דיקור סיני לבעיות פוריות
24 בדצמבר 2012 – 22:16 | אין תגובות

מדי שנה יותר ויותר אנשים, זוגות נשואים, סובלים מבעיות פוריות. לעיתים המדובר בבעיות רפואיות של הגבר ולעיתים בבעיות של האישה. ישנם אף מקרים ששני בני הזוג צריכים לעבור טיפולי פוריות. האם ידעת כי דיקור סיני …

קרא עוד »
בריאות

תרופות

דיאטה ותזונה

טיפולים

מחלות ותסמונות

ראשי » טיפולים, מחלות ותסמונות, רפואה

מתי בוחרים לוותר על טיפול תרופתי לסרטן?

פורסם על ידי eitan ב 14 באוקטובר 2010 – 14:13אין תגובות

באלו מקרים מגיעים חולי סרטן להחלטה שלא לטפל רפואית ותרופתית במחלה? האם ניתן להחלים מסרטן ללא טיפול ובאלו מקרים? כל זאת ועוד בכתבה.

סרטן מהווה אחת המחלות הנפוצות בחברה המערבית, בעלת סיכויי החלמה טובים במידה ומאותרת ומטופלת במועד, אך כרוכה גם בשיעורי תמותה גבוהים.

המחלה כוללת סוגים רבים של גידולים ממאירים, בהתאם למקום התפרצות הנגע בגוף. עם סוגי הסרטן השכיחים נמנים: סרטן המעי הגס, השד, העור, לוקמיה, הערמונית, הריאות, סרטן צוואר הרחם ועוד סוגים שכיחים ואף מחלות סרטן נדירות.

המחקר והטכנולוגיה בתחום רפואת הסרטן התפתחו מאד בעשורים האחרונים וכיום מוצעים אופנים רבים של טיפול רפואי להתמודדות עם המחלה: כירורגי, בקרינה, כימותרפי, חיסוני והורמונאלי.

לצד רפואה קונבנציונאלית קיימים טיפולים נסיוניים; טיפולים פסיכולוגיים, כנדבך תומך לטיפול הרפואי וכן טיפולים אלטרנטיביים, במסגרת רפואה אלטרנטיבית.

אי מתן טיפול למחלת הסרטן

הפסקת טיפול לסרטןבחירה שלא לטפל במחלת הסרטן עשויה לנבוע ממספר סיבות.

במקרים בהם הגידול אובחן באיחור והנגע התפשט ושלח גרורות לכל הגוף, הרופאים אינם ממליצים על ביצוע ניתוח להוצאת התאים הממאירים, מאחר ואינו אפקטיבי עוד אלא על מתן תכשירים להקלת הכאב בלבד.

במקרים אחרים, הבחירה שלא לעבור טיפול הינה ביוזמת החולה. חולים רבים חוששים מהתמודדות עם טיפולים פיזיים קשים דוגמת הקרנות ותרופות כימותרפיות על תופעות הלוואי הכרוכות בהם, לרבות נשירת שיער, בחילות והקאות.

בנסיבות אלה עומדות בפניהם שתי אפשרויות – פניה לערוצי הרפואה המשלימה ולשיטות טבעיות להתמודדות עם המחלה, מתוך העדפתן על פני הרפואה הרגילה או התעלמות מופגנת מהמחלה ואמונה כי כוחות הגוף והנפש ישכילו להתמודד עמה.

ראוי לציין כי הרפואה הקונבנציונאלית מאמינה כיום בגישה ההוליסטית, הכוללת שילוב טיפול רפואי יחד עם טיפול פסיכולוגי, ייעוץ תזונתי ותמיכה סוציאלית, תוך התמקדות לא רק בחולה כי אם גם במשפחתו ובסביבתו הקרובה.

חוסר טיפול בסרטן בראי המחקר

ממצאי מחקר חדש, אשר פורסם בשנת 2008, מצביעים על כך, שסוגים מסוימים של מחלת הסרטן עשויים להיעלם כלעומת שהופיעו וזאת ללא מתן טיפול רפואי.

על פי המחקר, שנערך על ידי צוות מדענים מארה"ב ומנורבגיה, קיימות עדויות על היעלמות של המחלה ללא התערבות רפואית בשלושה סוגים של מחלת הסרטן: סרטן עור מסוג מלנומה, סרטן השד וסרטן הכליה בילדים.

הגורם הטבעי להתפוגגות מלנומה וסרטן הכליה, אשר התגלה במחקר, הינו קשר בין סוג הגידול לבין התנהלותה הטבעית של מערכת החיסון, כאשר פעילות טובה ורצויה של המערכת הובילה לריפוי המחלה באופן עצמאי וללא צורך בהתערבות חיצונית.

לגבי סרטן השד, אותרה במהלך המחקר תופעת ספיגתם בגוף של סוגי גידולים חודרניים. אולם בשלב זה של המחקר לא ניתן להצביע על סוגי הגידולים בשד, שהינם בעלי פוטנציאל להיעלם.

שיטות התמודדות עם המחלה מתחום הרפואה המשלימה

אופני הריפוי המוצעים הינם טבעיים והוליסטיים ובהם: תזונה טבעית, דיאטה ותוספי תזונה אנטי – סרטניים, צמחי מרפא, אנטי אוקסידנטים, נטילת ויטמינים, ניקוי הגוף, דמיון מודרך, חיזוק המודעות העצמית והקשר שבין הגוף לנפש.

דרך טבעית אחרת הינה באמצעות הילינג: שחרור שרירים תפוסים בגוף, ניקוי רעלים, הטענת הגוף באנרגיות, טיפולים להעצמת הנשימה, חיזוק מערכת החיסון, חיזוק השליטה במערכת ההורמונאלית והעצבית באמצעות מדיטציה, פריקת מתחים, התרגעות והרפיה.

בנוסף, קיימת אפשרות ריפוי של מחלת הסרטן באמצעות מי כסף קולואיד – טכניקה טבעית, ללא היעזרות בחומרים כימיים, אשר מציעה התגברות מיידית על הכאבים, הכרוכים במחלה והחלמה מהירה.

שיטות אלה אינן מטפלות בגורמים להיווצרות מחלות הסרטן או בסימפטומים שלהן. תכליתן הינה להקנות לגוף חוסן ועוצמות, כלים להתגבר על המחלה ולמגר אותה.

הדגש הינו על טיפול באדם החולה באופן פרטני ומותאם אישית, חיזוק המערכת החיסונית ושיפור היכולת המנטאלית להתמודד עם המחלה.

השאר את תגובתך!

הינך חייב להיות מחובר על מנת שתוכל להגיב.