה הפנים.

כדי להשיג תוצאות כוללות ניתן לבצע ניתוח להרמת פנים וצוואר. טיפול זה מעניק מראה צעיר לפנים, לאחר שהן עוברות תהליכי הזדקנות טבעיים: צניחת העור, רפיון שרירים, צניחת אזור הלחיים והתרופפות קו הלסת והצוואר.

בטיפול הרמת צוואר מרימים את רקמות השומן ומסת השרירים שצנחה. פעולה זו מביאה למראה צעיר, אך טבעי, כך שלא נגרם שינוי בהבעות הפנים.

ניתוח הרמת עפעפיים עליונים

•    ניתוח עפעפיים נערך תחת הרדמה מקומית (סדציה), אשר מביאה לכך שהניתוח לא גורם שום כאב. למעשה, כלל לא חשים את הניתוח, שאורכו כשלושת- רבעי השעה.

•    התהליך של הניתוח להרמת עפעפיים עליונים הוא הוצאת העור לאורך העפעף. בסיום הניתוח החתך נתפר אך לא נותר סימן מכיוון שהצלקת היא תחת קפל העפעף.

•    המנותח משוחרר לביתו כשש שעות לאחר הניתוח.

ניתוח הרמת עפעפיים תחתונים

•    מטרת הניתוח להרמת עפעפיים תחתונים היא סילוק שקיות שומן והוצאת עודפי עור, אם יש כאלו.

•    הניתוח נערך תחת הרדמה מקומית (סדציה). לאורך הניתוח, הנמשך כשלושת רבעי השעה, לא חשים שום תחושה ואין כאבים.

•    התהליך של הניתוח להרמת עפעפיים תחתונים הוא חיתוך העור מעט מתחת לקו הריסים. דרך חתך זה מסלקים את שקיות השומן.

•    לאחר מכן מסלקים עודפי עור מיותרים.

•    המנותח משוחחר לביתו כשש שעות לאחר הניתוח.

החלמה מניתוחי הרמת עפעפיים

בסיום ניתוח להרמת עפעפיים תחתונים התפרים נותרים. חלקם ייספגו לבד בעור, ואת השאר יש צורך לסלק שבוע לאחר הניתוח. לאחר סילוקם מדביקים את המקום בפלסטרים לארבעה ימים.

נפיחויות ושטפי דם שמופיעים לרוב לאחר הניתוח להרמת עפעפיים נעלמים כשבוע לאחריו ואז אפשר לחזור לפעילות כרגיל. לצלקות של הניתוח לוקח כחודשיים להעלם כמעט לחלוטין, אך המראה הסופי מתקבל רק כעבור מספר חודשים.

כמו בכל פעולה כירורגים קיימים בניתוח להרמת עפעפיים סיבוכים נדירים. סיבוכים אפשריים הם דמעת, חוסר סימטריה בין העיניים, דלקת בתפרים או משיכה של העפעף מטה, אך ניתן לתקן זאת בניתוח פשוט בהרדמה מקומית.

מאמר זה נכתב בעזרתה האדיבה של ד"ר אירינה יפימוב – מומחית לרפואת עיניים, ניתוחים פלסטיים בעיניים והזרקת בוטוקס.

תגובות »

השאר את תגובתך!

הינך חייב להיות מחובר על מנת שתוכל להגיב.