דיקור סיני לבעיות פוריות
24 בדצמבר 2012 – 22:16 | אין תגובות

מדי שנה יותר ויותר אנשים, זוגות נשואים, סובלים מבעיות פוריות. לעיתים המדובר בבעיות רפואיות של הגבר ולעיתים בבעיות של האישה. ישנם אף מקרים ששני בני הזוג צריכים לעבור טיפולי פוריות. האם ידעת כי דיקור סיני …

קרא עוד »
בריאות

תרופות

דיאטה ותזונה

טיפולים

מחלות ותסמונות

ראשי » איכות חיים, טיפולים, מחלות ותסמונות, תרופות

טיפול טבעי באלרגיות – בלי סטרואידים!

פורסם על ידי eitan ב 11 במאי 2011 – 11:21תגובה אחת

לא כולם יודעים אבל לא מעט סובלים מאלרגיה. אם את או אתה סובלים מתופעות של אלרגיה עונתית או כל אלרגיה אחרת, חשוב שתדעו כי יש פתרונות טבעיים שיכולים לשפר את איכות החיים ואולי אף לחסל את האלרגיה אחת ולתמיד!

רבע מאוכלוסיית העולם סובלת מאלרגיה כזו או אחרת הפוגעת באיכות החיים.

אלרגיה מתרחשת כאשר הגוף מגיב ברגישות יתר לחומר מסוים איתו הוא בא במגע, דבר שיכול להתבטא בהפרעות בעיכול, הקאות, נזלת, פריחה, גרד, נפיחות, אסטמה ועוד.

הגורם לאלרגיה, האלרגן, יכול להיות חומר בלתי מזיק על פניו, אך מבחינת המערכת החיסונית של האלרגי אליו, הוא מזוהה כחומר מסוכן שגורם למערכת החיסונית להגיב אליו כפולש שיש להילחם בו.

כאשר האדם האלרגי פוגש באותו חומר, אם על ידי שאיפה שלו, מגע על פני העור או אכילה, המערכת החיסונית מתחילה להפעיל נוגדנים שיתקפו אותו.

פעילות זו של המערכת החיסונית משחררת היסטמינים ואלו גורמים לתופעות מטרידות ובמקרים קיצוניים אפילו מסוכנות.

עברתם טסט?

הטיפול באלרגיה מתחיל באבחון של האלרגן: מומחה לאלרגיות חושף את המטופל למגוון חומרים באופן יזום ובודק איזה חומר גורם לגוף לתגובה אלרגית.

באם התופעה האלרגית היא פריחה או גירוד, החומרים ייגעו בעורו, אם מדובר בהתעטשויות ונזלת החומרים יפוזרו באוויר בקרבתו וכן הלאה.

ברגע שנמצא האלרגן נבדקת האפשרות להימנע מצריכתו, דבר רלוונטי בעיקר אם מדובר בסוגי מזון.

במקרים אחרים בהם אין אפשרות למנוע את המגע עם החומר, הדרך להתמודד עם האלרגיה היא באמצעות טיפול תרופתי. בדרך כלל הטיפול מתבסס על שימוש בחומרים אנטי-היסטמינים או סטרואידים.

אפשרות נוספת היא טיפול באמצעות חיסונים: הזרקה מבוקרת של האלרגן במטרה להביא לידי כך שהמערכת החיסונית של המטופל תלמד להתמודד איתו בהדרגה.

זהירות סטרואידים!

הטיפולים התרופתיים באלרגיה באמצעות סטרואידים ואנטי-היסטמינים נחשבים לבעייתיים, הרי שמדובר בטיפול בסימפטום ולא בבעיה עצמה.

חשוב לזכור שיש תופעות לוואי הכרוכות בשימוש בחומרים אלה.

במקרה של סטרואידים מדובר בהופעת פצעי אקנה, התנפחות, נמרצות יתר, בעיות גדילה, התקרחות, לחץ דם גבוה ועוד. במקרה של אנטי-היסטמינים מדובר בפגיעה בערנות, יכולת הריכוז ובמיקוד הראייה.

כאשר מדובר באלרגיות נפוצות כמו קדחת השחת, רגישות להפרשות ושיער בעלי חיים ורגישות לאבק הבית, מוטב להשתמש בתכשירים טבעיים המבוססים על צמחי מרפא שסייעו לרבים להיפטר מהתופעות המטרידות.

הדרך הטבעית עדיפה כיוון שהיא חוסכת מאיתנו את תופעות הלוואי הכרוכות בשימוש בסטרואידים ובאנטי היסטמינים.

הדרך הטבעית

לשירותכם בתי מרקחת ובתי טבע שבהם ניתן למצוא תכשירים טבעיים יעילים שמסוגלים לתת מענה למגוון רב של אלרגיות נפוצות.  רבים מדווחים שהתכשירים הקלו על סבלם והחזירו אותם לשגרה.

בנוסף, קיימת האפשרות להיעזר בשיטות טבעיות אחרות החושפות את המטופל לאלרגן כשהוא מדולל, ובדרך זו להרגיל את הגוף לנוכחותו.

מי שמבקש לחזק את המערכת החיסונית שלו ובכך להתמודד עם האלרגיה, יכול להיעזר בטיפולים המיועדים לסייע למערכת החיסונית ומוצעים על ידי מרפאים אלטרנטיביים, כגון טיפול באמצעות דיקור סיני ו/או שינוי הרגלי תזונה.

אם אתם סובלים מאלרגיה המשבשת את שגרתכם וגורמת לכם סבל, מוטב שתשקיעו זמן במציאת הפתרון המתאים לכם מתוך מגוון השיטות הטבעיות המוצעות.

כך תחזירו לחייכם את האיזון והשלווה, תיפטרו מן התלות בחומרים המייצרים תופעות לוואי קשות ולא תאלצו להימנע מהנאות החיים הקטנות כמו טיול בטבע, גידול חיות מחמד ורביצה על השטיח הביתי.

איתן! רפואה והרבה בריאות

קיראו בהרחבה: מדריך על מחלת השפעת

תגובות »

השאר את תגובתך!

הינך חייב להיות מחובר על מנת שתוכל להגיב.