דיקור סיני לבעיות פוריות
24 בדצמבר 2012 – 22:16 | אין תגובות

מדי שנה יותר ויותר אנשים, זוגות נשואים, סובלים מבעיות פוריות. לעיתים המדובר בבעיות רפואיות של הגבר ולעיתים בבעיות של האישה. ישנם אף מקרים ששני בני הזוג צריכים לעבור טיפולי פוריות. האם ידעת כי דיקור סיני …

קרא עוד »
בריאות

תרופות

דיאטה ותזונה

טיפולים

מחלות ותסמונות

ראשי » איכות חיים, בריאות האישה, דיקור סיני, הריון ולידה, מחלות ותסמונות, רפואה אלטרנטיבית, רפואה משלימה

דיקור סיני לבעיות פוריות

פורסם על ידי eitan ב 24 בדצמבר 2012 – 22:16אין תגובות

מדי שנה יותר ויותר אנשים, זוגות נשואים, סובלים מבעיות פוריות. לעיתים המדובר בבעיות רפואיות של הגבר ולעיתים בבעיות של האישה. ישנם אף מקרים ששני בני הזוג צריכים לעבור טיפולי פוריות. האם ידעת כי דיקור סיני עשוי לסייע לך?

בשנים האחרונות נמצאות בעיות הפוריות במקום מרכזי בשיח הרפואי-חברתי בעולם המערבי. לא ברור אם אכן יש עלייה בשיעור בעיות הפוריות, או שהמודעות לנושא שכבר אינו בגדר טאבו יוצרת את האשליה כי הוא נפוץ מאי פעם.

העובדות מדברות בעד עצמן והסטטיסטיקה אינה משקרת: אנשים בעולם המערבי מביאים ילדים בגיל מאוחר יותר וכמות הזוגות שנאלצים לעבור טיפולי פוריות בכל שנה עקב בעיה להכנס להריון טבעי עולה ועולה.

למה אנחנו חווים בעיות פוריות ומתי כדאי לשקול דיקור סיני?

אחד ההסברים לשכיחות הגבוהה של קשיים בכניסה להריון הוא אם כן הגיל העולה של הנשים והגברים שמחליטים להביא ילדים. הסברים אחרים מתייחסים לאורח החיים המודרני הכרוך במתח תמידי, לחץ גבוה, עומס יתר והזנחה של הגוף, הנפש ושל הקשר בין שניהם. לאחרונה התפרסמו מחקרים הקושרים בין נטילת תרופות כמו אנטיביוטיקה לסוגיה לבין בעיות פוריות וכן כמה מחקרים המציגים קשר בין איכות הסביבה ובעיות הפוריות של המין האנושי.

מחקרים שנערכו בשנים האחרונות מצביעים על כך שכ-40% מבעיות הפוריות תלויות בגברים ו-40% מהבעיות תלויות בנשים. ישנם מקרים לא מעטים שבהם הסיבות לכך שבני הזוג מתקשים להרות אינן ידועות, שאז נדרשים לעבור מחזורי טיפולים ארוכים וקשים, על מנת להכנס להריון.

במקרים שבהם הרפואה הקונבנציונאלית אינה נותנת תשובה חד משמעית, ניתן בהחלט לשקול פניה לרפואה האלטרנטיבית, ובכלל זאת גם לשיטות דיקור סיני. למעשה, הרפואה הסינית נותנת מענה ועזרה בשני המקרים שתיארנו: הן כשיטת טיפול משלים ומסייע במקרים של בעיה רפואית מאובחנת והן טיפול במקרים בהם הרפואה המערבית חסרת אונים בקביעת הגורם לבעיה.

קיראו: עוד בנושא רפואה אלטרנטיבית

ישנן כמה סיבות עיקריות לבעיות פוריות בקרב נשים ואלה חלקן:

ביוץ בלתי סדיר
גיל מבוגר הגורם להידלדלות מספר הביציות
שחלות פוליציסטיות – מיעוט או היעדר ביוץ ועודף בהורמונים זכריים, בעיה הקיימת אצל כ-5%-10% מהנשים
זיהום, חסימות או הידבקויות ברחם, בצוואר הרחם או בחצוצרות
שימוש מוגזם במגוון אמצעי מניעה
ועוד…

בקרב גברים מדובר על פי רוב בספירת זרע נמוכה, בעיות הורמונאליות, דלקות וזיהומים, או בהתרחבות ורידי האשכים הפוגעת בייצור הזרע ובשרידותו.

