דיקור סיני לבעיות פוריות
24 בדצמבר 2012 – 22:16 | אין תגובות

מדי שנה יותר ויותר אנשים, זוגות נשואים, סובלים מבעיות פוריות. לעיתים המדובר בבעיות רפואיות של הגבר ולעיתים בבעיות של האישה. ישנם אף מקרים ששני בני הזוג צריכים לעבור טיפולי פוריות. האם ידעת כי דיקור סיני …

קרא עוד »
בריאות

תרופות

דיאטה ותזונה

טיפולים

מחלות ותסמונות

ראשי » בריאות, מחלות ותסמונות, רופאים, רפואה

רשלנות רפואית בטיפול רפואי – המקרה של שלמה מאירי

פורסם על ידי eitan ב 2 בפברואר 2011 – 16:34אין תגובות

כאשר אדם מגיע לטיפול בבית חולים בגין בעיה פשוטה, לא משמעותית ופתירה כמו בליעת עצם דג בארוחה הוא עלול בחלק מן המקרים למצוא את עצמו בתחילתה של שרשרת ארוכה של סיבוכים רפואיים ונזקים והכל בשל רשלנות רפואית בטיפול הראשוני שניתן לו.

המאמר נכתב על ידי עורך דין עופר סולר המייצג נפגעי רשלנות רפואית ונזקי גוף אחרים.

פסק הדין שניתן בבית המשפט המחוזי בעניין שלמה מאירי נ' מדינת ישראל הוגשה על ידי שלמה מאירי ז"ל בגין רשלנות רפואית שגרמה לו לנזקים בעת שאושפז בבית החולים תל השומר שהוא בית חולים של המדינה, לאחר מותו החולף התובע ביורשיו.

ביום 07.03.96 חש התובע יליד 1922 כי במהלך ארוחת צהריים נתקעה בגרונו עצם של דג, מאירי פנה למגן דוד אדום שהפנו אותו לבית החולים תל השומר. רשלנות רפואית בטיפול רפואי שהסתבך

בבית החולים ע"ש שיבא בוצעה בו בדיקה קלינית ללא ממצאים ולאחר מכן בדיקת רנטגן בריום של הושט אשר הינה בדיקה המאפשרת לראות עצמים שנתקעו בוושט. בבדיקה זו נראה כי בגרונו של מאירי יש גוף זר.

לאחר פענוח צילום הרנטגן בוצע הליך של אנדוסקופיה ENDOSCOPY אשר הינו הכנסת סיב אופטי דרך הלוע המאשר לאתר ולהוציא את הגוף הזר.

העצם לא נמצאה אך נמצאו דליות בוושט – מצב בו ורידים בוושט הופכים לגדולים ומפותלים, דליות אלו גרמו לדימום קל.

מאחר וישנו סיכוי לגרימה של נקב בוושט במהלך ביצוע אנדוסקופיה (גם אם לא בוצעה ברשלנות) הפרוטוקול הרפואי מטיל חובה לבצע לאחר הליך זה צילום רנטגן, הצילום נקבע ליום המחרת בשעה 8:00 ולבסוף בוצע בשעה 11:00 ואכן נמצא נקב בוושט.

מיד לאחר הצילום בוצע ניתוח לתפירת הקרע אך התפירה לא החזיקה מעמד ובוצע ניתוח נוסף בו נחסם פתח הכניסה של הושט בכדי למנוע זיהום והושט יצא מכלל שימוש.

מאירי הסכים ליטול סיכון ולבצע ניתוח לשחזור הוושט על ידי שימוש בקיבה, הניתוח בוצע ולא הצליח מצבו התדרדר והוא אושפז במשך כ- 72 יום. בכדי לתקן את המצב נסע מאירי לארה"ב לביצוע ניתוח מסובך אשך במהלכו ולאחריו הסתבך מצבו של התובע והוא לקה בחוליים נוספים.

התובע הגיש תביעה בטענה של רשלנות רפואית כנגד משרד הבריאות אשר היה העלים של בית החולים תל השומר ובתביעתו טען כי ההתרשלות החלה כאשר ההחלטה לבצע בדיקת אנדוסקופיה נתקבלה בטרם נערכה בדיקה של בליעת צמר גפן.

בית המשפט לא קיבל טענה זו וקבע כי ביצוע האנדוסקופיה היה הכרח. התובע טען עוד כי הייתה רשלנות בהשתהות בביצוע צילום המעקב, בית המשפט נדרש לשאלת מועד עריכת צילום המעקב.

מחקרים רפואיים מצביעים כי הטיפול בנקב שנגרם כתוצאה מאנדוסקופיה אשר מתבצע תוך 24 שעות מעלה את סיכויי המנותחים, 24 שעות אינם תחום נוקשה והמסקנה היא שככל שהטיפול מתבצע מוקדם הסיכויים טובים יותר.

המומחים היו חלוקים בדעותיהם באשר למיידיות ביצוע ההליך כאשר פרופסור אייל מטעם התובע טוען כי יש לבצע את הצילום בסמוך לבדיקה ואילו המומחה הרפואי פרופסור וייסברג מטעם ההגנה טען כי יש לחכות מאחר וצילום סמוך עלול להיראות תקין גם אם ישנה בעיה.

התובע טען כי עקב הדימום (גם אם דימום קל) היה צורך לבצע את הצילום כדי לבצע אבחנה מבדלת ובית המשפט קיבל טענה זו.

עם זאת בית המשפט קבע כי לא ניתן לדעת אם בשלב ביצוע הצילום לצורך אבחנה מבדלת היה ניתן לראות את הקרע ולכן החליט להטיל על הנתבעת לשאת בחמישים אחוז מהנזק שנגרם לתובע.

במידה ונפגעת בעקבות רשלנות רפואית יש לפנות בהקדם האפשרי אל עורך דין מנוסה בתחום לצורך התייעצות.

השאר את תגובתך!

הינך חייב להיות מחובר על מנת שתוכל להגיב.