דיקור סיני לבעיות פוריות
24 בדצמבר 2012 – 22:16 | אין תגובות

מדי שנה יותר ויותר אנשים, זוגות נשואים, סובלים מבעיות פוריות. לעיתים המדובר בבעיות רפואיות של הגבר ולעיתים בבעיות של האישה. ישנם אף מקרים ששני בני הזוג צריכים לעבור טיפולי פוריות. האם ידעת כי דיקור סיני …

קרא עוד »
בריאות

תרופות

דיאטה ותזונה

טיפולים

מחלות ותסמונות

ראשי » איכות חיים, מחלות ותסמונות, רפואה

הקשר בין אירועי ספורט לאירועי לב

פורסם על ידי eitan ב 14 באפריל 2011 – 15:48אין תגובות

מוזר ומעניין: קיים קשר מצער וישיר בין צפיה באירועי ספורט לבין אירועי לב, בהם לוקים הצופים הנרגשים. מה גורם לנו להתרגש כל כך ממשחק כדורסל או כדורגל? מדוע עולה השכיחות לאירוע לבבי במהלך צפיה במשחק של הקבוצה האהודה שלך?
לכל גבר יש שלוש אהבות גדולות במהלך חייו, האישה שאיתו, המכונית שלו וכמובן קבוצת הכדורגל האהודה עליו.

אך בעוד שתי האהבות הראשונות מוחלפות במהלך השנים כמה פעמים טובות, קבוצת הכדרוגל נשארת לעד בליבם של גברים ולעיתים אף קובעת את כל סדר היום, השבוע ואף את מצבי הרוח.

לכן אין זה פלא כי חוקרים רבים טוענים כי ישנו קשר הדוק בין אירוע ספורט גדול ומרגש לבין התקף לב שעלול לתקוף ממש במהלכו.

מהו אירוע לב או בשפה המוכרת יותר – התקף לב?

אירוע לב או התקף לב בשמו העממי נוצר בשל חסימה של אחד העורקים המוביל את הדם אל לב גוף האדם, דבר הגורם למחסור בחמצן ופגיעה בשריר הלב.


ישנן סיבות רבות היכולות לגרום לחסימת העורקים, כגון הצטברות שומנים, קרישי דם המפריעים לזרימת הדם, ומחלות דלקתיות ותורשתיות שונות.

אירוע לב אף יכול להוביל לסיבוכים שונים למשל בצקות, אי ספיקת לב והפרעות קצב, כאשר לזמן בו הלב היה בלי אספקת דם וחמצן ישנה חשיבות בעניין.

קיראו בהרחבה על: מחלות לב

מהם גורמי הסיכון לאירוע לב?

אירוע לב בדרך כלל נגרם בשל סיבות רפואיות ידועות מראש כגון מחלות תורשתיות גנטיות, סיבוכים שנוצרו בעקבות אירוע לבבי קודם, גורמים נוספים כגון לחץ דם, כולסטרול גבוה, עודף משקל, עישון, חוסר פעילות גופנית ואפילו מתח ולחץ רבים המשמשים כזרז ומעלים את הסיכון של כל אדם ללקות בהתקף לב.

אירועי לבבי פתאומי

ישנם מקרים רבים בהם מתפתח אירוע לב באופן פתאומי בלי שום הכנות מוקדמות או בעיות רפואיות קודמות, הדבר נוצר בדרך כלל בשל אירוע חריג פתאומי הגורם להפרעת קצב משמעותית וקיצונית.

כשאנו אומרים אירוע חריג הכוונה לאירוע הגורם להתרגשות, לחץ, או פחד פתאומיים המעלים את לחץ הדם והדופק, ובשילוב עם גורמי סיכון קודמים, מתפתחים ויוצרים בסופו של דבר אירוע לבבי.

איך זה מתקשר לספורט אתם שואלים?

צפייה באירוע ספורט נחשבת עבור רבים כאירוע מרגש ומלחיץ. תעשיית הספורט מאז ומתמיד סיפקה הרבה אקשן ועניין וכמעט כל אירוע משודר ישירות למיליוני בתים בעולם.

כל אוהד ספורט מבין עניין יספר לכם תמיד שאחד האירועים שיזכור כל ימי חייו היה כאשר קבוצתו האהובה כבשה גול מכריע או קלעה סל בשנייה האחרונה והלב שלו דפק בחוזקה מרוב התרגשות עצומה.

אירוע חריג כגון זה גורם לכך שהדופק ולחץ הדם עולים בצורה גבוהה במיוחד ובאופן מהיר ופתאומי, ויוצרים לחץ גדול על העורקים האחראיים על זרימת הדם ללב.

תוסיפו לזה את האדרנלין הזורם בדם כבר לאורך כמה שעות המשחק, הגורם לעורקים עוד מעמסה, והדבר עלול להיות קטלני במיוחד.

בדרך כלל אירועים ספורטיביים מסוג זה מלווים גם בהרבה אלכוהול עם החבר'ה, מאכלי ג'אנק שומניים ולא ממש בריאים ואף בעישון סיגריות המוני.

והרי קיבלתם את כל גורמי הסיכון והזרזים להתקף לב בחבילה ממוקדת אחת, גם לאלה שבדרך כלל בכושר ובריאים ועל אחת כמה וכמה לאלה הסובלים מבעיות לב לאורך השנים.

קיראו בהרחבה על: בדיקות דם

השאר את תגובתך!

הינך חייב להיות מחובר על מנת שתוכל להגיב.