דיקור סיני לבעיות פוריות
24 בדצמבר 2012 – 22:16 | אין תגובות

מדי שנה יותר ויותר אנשים, זוגות נשואים, סובלים מבעיות פוריות. לעיתים המדובר בבעיות רפואיות של הגבר ולעיתים בבעיות של האישה. ישנם אף מקרים ששני בני הזוג צריכים לעבור טיפולי פוריות. האם ידעת כי דיקור סיני …

קרא עוד »
בריאות

תרופות

דיאטה ותזונה

טיפולים

מחלות ותסמונות

ראשי » איכות חיים, אסתטיקה, בריאות, בריאות האישה, יופי וטיפוח

נשירת שיער אצל נשים בגיל המעבר

פורסם על ידי eitan ב 25 במאי 2011 – 10:27אין תגובות

גיל המעבר, המכונה גם גיל הבלות מתחיל להתרחש אצל נשים סביב לגיל חמישים. מה מתרחש בתקופה זו בגוף האישה?


בתקופה זו מתרחשים בגוף האישה שינויים הורמונאליים דרמטיים, המביאים להפסקה הדרגתית של המחזור החודשי ולתופעות גופניות ונפשיות משניות, שיש להם השפעה על הרגשתה הכללית של האישה וכן על המראה החיצוני שלה.

אחרי שנים של וסת סדירה מדי חודש, מתחיל להופיע מחזור לא תקין ואיתו גם תופעות גופניות כמו גלי חום, הזעה מוגברת בפנים ובגוף, פעימות לב תדירות, יובש וגינאלי ודלקות בדרכי השתן. כתבה זו תדון בביטוי נוסף ומרכזי בתופעה והוא נשירת שיער.

קיראו על דיקור סיני כאחד אמצעי הפתרון לתופעות גיל המעבר.

גוף ונפש

תופעות גיל המעבר משפיעות על איכות חייה של האישה ואליהם מתווספים גם תסמינים רגשיים, אשר ניתן לקשור אותם לביטויים הגופניים, שהרי ברור לכל שאישה המגלה ששיערה מתחיל להתדלדל חווה מפח נפש לא קטן.

העילה לנשירת השיער בגיל המעבר הנה ירידה ניכרת בייצור הורמון האסטרוגן הנשי. לשינוי ההורמונאלי יש השפעה שלילית על כמות השיער המיוצר בזקיקים שעל הקרקפת.

לפרקים, התופעה תתבטא בירידה באיכות ואובדן חיוניות, כך ששיער מלא ובעל נפח קודם לגיל המעבר, מתאפיין אחריו בדלילות ויובש.

לעתים הנשירה קשורה לשיבוש בפעילותה של בלוטת התריס, בצורת תת פעילות או פעילות יתר. הקשר בין גיל המעבר לשיבוש בבלוטת התריס, אמנם ידוע, אך אין להזניח את הטיפול בתופעה.

התדלדלות השיער מביאה למורת רוח רבה בקרב נשים בגיל הביניים, וזאת כיוון שהיא בולטת לעין ויוצרת מראית עין מבוגרת. בניגוד להתקרחות הגברית המתקבלת בסלחנות יחסית,  ביטויה אצל נשים מהווה פגיעה קשה באחד מסממני הנשיות המובהקים.

נשירת שיער אצל נשים בגיל המעבר

גנטיקה
הנטייה למצבי נשירת שיער אצל נשים בגיל המעבר מושפעת, בדומה להיבטים שונים של הנושא, בעיקר מהמטען הגנטי.

מקורן של השפעות נוספות על צפיפות השיער קשורות בין השאר למצב הבריאותי הכללי, להפרה של המאזן ההורמונאלי ולבעיות וגינאליות שונות.

בניגוד להתקרחות הגברית, אשר מתאפיינת באיבוד מוחלט של השיער באזורים מסוימים על פני הקרקפת, אצל נשים מדובר בפגיעה שווה בצפיפות ובאיכות על פני הראש כולו.

נשים רבות ששיערן מדלדל מאמצות תסרוקות שיעניקו לשיערן נפח ויטשטשו את הקרקפת הנראית לעין. אחרות מחפשות פתרון באמצעות תכשירי שיער מעניקי נפח כמו מוס או ספריי.

אופציה נוספת ומקובלת מאוד היא שימוש בתוספות שיער מלאכותי או טבעי, לשימוש בשיטה זו מספר חסרונות בהם חיבורים גלויים ותחושה מלאכותית. לצערנו, פתרונות הללו יש יכולת מוגבלת להציע פתרון אסתטי לבעיה.

מה עושים?

על מנת לצמצם את תופעת הנשירה בגיל המעבר, מומלץ להשקיע בטיפולים שמטרתם מניעה ולדאוג לבריאות השיער לאורך השנים על-ידי תזונה מאוזנת, שימוש בתכשירים איכותיים והימנעות משימוש בחומרים כימיים מזיקים עד כמה שניתן.

כדאי לשמור על בריאות הקרקפת באמצעות חפיפה בשמפו המתאים לסוג השיער ולבצע עיסויי קרקפת הממריצים את זרימת הדם כדי לשמור על חיוניות האזור.

השאר את תגובתך!

הינך חייב להיות מחובר על מנת שתוכל להגיב.