דיקור סיני לבעיות פוריות
24 בדצמבר 2012 – 22:16 | אין תגובות

מדי שנה יותר ויותר אנשים, זוגות נשואים, סובלים מבעיות פוריות. לעיתים המדובר בבעיות רפואיות של הגבר ולעיתים בבעיות של האישה. ישנם אף מקרים ששני בני הזוג צריכים לעבור טיפולי פוריות. האם ידעת כי דיקור סיני …

קרא עוד »
בריאות

תרופות

דיאטה ותזונה

טיפולים

מחלות ותסמונות

ראשי » בריאות, דיאטה ותזונה, דיקור סיני, מחלות ותסמונות, רפואה אלטרנטיבית, רפואה משלימה

קדחת השחת – טיפול באלרגיית אביב

פורסם על ידי eitan ב 21 באפריל 2010 – 9:46תגובה אחת

קדחת השחתיש אנשים שעם בוא האביב נתקפים באלרגיה, אשר נגרמת עקב רגישות לאבקנים באוויר. לפניכם מידע מפורט על דרכי טיפול קונבנציונליות ואלטרנטיביות לקדחת השחת.

סימפטומים חריפים של הצטננות מתקבלים בעינינו כגזר דין הכרחי בשיאה של תקופת החורף או במעבר הסתווי בין העונות.

באביב ובקיץ אותם סימפטומים כבר הופכים למטרד. למרות המבוכה שחשים באופן טבעי אנשים המראים תסמינים הנעים בין התקררות קלה לבין שפעת קשה, מסתבר כי אלרגיה במעבר בין העונות הקיציות היא שכיחה וטבעית.

בתקופת המעבר בין החורף לאביב פורחים עצי הברוש, הערער, הזית ואחרים, שאבקותיהם מפוזרות על ידי הרוח בתהליך רבייתם, ואלה חודרות לדרכי הנשימה, לחמיות העיניים וריריות האף שלנו.

בעת החורף האוויר נקי יותר מאבקות הצמחים האלרגנים ביחס לאביב (מרץ-אפריל), לכן בתקופת האביב השפעתם מורגשת יותר.

התופעה, הידועה בשמה הפורמלי "קדחת השחת" (Hay Fever), שכיחה עד כדי כך שכשליש מהאוכלוסיה סובל ממנה.

התסמינים שלה יכולים לנוע מהפרעות קלות עד בינוניות כהתעטשות וכאב ראש ועד למצב של ליקויי ראיה, הפרעות עיכול, ליחה, תחושות חנק וחוסר תפקוד ממש.

בעוד ביטוייה העיקריים של האלרגיה הם במערכת הנשימה ובעור, אנשים הנתקפים באלרגיית אביב בצורתה החריפה חווים אותה כמחלה, ובלווית הסימפטומים הרבים, סדר יומם משתבש לחלוטין.

רופאים, מומחים וכן מטפלים ברפואה משלימה ממליצים, אפוא, לטפל באלרגיה באופן מונע כבר כמה שבועות לפני תחילת האביב.

רפואה קונבנציונלית, תרופות סבתא וגם רפואה משלימה ואלטרנטיבית – כולן מציעות גישות מונעות וטיפוליות להתמודד עם התופעה המציקה בכל אמת מידה, וכן המלצות כלליות לאורח חיים נכון ומונע.

טיפול בקדחת השחת

  • שיטת הטיפול הקונבנציונלית השכיחה היא על ידי תרופות ותכשירים אנטי-היסטמינים, כאשר כיום משתמשים בתכשירים מ"הדור החדש".יתרונם של תכשירים אלו הוא שהם מונעים תופעות לוואי כמו עייפות כרונית, אותה גרמו קודמיהם, מכיוון שאינם חודרים למערכת העצבים.
    תרופות אלה כוללות למשל כדורים, טיפות, סירופ ותרסיסים המכילים סטרואידים בכמויות מינימליות ומיועדים בעיקר לתסמינים של אף נוזל וגירויים בעור.
    לא מומלץ ליטול אנטי-היסטמינים לזמן ממושך מדי ולא בעת הריון (בזמן הריון אפשר להשתמש בתכשירים מקומיים שלא פוגעים בעובר).
  • במקרים קשים יותר, כאשר אין תגובה חיובית לתרופות אנטי-היסטמיניות, ניתן תחת מעקב ופיקוח של רופאים מומחים בלבד לבצע חיסון המורכב מהאנטיגן הגורם לאלרגיה, על מנת לחזק את עמידות המערכת החיסונית בפניו.הטיפול מתבצע לאורך כמה שנים עד שהגוף מפתח את הסיבולת הדרושה כדי לא להיות תלוי בהתערבות חיצונית. החיסון מכיל חומרים טבעיים שמפחיתים בהדרגה את תופעות הלוואי ומותאמים אישית למטופל.
  • טיפול תומך על ידי המנעות ממגע ישיר עם צמחים ועצים הגורמים לאלרגיה (יכולים להיות אורן, פקאן, זית, ערער, ברוש ועוד) וכן המנעות מצריכת מוצרי חלב שכן הם יכולים להגביר ליחה, סימפטום אינטגרלי כמעט לאלרגיה.כחלק מהטיפול התומך גם ממליצים לצמצם שהות בחוץ בעת האלרגיה ואף להתקין מערכת מיזוג אוויר מיוחדת המסננת אבקנים.
    באופן כללי את הטיפול הרפואי עצמו מומלץ להתחיל אצל רופא המשפחה דווקא, ורק במקרה ויש צורך, לפנות למומחים.
  • הרפואה הסינית מציעה שתי דרכים עיקריות להתמודדות: דיקור סיני ותזונה מטהרת אצל נטורופת. המוטיב התזונתי הוא ניקוי וחיזוק הכבד על ידי צריכת מזונות שונים. קינואה, עדשים, בטטה, דלעת, קישואים וגזר מועילים לניקויו של הכבד, וכן שתיית חליטות תה צמחים (מומלץ בעיקר הסרפד), תוך המנעות מדגים, ביצים, מוצרי חלב וחומרים מלאכותיים ומשמרים. באשר לדיקור, מהותו השבת הגוף לאיזון אנרגטי שאבד בשל חסימה בזרימה, כשההשבה מתבצעת באמצעות דקירת צמתי החסימות במקומות ייעודים לפי סוג האלרגיה.

הטיפולים הנוספים רבים הם ואלה כוללים שימוש בצמחי מרפא, שמנים אתריים, הרחה ועיסוי, שימוש בפרחי באך ושיטות הומאופתיות, טיפולי מלח, המלצות תזונה ספציפיות ומתן דגש על אורח חיים בריא ופעילות גופנית.

כמו כן, על פי תשאולים נראה כי נוטים לאלרגיית אביב הם לרוב אנשים רגישים מאוד הנתונים ללחצים – מומלץ אפוא להפחית מקורות לחץ בחיי היום יום ולהקפיד על אורח חיים רגוע ומאוזן.

תגובות »

השאר את תגובתך!

הינך חייב להיות מחובר על מנת שתוכל להגיב.