דיקור סיני לבעיות פוריות
24 בדצמבר 2012 – 22:16 | אין תגובות

מדי שנה יותר ויותר אנשים, זוגות נשואים, סובלים מבעיות פוריות. לעיתים המדובר בבעיות רפואיות של הגבר ולעיתים בבעיות של האישה. ישנם אף מקרים ששני בני הזוג צריכים לעבור טיפולי פוריות. האם ידעת כי דיקור סיני …

קרא עוד »
בריאות

תרופות

דיאטה ותזונה

טיפולים

מחלות ותסמונות

ראשי » מחלות ותסמונות

מחלות כרוניות – במה בדיוק מדובר?

פורסם על ידי eitan ב 8 בפברואר 2009 – 16:336 תגובות

מה הן מחלות כרוניות? מחלות כרוניות הן מחלות הפוגעות במערכות הגוף השונות ולרוב אינן ניתנות לריפוי מוחלט.

ישנה קשת רחבה מאוד של מחלות כרוניות, החל במחלות לב, כלי דם ויתר לחץ דם, דרך סוכרת, אסתמה ומחלות ריאומטיות וכלה במחלות דיכאון שונות.

במחלות כרוניות, לרוב מצב המחלה הוא קבוע ויציב אך לעיתים מתרחשות התפרצויות אקוטיות ולאחריהן מתחילה תקופה של רגיעה המכונה "הפוגה".

למעשה קיימים שני סוגים של מחלות כרוניות:

  • מחלה כרונית פרוגרסיבית – במקרה של מחלה כרונית מתקדמת, לאחר תקופת ההפוגה עלולים המחלה והסימפטומים שלה להחריף.
  • מחלה כרונית מתמידה – במקרה של מחלה כרונית מתמידה, המצב הוא סטאטי והמחלה איננה מתקדמת.

בין שני מצבי ביניים אלה ישנן מחלות כרוניות תת-חריפות או תת-ממושכות.

מרבית המחלות הכרוניות הן מחלות רב-מערכתיות פנימיות, כדוגמת: מחלות כלי דם ולב, מחלות ריאות ומחלות ראומטיות. מחלות כרוניות אלה נגרמות לרוב כתוצאה מתהליך מתמשך ואיטי של פגיעה והרעלה עצמית של הגוף.

תהליך ההרעלה קשור באופן ישיר לאורח החיים המודרני: לזיהום אוויר, להרגלי אכילה ושתייה פסולים, לחוסר מוחלט של פעילות גופנית, לצריכה מוגזמת של תרופות, לעישון ולגורמים מזיקים נוספים.

ישנן לא מעט מחלות כרוניות האחראיות בצורה ישירה או עקיפה לאחוז לא קטן של מקרי מוות בעולם המערבי: מחלות הלב הן המחלות הכרוניות הניצבות בראש הרשימה עם 12%, לאחריהן המחלות הדיכאוניות עם 7% ומחלות שבץ המוח עם 6%.

ברפואה הקונבנציונלית עדיין לא נמצאה שיטת ריפוי מוחלטת ומלאה למחלות כרוניות אלה.

התרופות הקיימות בשוק מסייעות לטיפול בסימפטומים השונים ומאזנות את מצבו של החולה, אך אינן נותנות מענה מוחלט להתמודדות עם המחלה.
במקרים רבים, הטיפול בתרופות אף כרוך בתופעות לוואי ועלול במקרים מסוימים  להגביר את הרעלת הגוף. ולבסוף, חשוב לציין, כי במרבית המקרים סובלים החולים הכרוניים מכמה מחלות כרוניות במקביל.

6 תגובות »

השאר את תגובתך!

הינך חייב להיות מחובר על מנת שתוכל להגיב.