דיקור סיני לבעיות פוריות
24 בדצמבר 2012 – 22:16 | אין תגובות

מדי שנה יותר ויותר אנשים, זוגות נשואים, סובלים מבעיות פוריות. לעיתים המדובר בבעיות רפואיות של הגבר ולעיתים בבעיות של האישה. ישנם אף מקרים ששני בני הזוג צריכים לעבור טיפולי פוריות. האם ידעת כי דיקור סיני …

קרא עוד »
בריאות

תרופות

דיאטה ותזונה

טיפולים

מחלות ותסמונות

ראשי » בריאות, דיאטה ותזונה

צבעי מאכל והאוכל שכולנו אוכלים…

פורסם על ידי eitan ב 18 באפריל 2011 – 11:19אין תגובות

צבעי מאכל הפכו בעשורים האחרונים לנפוצים במיוחד במיני מזון רבים המצויים בכל בית. אנשים רבים מודעים להימצאותם של צבעי מאכל במשקאות ממותקים מסוגים שונים או בחטיפים. מעטים יודעים כי צבעי מאכל עשויים להופיע בשלל מיני מזונות טריוויאליים הרבה פחות כגון לחמים מסוגים שונים, זיתים ועוד.

מהם צבעי מאכל?

צבעי מאכל הם חומרים המוכנסים למיני מזונות שונים על ידי היצרנים כדי לשוות להם מראה או צבע מסוימים – בדרך כלל על מנת למשוך את תשומת ליבנו דרך העין…

בעידן בו למראה המזון ישנה חשיבות רבה במידת היותו אטרקטיבי ומוכר, יצרני המזון רואים חשיבות רבה בייצור של מזון עם מראה אטרקטיבי, שיתאים לציפיות הצרכנים ויגדיל את המכירות.

צבעי מאכל סינתטיים עשויים לרוב מנפט ומצויים בסוגי מזון רבים. שימושם העיקרי הינו בדמות הצבעים צהוב, כתום, סגול או שחור.

בעולם קיימות תקנות התקפות גם בישראל לגבי החובה המוטלת על היצרנים לסמן על אריזת המזון את העובדה כי הוא מכיל צבעי מאכל סינתטיים אלה ובדיוק באיזו כמות.

כמו כן, קיימות מגבלות ברורות לגבי המינון המותר של צבעי מאכל בכל דבר מזון כאשר במזונות מסוימים נאסר כליל השימוש בצבעי מאכל סינתטיים.

סוג נוסף של צבעי מאכל הינו צבעי המאכל הטבעיים. מדובר בחומרים טבעיים שעוברים תהליך עיבוד מוגבל, או אף אינם עוברים תהליך עיבוד כלשהו, ומעניקים למזון צבע מסוים הרצוי על ידי היצרן.
צבע המאכל הטבעי השגור והנפוץ ביותר הינו הקרמל המופק מסוכר בתהליך עיבוד פשוט יחסית של חימום. הקרמל הוא זה המעניק לקולה את צבעה המיוחד וניתן למצוא אותו במיני מזון רבים נוספים.

שימוש חדש יחסית בקרמל קיים בדברי מאפה ובלחמים – בעידן בו הצרכנים למדו להעדיף לחם מקמח מלא בשל סגולותיו הבריאותיות, מוסיפות מאפיות רבות קרמל לבלילת הבצק של לחמניות ולחמים כדי לשוות להם מראה של מאפה מקמח מלא בעוד שבפועל הן נוצרו מקמח לבן זול יותר.

קיראו בהרחבה על: דיאטת אטקינס

צבעי מאכל – סיכון בריאותי אמיתי!

בעשור האחרון הופיעו מספר מחקרים המצביעים על סכנות בריאותיות חמורות העולות מצריכה של צבעי מאכל סינתטיים.

בין השאר זוהו נטיות אצל צרכנים קבועים של צבעי מאכל מסוימים כגון הטטרזין (צהוב) לחלות בסרטן מסוגים ספציפיים, וכן זוהה קשר בין בעיות הורמונליות והתבגרות מואצת או מעוכבת אצל ילדים שצרכו צבעי מאכל במינונים גבוהים במהלך ילדותם.

רשויות הפיקוח בארה"ב ובאירופה נקטו מספר צעדי מנע כדי להתמודד עם ממצאים אלה אך בשורה התחתונה לא אסרו לחלוטין את השימוש בצבעי מאכל סינתטיים.

כיום, השימוש בצבעי מאכל אלה מוגבל למינונים מסוימים ולסוגי מזון מסוימים בלבד, ונאסר באחרים.

על הצרכנים, בעיקר כאלה שהם הורים לילדים ואחראים על הזנתם ובריאותם, מוטלת החובה להיות מודעים להרכב המזון אותו הם צורכים ושאותו הם מגישים לילדיהם.

כיום הימצאותם של צבעי מאכל מוצגת בבירור על גב האריזות ובצורה נהירה וברורה. צריכתם של מזונות אלה רצוי שתיעשה בצמצום ואם ניתן כדאי להימנע מהם באופן גורף, לטובת בריאותנו ובריאותם של היקרים לנו.

קיראו מאמרים נוספים על תזונה ודיאטה:

מזון בריאות אורגני (בלי צבעי מאכל…)
ממתיקים מלאכותיים
זרעים של שינוי…

השאר את תגובתך!

הינך חייב להיות מחובר על מנת שתוכל להגיב.