דיקור סיני לבעיות פוריות
24 בדצמבר 2012 – 22:16 | אין תגובות

מדי שנה יותר ויותר אנשים, זוגות נשואים, סובלים מבעיות פוריות. לעיתים המדובר בבעיות רפואיות של הגבר ולעיתים בבעיות של האישה. ישנם אף מקרים ששני בני הזוג צריכים לעבור טיפולי פוריות. האם ידעת כי דיקור סיני …

קרא עוד »
בריאות

תרופות

דיאטה ותזונה

טיפולים

מחלות ותסמונות

ראשי » איכות חיים, בריאות, דיאטה ותזונה, מחלות ותסמונות, רפואה

התמודדות עם אלרגיות בגן הילדים

פורסם על ידי eitan ב 24 במאי 2011 – 15:31תגובה אחת

מה אפשר לעשות בשביל לשמור על ילד הסובל מאלרגיות שונות, גם בעת שהילד שוהה בגן הילדים? בואו לקרוא וללמוד על התמודדות עם אלרגיות גם כשהילד לא בבית, תחת השגחתך…

אדם מבוגר הסובל מאלרגיה למזון כלשהו, יודע שעליו להיזהר מלאכול מאכלים ובהם מרכיבים המסוכנים לו.

אדם מבוגר מסוגל לשאול את מי שמציע לו לאכול, מה יש במזון וכמובן שגם לקרוא מה מכילים מוצרי מזון ובהתאם לכך להחליט האם הוא יכול לצרוך אותו או לא.

ילדים רכים הסובלים מאלרגיה אינם יכולים להיזהר בדומה מבוגר, דבר שיכול להעמיד אותם בסיכון משמעותי.

שישה עד שמונה אחוזים מן הילדים סובלים מאלרגיה למזונות כמו אגוזים, חלב, בוטנים, ביצים, וחיטה.

במידה ויצרכו המזון אליו הם רגישים, גופם יזהה אותו כרעלן ויגיב בצורה קיצונית עד כדי סכנת חיים. מסיבה זו שומרים הורים על ילדיהם האלרגיים מכל משמר, פן יכנס אותו מזון לפיהם.

קיראו והבינו יותר על: אלרגיות

הולכים לגן ומה אז?

כל עוד מדובר בסביבה הביתית, ההשגחה על הילד האלרגי אפשרית וקלה יחסית: פשוט מרחיקים את המזון הבעייתי מסביבת הילד ובזאת העניין תם.

הבעיה מתעוררת כאשר הילד מתחיל לבקר בגן ונחשף לתפריט זהה לזה של כלל חבריו ולא תמיד יכול ויודע להתרחק מהמזונות אליהם הוא רגיש.

תוך שהותו במקום, הוא עלול להתפתות לטעום חטיף או ממתק המוגש על ידי הצוות ותוך כמה שעות לפתח תגובות כמו פריחה ובצקות על-פני העור, הקאות שלשולים וכאבי בטן או קוצר נשימה חריף.

בגילאים מוקדמים, בהם גבולות המותר והאסור מטושטשים מפאת ההתפתחות, עולה השיעור לצריכת מזון המכיל חומרים אלרגניים במידה רבה.

במקרה של אלרגיה שיכולה להעמיד אותו בסכנת חיים, אכילה של המזון האסור, מצריכה הזרקה מיידית של אדרנלין לשריר, איום ממשי בפני כל הורה או גננת.

קיראו בהרחבה על: טיפול טבעי באלרגיות

ערנות וזהירות

גננות חייבות להשגיח היטב שהילד האלרגי לא יאכל בטעות או בהיסח הדעת 'מזונות אסורים' ובדרך כלל גם מציעות לו תחליפים מותרים באירועים כמו יום הולדת או קבלת שבת.

כשהורים אחרים מביאים כיבוד לגן, הן מתחקרות אותם לגבי מרכיבים וזאת כדי שהילד האלרגי לא ייחשף חלילה למזונות בעייתיים.

קיראו על: מזון בריא ואורח חיים בריא

מה אפשר לעשות כדי להבטיח שיגרה תקינה בגן ולהימנע מסכנה בשל אלרגיה למזון?

הדבר החשוב ביותר הוא השגת שיתוף פעולה מצד הורים אחרים בגן, וזאת כדי למנוע מצב של חשיפת הילד לאוכל בעייתי.

אם יש בגן ילד אלרגי לחלב, אפשר לבקש להכין עוגת פרווה ממנה הוא יוכל לאכול כמו כולם, אם הרגישות היא לבוטנים אפשר לבקש להימנע מהבאת חטיף 'במבה' וכיוצא בזה.

מה אתם יודעים על: התפתחות ילדים?

חשוב: לשתף וליידע

כשיש ילד אלרגי בגן, הילדים יודעים שצריך לדאוג לו למזון מתאים ולעתים שומעים אותם מזהירים את הוריהם שלא להביא כיבוד שיכול להזיק לו או מבקשים מהם לדאוג לו לסידור מיוחד.

כמובן, שלא מספיק לסמוך על כך, ורצוי ליידע את כלל ההורים באסיפת ההורים, באימייל או במכתב שהילד רגיש למזון כזה או אחר ויש לשים לב לכיבוד שמגישים לו בגן, במפגשים החברתיים ובבתים בהם הוא מתארח.

קיראו בהרחבה על: מחלת הצליאק

תגובות »

השאר את תגובתך!

הינך חייב להיות מחובר על מנת שתוכל להגיב.