דיקור סיני לבעיות פוריות
24 בדצמבר 2012 – 22:16 | אין תגובות

מדי שנה יותר ויותר אנשים, זוגות נשואים, סובלים מבעיות פוריות. לעיתים המדובר בבעיות רפואיות של הגבר ולעיתים בבעיות של האישה. ישנם אף מקרים ששני בני הזוג צריכים לעבור טיפולי פוריות. האם ידעת כי דיקור סיני …

קרא עוד »
בריאות

תרופות

דיאטה ותזונה

טיפולים

מחלות ותסמונות

ראשי » איכות חיים, הריון ולידה, טיפולים

מדיטציה – מה דעתך על סדנאת מדיטציה?

פורסם על ידי eitan ב 1 בפברואר 2009 – 13:412 תגובות

מדיטציה היא טכניקה, בניגוד לסברה הרווחת כי יוגה היא איזהו שהיא דת, זוהי שיטה עתיקת יומין, שמקורה בתת היבשת הודו לראייה מזוככת יותר של החיים והמציאות.

העקרונות שמנחים מדיטציה ואף יוגה, בדומה למה שגרסו הפילוסופים היווניים כגון אפלטון, הם כי אם נראה את המציאות נכון נוכל גם להגיב באופן נכון יותר ולהסתגל בצורה טובה יותר. למעשה הפירוש של המילה יוגה הוא התבוננות.

מדיטציה ואיכות חיים

איכות חיים מושפעת ממגוון סיבות ויכולה להשתנות מזמן לזמן. בתפיסת תרבות המערב, על פי רוב איכות חיים מושפעת במידה רבה מנסיבות חיצוניות כגון פרנסה. אך לא כך הם פני הדברים לפי טכניקות המדיטציה.

לפיהם איכות חיים זה משהו שצריך להגיע מבפנים, מן התודעה פנימה, מבלי להיות תלוי באלמנטים חיצוניים.

אימון התודעה באמצעות סדנאות מדיטציה או סדנאות יוגה יכול להביא לשיפור משמעותי בראיית המציאות ובתפיסת העצמי.

סדנאות מדיטציה לנשים בעת הריון ולידה

כאשר אישה נמצאת במצב של הריון היא חווה לא מעט שינויים: הורמונאליים, שינויים במראה הפיזי, שינויים רגשיים, שינויים ביחס של הסביבה כלפיה וכמובן שינויים בתפיסה העצמית.

בדיוק מסיבות אלו מומלץ מאוד להתנסות בסדנאות מדיטציה המיועדות לנשים בהריון. סדנאות אלו לוקחות בחשבון את מצבה העדין של האישה, מסייעים להרפיה הן נפשית והן גופנית במהלך ההיריון ואף מסייעים במידה רבה בעת הלידה.

סדנאות מדיטציה ידועות ביכולת שלהם לתרום לשיפור איכות חיים, אולם חשיבותן עולה במצב של הריון ונודעת להם גם תרומה משמעותית בעת לידה עצמה.

נשים בהריון נמצאות במצב תודעתי שונה, הן מוכנות לערוך שינויים בחיים ולנסות ולשפר את חייהן. אנחנו יכולים לראות נשים שמפסיקות לעשן בעת הריון כאלה שמשנות הרגלי תזונה כאלה שמתחילות לעשות פעילות גופנית וכו'.

סדנאות אלו מכינות את האישה ואת גופה לתהליך הלידה באמצעות תרגול נשימות, יציבה, תרגילי תנועה, גמישות, דמיון מודרך ועוד.

טכניקה זו עשויה להועיל לאישה הנמצאת המהלך הריון להימנע מתופעות לוואי שכיחות כגון בחילות, צרבות, נדודי שינה, התפתחות ורידים ועוד.

סדנאות מדיטציה למעשה אף מכינות את האישה לרגע האמת – ללידה באמצעות טכניקות אלו. וכך למעשה מהוות סדנאות אלו קורס הכנה ללידה עבור נשים בהריון.

בסדנאות אלו נעשה שימוש בטכניקות רכות יותר המתאימות במיוחד לנשים בהריון תוך דגש על פעילות האגן, הגב, גמישות תוך התייחסות ממוקדת לחיים החדשים שצומחים ברחמה של האם.

סדנאות מדיטציה לנשים

יוגה או מדיטציית נשים באופן כללי לוקחות בחשבון את תכונותיה של האישה, את המחזוריות שלה ואת המבנה הביולוגי שלה.

נשים באשר הן עוברות שינויים גדולים ומשמעותיים במהלך החיים: הריון, לידה, גיל המעבר, שינויים הורמונאליים, שינויים ביולוגיים וכמובן לא מעט שינויים מנטאליים.

סדנאות מדיטציה למעשה מספקות פסק זמן משמעותי מקצב החיים המהיר והלחוץ שבו אנו חיים, מספקות מסגרת לגדילה תודעתית וכר נוח ובטוח להרגעות ולמחשבה.

2 תגובות »

השאר את תגובתך!

הינך חייב להיות מחובר על מנת שתוכל להגיב.