דיקור סיני לבעיות פוריות
24 בדצמבר 2012 – 22:16 | אין תגובות

מדי שנה יותר ויותר אנשים, זוגות נשואים, סובלים מבעיות פוריות. לעיתים המדובר בבעיות רפואיות של הגבר ולעיתים בבעיות של האישה. ישנם אף מקרים ששני בני הזוג צריכים לעבור טיפולי פוריות. האם ידעת כי דיקור סיני …

קרא עוד »
בריאות

תרופות

דיאטה ותזונה

טיפולים

מחלות ותסמונות

ראשי » איכות חיים, אסתטיקה, בריאות, הריון ולידה, טיפולים, מחלות ותסמונות, רופאים, רפואה, רפואה אלטרנטיבית, רפואה משלימה

תיירות מרפא בישראל – מה דעתך?

פורסם על ידי eitan ב 10 באוגוסט 2011 – 14:22אין תגובות

תיירות מרפא או Medical Tourism, כשמה כן היא, היא נסיעה למדינה זרה על מנת לקבל טיפול רפואי מסוגים שונים.ישראל מהווה יעד בינלאומי עבור מטופלים וחולים רבים, המגיעים אלינו על מנת להשתמש בשירותי הרפואה הממלכתיים ואלה הפרטיים. מה דעתך בנושא?

ישנם לא מעט טיפולים הנחשבים לשכיחים בתחום תיירות המרפא, כדוגמת: טיפולים במחלות סרטן, ניתוחי עיניים, ניתוחי שיניים, ניתוחים פלסטיים, השתלות, ניתוחי לב, טיפולים בהשמנת יתר, טיפולי פוריות (Fertility treatment), טיפולים נוירו-כירורגיים, טיפולי כאב, שיקום, טיפולים פסיכיאטריים ובשנים האחרונות גם מגוון טיפולים אלטרנטיביים.

כמו במדינות המערב האחרות, כך גם בישראל, נמצא תחום תיירות המרפא בשגשוג ובפריחה.

מדי שנה מגיעים לישראל תיירים רבים מארצות הברית, מבולגריה ומדניות נוספות במזרח אירופה, קפריסין וממקומות נוספים מסביב לעולם – הכל כדי ליהנות משירותי הרפואה המוצעים בארץ, ומכניסים לקופת המדינה עשרות מיליוני דולרים, במסגרת הטיפולים, הלינה, הקניות והטיולים ברחבי הארץ.

לפי הנתונים תייר המגיע לישראל לצורך תיירות מרפא מכניס לקופת המדינה עד פי 10 יותר $$$ מאשר תייר ממוצע המגיע לנופש.

בריאות – למה דווקא בישראל?

רמת הרפואה בישראל נחשבת לגבוהה. מסיבה זו, בשנים האחרונות מגיעים אליה תיירים רבים מכל רחבי העולם, במטרה ליהנות מטיפולים רפואיים שונים ברמה גבוהה, החל מניתוחי מעקפים (CABG) דרך טיפולים במחלת הסכרת (Diabetes) וכלה בטיפולי פוריות.

כ-50 אחוזים מהתיירים המגיעים ארצה הם ממדינות מזרח אירופה, ויתרתם מגיעים ממדינות ערב, מאפריקה, ממערב אירופה וגם מארצות הברית.

לאחרונה גם חל גידול משמעותי בתיירות המרפא מארצות הברית. שכן, מחיר הטיפולים הרפואיים הפרטיים בארץ, כולל השהייה של המטופל ובני משפחתו, נמוך במאות אחוזים ממחיר הטיפולים הזהים בתחום בארצות הברית, בעיקר בשל השיטה של ביטוח בריאות פרטי הנהוגה שם.

לצורך העניין, חברות הביטוח בארה"ב מעדיפות וממליצות למטופלים לטוס לישראל ולקבל את הטיפול הדרוש להם כאן אצלינו. בכך חוסכות חברות הביטוח עד 50% מעלות הטיפול הדרוש למבוטח.

הטיפולים הניתנים לאזרחים זרים בישראל במסגרת תיירות מרפא

בישראל ישנם לא מעט מרכזים רפואיים המתמחים בתחומים טיפוליים שונים ברמה גבוהה ביותר ולעיתים אף מדורגים במקומות הראשונים בענף מבחינת מצוינות.

לדוגמה, בישראל תחומי הטראומה והאורטופדיה (Orthopedics) מפותחים מאוד, בשל הניסיון המצטבר במהלך השנים כתוצאה מהמצב הפוליטי בטחוני בארץ.

כמו כן, תחום ההפריות החוץ גופיות (IVF) גם הוא מפותח מאוד בארץ. אחוזי ההצלחה בהפריות חוץ גופיות בישראל הם מהגבוהים בעולם, והמחירים יחסית לארצות הברית הם נמוכים מאוד.

לכל אלה מצטרף גם ים המלח, המושך אליו תיירים רבים מכל רחבי העולם ובעיקר חולים הסובלים ממחלת הפסוריאזיס. בגרמניה, לדוגמה, הטיסה והשהות בים המלח היא, פעמים רבות, חלק בלתי נפרד מסל הבריאות הממלכתי.

כיצד משווקת תיירות המרפא שלנו בעולם?

בכל בתי החולים בארץ מושקעים מאמצים רבים כדי לעודד תיירים שונים מכל רחבי העולם להגיע לישראל, במטרה לטפל בבעיות רפואיות שונות.

שכן, זהו מקור הכנסה משמעותי עבורם. תיירות המרפא בארץ משווקת באמצעות ירידי תיירות מרפא הנערכים במקומות שונים, דרך רשת האינטרנט או על ידי הפניות של מטופלים מרוצים.

היום ישנן גם חברות המתווכות בין החולים ובין בתי החולים בתמורה לעמלה. חברות אלה משקיעות לא רק באתרי אינטרנט אלא גם בפיתוח מערכי שירות ומכירה משוכללים מאוד.

עם זאת, לתיירות המרפא ישנם גם חסרונות, שהבולט שבהם הוא, דחיקת רגלם של המטופלים בארץ לטובת מטופלים ממדינות אחרות, במטרה להגדיל רווחים.

כתוצאה מכך, פעמים רבות זמן המתנה שלי או שלך לצורך ניתוח בבית חולים ציבורי מתארך ותורים לטיפולים חשובים נדחים בלא מעט חודשים. בתי החולים מעדיפים להכניס כסף והרבה ממתן ממתן שירותי תיירות מרפא, על חשבון בריאות הציבור…

זוהי בהחלט בעיה ונושא לדיון תפיסתי – רפואי – עקרוני מעניין.

ראו מה מציעים בתי חולים בישראל בתחום תיירות המרפא:

בית חולים לניאדו
בית חולים איכילוב
המרכז הרפואי רבין
תל השומר (תיירות מרפא לקהל הרוסי – האתר ברוסית)

צפו בסרטון תדמיתי של בית חולים הדסה (באנגלית) המציע שירותי תיירות מרפא:

קיראו עוד על: רפואה פרטית בישראל וכן בנושא חופשות בריאות

השאר את תגובתך!

הינך חייב להיות מחובר על מנת שתוכל להגיב.