בנוסף לכל אלה, כאמור, ישנם זוגות אשר מנסים להרות יותר מחצי שנה ללא הצלחה, ואשר כל הבדיקות שנעשו להם לא מצביעות על בעיה ידועה.

הרפואה הסינית מסייעת לזוגות המגלים קשיים להרות לשיפור סיכויי ההצלחה של הטיפולים הקונבנציונליים, למתן מענה לבעיות לא מאובחנות וכטיפול חלופי לשיטות הקונבנציונליות. על פי רוב המדובר בשילוב של טיפול בצמחי מרפא סיניים ביחד עם דיקור סיני וכן בשיטות אלטרנטיביות נוספות.

מחקרים רבים הצביעו על יעילות הדיקור הסיני לפתרון בעיות אי פריון בלתי מוגדרות, המיוחסות בדרך כלל לחוסר איזון הורמונלי, בהיעדר סיבה ידועה אחרת.

משום כך, במרבית המקרים נעשית התערבות הורמונלית, לבד או בשילוב הפריה.

דיקור סיני וצמחי המרפא מציעים אלטרנטיבה לטיפול ההורמונלי במקרים בהם אין בעיה מוגדרת והראו יעילות בהפיכת המחזור לסדיר וקבוע.

בזכות הראייה ההוליסטית, הרואה בכל הגוף מערכת סימביוטית, הדיקור הסיני משפיע על הגוף דרך המרידיאנים (14 ערוצי אנרגיה החוצים את הגוף לאורך ולרוחב, ואשר בהם זורם הצ'י – כוח החיים) ומסוגל לסייע בחיזוק הזקיקים, עיבוי רירית הרחם (רירית רחם דקה מדי היא לעתים קרובות סיבה לחוסר קליטת העובר בהפריה חוץ-גופית) והגברת זרימת הדם לרחם ולשחלות.

קיראו על: ביואנרגיה כשיטת טיפול וריפוי

כחלק מתפישת האחדות בין הגוף לנפש, הרפואה הסינית רואה במתח נפשי, תסכול, דיכאון ומתח גורמים לבעיות רפואיות, בהן בעיות פוריות, בשל החסימות שמצבים נפשיים אלה יוצרים בזרימת הצ'י בגוף.

הדיקור הסיני מבקש להרגיע, להפיג חרדות ומתחים ולהביא לאיזון אנרגטי ונפשי, המאפשר לגוף להגיע לאיזון הורמונלי ומחזורי. במקרים לא מעטים ולאחר הגעה למצב מאוזן הורמונלית מצליחים זוגות להכנס להריון טבעי. למרות הכל ובמרבית המקרים הדיקור הסיני אינו מחליף את טיפולי הפוריות אלא משלים אותם ומקל על תופעות הלוואי הכרוכות בטיפולים אלה.

לא מעט מחקרים הראו עלייה מובהקת בסיכויי ההצלחה של הפריה חוץ-גופית בנשים שעברו דיקור סיני ביום החזרת העוברים לרחם וכעבור יומיים או שלושה.

אותם מחקרים הראו באופן חד משמעי כי אין כל סיבה לחשש מפני שילוב בין טיפולי דיקור סיני וטיפולי פוריות קונבנציונאליים. גם הספקנים ביותר מודים שככל הנראה, עצם ההפגה של המתח הנפשי הרב שעמו מתמודדת כל אשה העוברת טיפולי פוריות, מעלה את סיכויי ההצלחה של הטיפולים.

לא מעט פסיכולוגים ומומחים מתחום בריאות הנפש המסייעים ומלווים זוגות המתקשים להרות באופן טבעי חיזקו הנחות אלה.

קיראו עוד בנושאים הבאים:

קלקול קיבה – המדריך להתמודדות נכונה…
יתר לחץ דם – הרוצח השקט
פוסטינור – היום שאחרי

השאר את תגובתך!

הינך חייב להיות מחובר על מנת שתוכל להגיב.