דיקור סיני לבעיות פוריות
24 בדצמבר 2012 – 22:16 | אין תגובות

מדי שנה יותר ויותר אנשים, זוגות נשואים, סובלים מבעיות פוריות. לעיתים המדובר בבעיות רפואיות של הגבר ולעיתים בבעיות של האישה. ישנם אף מקרים ששני בני הזוג צריכים לעבור טיפולי פוריות. האם ידעת כי דיקור סיני …

קרא עוד »
בריאות

תרופות

דיאטה ותזונה

טיפולים

מחלות ותסמונות

ראשי » אסתטיקה, בריאות, דיאטה ותזונה, מחלות ותסמונות

נשירת שיער אצל ילדים

פורסם על ידי eitan ב 23 באפריל 2012 – 12:35אין תגובות

במידה והילד או הילדה שלך סובל/ת מנשירת שיער, צריכה להדלק אצלך נורה אדומה. תופעות נשירת שיער אצל ילדים מצריכות תשומת לב רפואית. בואו להבין למה…

נשירת שיער מוגברת ולא מוסברת בקרב ילדים מצריכה ביקורת רופא משפחה, ביצוע בדיקות דם וככל הנראה גם בדיקה אצל רופא עור. למה נושר שיער לילדים? יכולות להיות כמה וכמה סיבות ובדיוק בנושא זה נפרט.

הסברים פיזילוגיים לתופעה

הסיבה הראשונה שיש לקחת בחשבון בעת נשירת שיער אצל ילדים היא חוסר תזונתי. צמיחה תקינה של שיער מצריכה כמה אבות מזון חיוניים.

ילד שאינו אוכל בשר, לדוגמא, חשוף לנשירה, שכן שיער האדם עשוי מחלבון הנוצר בגוף על ידי חומצת אמינו שאותם מקבל הגוף  מתזונה, ובעיקר מבשר.

אם ילדכם נמנע מאכילת בשר, הדרך הכי טובה לוודא כי תזונתו איננה פגומה תהיה לקחת אותו לבדיקה אצל דיאטנית, שתתאים לו תחליפי מזון ואם צריך גם תוספי תזונה שישלימו את החסר.

טיפול רפואי בתופעה משלב גם הוא הנחיות תזונתיות, ואף תוספי מזון במקרה הצורך, על מנת ליצור בגוף סביבה תומכת בשיער בריא.

קיראו בנושא: נשירת שיער אצל נשים בגיל המעבר

נשירה מוגברת אצל ילד יכולה להעיד גם על בעיה פיזית כלשהי. אלופציה אראטה, לדוגמא, היא מחלה המופיעה גם בגילאים צעירים, ומאופיינת בנגעים אדומים ואובדן שיער באזורים מסויימים בגוף.

אם אובדן השיער של הילד הוא נקודתי, באופן בו מתגלות קרחות על ראשו, שמאופיינות בעור אדום ומגורה, יש למהר לאבחון אצל רופא עור.

הזנחה של המצב עלולה לגרום להחמרה של הבעייה, ולסבל רב לילד. מחלות אפשריות נוספות (ונפוצות יותר) יכולות להיות סבוריאה או פסוריאזיס, אשר בשתיהן נוצרת פגיעה בעור הקרקפת המובילה לפגיעה בזקיקי השיער.

הזנחה של מחלות אלו עלולה לגרום לנזק בלתי הפיך לשיער. אפשרות נוספת היא לעבור אבחון טריקולוגי של עור הקרקפת והשיער, אשר יבהיר עם שורש הבעיה נעוץ באחת משלוש מחלות אלו, ובהתאם לאבחון, יותאם לילד טיפול מתאים.

קיראו על: תרופות לטיפול בנשירת שיער

הסברים נפשיים אפשריים לנשירת שיער בקרב ילדים

נשירת שיער יכולה להעיד גם על קושי נפשי כלשהו. מתח קיצוני עלול לגרום לנשירה. ילד המגלה שינויים קיצוניים במצב הרוח, המלווים בהרגלי אכילה שונים מכרגיל, או כזה שחווה טראומה לאחרונה, עלול היות חשוף לנשירת שיער המזוהה עם סטרס.

אבחון מקצועי של רופא עור יוכל להבהיר אם זוהי סיבת הנשירה. במידה וזהו המצב, הטיפול צריך להתמקד בביצוע הרפיות, ועיסוי הקרקפת, אולם מוטב לפנות גם לקבלת טיפול פסיכולוגי שיוכל לתת מענה לבעיות העמוקות יותר, שהנשירה היא רק סימפטום שלהם.

הסבר אפשרי נוסף הינו תלישת שיער. תלישת שיער היא תופעה המזוהה עם קשת ההפרעות הכפייתיות, והיא מזוהה בדרך כלל עם מתח נפשי גבוה או עם הפרעות בדימוי העצמי.

כאשר ילד סובל מהידללות שיער פתאומית ולא מובנת, יש לבחון עם השינוי בשיער מלווה בשינויים נוספים בחייו. האם המשפחה העתיקה את מגוריה לאחרונה? האם הילד הועבר למסגרת חינוכית חדשה? האם אירוע כלשהו גרם לשינוי מהותי בחייו?

שינויים מרחיקי לכת עלולים לגרום למתח ומצוקה בקרב ילדים צעירים, שיכולים לתרום להתפחות הפרעה זו. יש לציין שבמקרה שזו היא סיבת נשירת השיער, אבחון מוקדם של הבעייה חיוני על אף שהפגיעה בשיער איננה בלתי הפיכה, שכן היא מלמדת על מצוקה רבה בה שרוי הילד.

במקרה שבו שמתם לב כי סיבת הנשירה היא תלישת שיער עצמית, יש לפנות בהקדם לשיחה עם פסיכולוג ילדים.

רפואה והרבה בריאות!

קיראו בנושא: אקנה

השאר את תגובתך!

הינך חייב להיות מחובר על מנת שתוכל להגיב.