דיקור סיני לבעיות פוריות
24 בדצמבר 2012 – 22:16 | אין תגובות

מדי שנה יותר ויותר אנשים, זוגות נשואים, סובלים מבעיות פוריות. לעיתים המדובר בבעיות רפואיות של הגבר ולעיתים בבעיות של האישה. ישנם אף מקרים ששני בני הזוג צריכים לעבור טיפולי פוריות. האם ידעת כי דיקור סיני …

קרא עוד »
בריאות

תרופות

דיאטה ותזונה

טיפולים

מחלות ותסמונות

ראשי » איכות חיים, אסתטיקה, דיאטה ותזונה, יופי וטיפוח

על חשיבותה של זרימת דם תקינה לקרקפת

פורסם על ידי eitan ב 23 בספטמבר 2012 – 17:31אין תגובות

האם ידעת כי הפרעות בזרימת דם לקרקפת שלך עלולות לגרום לבעיות של נשירת שיער? בואו לקרוא להבין ולדעת יותר על תקינותה של זרימת הדם לקרקפת שלנו…

במהלך החיים מופיעות סיבות רבות ומגוונות העלולות לגרום לנשירת שיער מוגברת. מתח נפשי מתמשך, תזונה לא נכונה, או מחלות שונות. אנשים, גברים ונשים, מסביב לעולם סובלים מהתופעה, כל אחד מסיבותיו הוא ולצורך אבחון הסיבה יש להבדק על ידי מומחה בתחום, רופא משפחה ו/או טריקולוג מוסמך.

כל אלו יכולים לגרום לפגיעה במאזן הטבעי האחראי על ייצור תקין של שיער, לפגיעה בזקיקי השיער, ולדילולו. אולם, ישנן גם סיבות אחרות התורמות לנשירה, עליהן קל יותר לשלוט.

זרימת דם תקינה על שורשי השיער היא תנאי הכרחי לצמיחתו התקינה, ולהרגלי תזונה ואורח חיים בריא ומאוזן יש כמובן השפעה ישירה על כך.

אחת הבדיקות הראשונות אותם צריך לעשות במקרה של התחלת תופעות נשירה הנה בדיקת דם מקיפה. תוצאות הבדיקה עשויות בחלק מהמקרים להצביע ולכוון לעבר בעיה אפשרית.

זרימת דם תקינה ובריאות השיער

השיער מושפע מגורמים רבים, מהם סביבתיים ופנימיים. אולם התנאי הבסיסי והראשוני ביותר לשיער בריא, הוא קרקפת בריאה.

הקרקפת היא שמזינה את השיער, ועל כן קרקפת בריאה משמעה שיער בריא, וזו תלויה בדם על מנת לקבל את חומרי ההזנה שלה, הוויטמינים, המינרלים, החלבונים והחמצן.

בראשו של האדם כלי דם האחראיים להולכת חמרי  הזנה אל הקרקפת, ממוקמים על יד תנוכי האוזניים, בעורף, ובמצח.

ככל שהם מתקרבים לקודקוד הקרקפת, נעשים כלי הדם דקיקים ועדינים יותר.

כתוצאה מכך, הם מגיבים במהירות למצבים הידועים כפוגעים בגמישות כלי דם, כמו תזונה שומנית הגורמת להסתיידות עורקים, עישון, או אפילו ישיבה ממושכת מול מסך המחשב.

כאשר תנאים אלו מתקיימים לאורך זמן, נוצרת נשירת שיער.

המענה הטיפולי לבעיות זרימת דם לקרקפת

בכל מכון מקצועי לבריאות השיער ובאמצעות אבחון טריקולוגי יוכל לאבחן אם נשירת השיער היא כתוצאה מזרימת דם לא תקינה לקרקפת.

באם כך המצב, ישנם כמה מסלולי טיפול אפשריים, שבמקרים מסוימים ניתן גם לשלבם, על מנת להגיע לתוצאות אופטימאליות.

ראשית כל, ניתנים תוספי תזונה טבעיים התורמים לזרימת דם תקינה לקרקפת. בנוסף, נעשה שימוש בעיסויים של עור הקרקפת, פעולה הממריצה את מחזוריות הדם.

ניתן לשלב טיפול זה עם דיקור סיני. כמו כן, נלמדת גם טכניקה של יציבה נכונה, שכן שרירים תפוסים וצוואר נוקשה גם הם יכולים לתרום לזרימה לא תקינה אל הקרקפת.

אימוץ הרגלים בריאים לשיפור זרימת הדם לקרקפת שלך!

יש לציין כי אימוץ כמה הרגלים בריאים, יכול גם הוא לסייע לשיפור זרימת הדם לקרקפת. תסרוקת הדוקה, לדוגמא, עלולה, מעבר לתופעה של תלישת שיער, לגרום גם לזרימת דם לא תקינה.

לנשים שנוהגות לאסוף את שיערן בתסרוקת כזו, מומלץ לגוון מדי יום או יומיים בתסרוקת רפויה יותר, ובשום אופן לא לישון עם שיער אסוף, גם השיער צריך לנוח.

גם כיסוי ראש עלול לגרום לנשירה מאותן סיבות. מומלץ לא להדק את כיסוי הראש יותר מדי, ולהשתדל לא לחבוש אותו כלל מתי שאין בכך צורך. בכל מקרה צריך להקפיד שלא ללחוץ על איזור הקרקפת עם כיסוי ראש הדוק מדי ולאורך זמן.

עוד גורם, שהופך נפוץ יותר ויותר הוא ישיבה ממושכת מול המחשב. ישיבה לאורך שעות מאמצת את שרירי הצוואר, וכמו כן, במצב של חוסר תזוזה זרימת הדם במעלה הצוואר לכיוון הקרקפת והראש איטית במיוחד.

כתב האישום נגד ישיבה ארוכה מול מחשב הוא ארוך ומוכר ולא כאן המקום לפרט אותו.

בהקשר של זרימת דם לקרקפת, מומלץ לתרגל ישיבה נכונה מול המסך: לשמור על כתפיים רפויות, להישען בנוחות על משענת הכיסא (יש להקפיד על כסא אורגונומי איכותי המותאם לעבודה מול מחשב) וכמובן מומלץ לקום מדי פעם ולא לשבת במשך שעות ארוכות באותה תנוחה.

אם את או אתה סובלים מבעיות בריאות שונות ובכל שאלה נוספת בנושא בעיות זרימת דם לקרקפת שלך, מומלץ לפנות אל רופא משפחה ו/או רופא עור מומחה.

גולשים שהתעניינו בנושא זרימת הדם בקרקפת קוראים גם על:

השאר את תגובתך!

הינך חייב להיות מחובר על מנת שתוכל להגיב.