דיקור סיני לבעיות פוריות
24 בדצמבר 2012 – 22:16 | אין תגובות

מדי שנה יותר ויותר אנשים, זוגות נשואים, סובלים מבעיות פוריות. לעיתים המדובר בבעיות רפואיות של הגבר ולעיתים בבעיות של האישה. ישנם אף מקרים ששני בני הזוג צריכים לעבור טיפולי פוריות. האם ידעת כי דיקור סיני …

קרא עוד »
בריאות

תרופות

דיאטה ותזונה

טיפולים

מחלות ותסמונות

ראשי » אסתטיקה, בריאות, טיפולים, יופי וטיפוח, מחלות ותסמונות

התקרחות גברים – לקבל או לטפל?

פורסם על ידי eitan ב 16 ביוני 2010 – 17:022 תגובות
התקרחות גברים - לקבל או לטפל?

התקרחות גברים - לקבל או לטפל?

הסטטיסטיקות מוכיחות כי לפחות 30% מהגברים יגיעו לגיל שלושים עם רמה מסויימת של התקרחות. אנו עונים על השאלה הגדולה – לקבל או לטפל?


הבעיה מופיעה, בדרך כלל, בקדמת הקרקפת, בצורת מפרצים ההולכים ומעמיקים לכיוון מרכז הקרקפת. לאחר מכן קו השיער נסוג ובמקרים של התקרחות מלאה, נושר לגמרי.

לא רק עניין של תורשה

התקרחות נובעת מתורשה ומטען גנטי העובר מאב לבן, אך לא רק. אמנם, ההורמון הגברי ההופך לדהטסטסטורון (DHT) הוא האחראי הראשי לתופעת נשירת שיער אצל גברים, אך נסיבות נוספות משפיעות גם כן על תהליך התקרחות מואץ אשר מגיע בגיל צעיר, למשל כמו סבוריאה.

תופעות בריאות מסוימות כמו מחלה ממושכת המלווה בחום גבוה, סכרת ולחץ דם גבוה משפיעות על היווצרות הקורטיזון המניע את תהליך ההתקרחות.

לאחר החלמה מלאה ייתכו כי השיער ישוב להתחדש אך אם מדובר בגיל מתקדם, ההשפעה תהיה לטווח ארוך והשיער ינשור בסופו של דבר.

גם מצבים של לחץ נפשי או מתמשך או קושי של בריאות הנפש משפיעים על זרימת החמצן לקרקפת ולעידוד ההתקרחות. זו אחת הסיבות מדוע התהליך קורה מוקדם יותר מדור לדור.

לקבל או לטפל?

לקבל את עובדת ההתקרחות אומר לחיות עם קרחת בוהקת ולדאוג לגלח את הראש באופן תמידי. ישנם גברים המקבלים עובדה זו בהבנה וחיים עם הגזירה.

לעומת זאת, ישנם גברים אשר ממאנים להשלים עם דילול השיער ונוקטים בכל מיני שיטות, מדעיות יותר או פחות, על מנת למנוע את המשך נשירת השיער ולהחזיר את הרעמה שהייתה. חשוב להדגיש כי התקרחות בגיל צעיר מלווה בירידה משמעותית בביטחון העצמי ובדימוי העצמי.

בסופו של דבר זהו תהליך אישי. אין תשובה נכונה. יחד עם זאת, מי שמעוניין לטפל בבעיית ההתקרחות חשוב שייעשה זאת בעזרתם של מקצוענים בתחום.

טריקולוגיה

טריקולוגיה, מיוונית, תורת השיער. לעוסקים בתחום קוראים טריקולוגים ותקופת ההכשרה שלהם נעה בין שנתיים לארבע שנים. במהלך הלימודים הטריקולוגים לומדים על מבנה השיערה, צפיפותה וחוזקה, זקיקי הקרקפת ודרכים לטיפול וחידוש השיערה.

אם אינך מקבל את נשירת השיער חשוב שתפנה לעזרה מקצועית ותקבל מענה מקצועי במעוגן בידע רחב שנרכש במהלך הלימודים.

בנוסף, אם הנך מתלבט בקשר לשיטת הטיפול ואם אתה רוצה לדעת יותר על סיכויי וסיבות ההתקרחות שלך, בדיקה במרפאה יכולה לתת לך את התשובות אותם אתה מחפש.

במהלך הבדיקה הטריקולוג בודק באופן ידני את הקרקפת שלך ולאחר מכן לוקח שיערה אחת לדגימה.

מתוך השיערה הנבחנת באמצעיים מיקרוסקופיים תוכל לדעת מה סיכוייך להתקרח ואילו שיטות טיפול מומלצות.

בעזרת הבדיקה מגלים את צפיפות השיערה, סיכוייה להתחדש, חוזקה ביחס לזקיק המחזיק אותה והשלב שבו היא נמצאת.

לאחר שתקבל את כל הנתונים בצורה מקצועית ומדעית תוכל החליט טוב יותר אם לקבל, או לטפל. חשוב להבין כי ישנן שיטות טיפול טריקולוגיות מוכחות, שכן מדובר בתחום אקדמאי ומקצועי לכל דבר. לכן, לפני החלטה משמעותית כל כך, ודא שכל הנתונים בידיך.

2 תגובות »

השאר את תגובתך!

הינך חייב להיות מחובר על מנת שתוכל להגיב.