דיקור סיני לבעיות פוריות
24 בדצמבר 2012 – 22:16 | אין תגובות

מדי שנה יותר ויותר אנשים, זוגות נשואים, סובלים מבעיות פוריות. לעיתים המדובר בבעיות רפואיות של הגבר ולעיתים בבעיות של האישה. ישנם אף מקרים ששני בני הזוג צריכים לעבור טיפולי פוריות. האם ידעת כי דיקור סיני …

קרא עוד »
בריאות

תרופות

דיאטה ותזונה

טיפולים

מחלות ותסמונות

ראשי » בריאות

התפתחות הילד – מה אתם יודעים על התפתחות ילדכם?

פורסם על ידי eitan ב 11 בפברואר 2009 – 19:403 תגובות

התפתחות הילדמה אתם יודעים על התפתחות הילד שלכם? כמו כל גוף חיי, גם בני האדם, על מנת להגיע לבגרות בשלה, מלאה ובריאה, צריכים לעבור תהליך התפתחותי תקין.

התפתחות הילד, ככל שתהיה תקינה ובריאה יותר, כך יראו חייו הבוגרים של אותו אדם.

שלבים בהתפתחות הילד

התפתחות שיכלית, מוטורית וריגשית המהירה ביותר מתרחשת בשנותיו הראשונות של הילד.

בחודשים הראשונים של חייו, התפתחותו של הילד באה לידי ביטוי בהסתגלות לחיים שמחוץ לרחם. החושים מתפתחים ומתחדדים כמו ראיה, ריח וכן הלאה, כמו כן, גם פעילויות בסיסיות כמו נשימה, בליעה ועיכול מזון, בכי, חיוך וכן הלאה.

בתקופה של שבעה חודשים לחיי התינוק לערך מתחילות לצמוח לו שיניים.

מתחילה פעילות מוטורית מפותחת יותר כמו ישיבה, זחילה ועמידה. שימוש בידיים – כגון אחיזה, תפיסה וכן הלאה, כמו כן, גם החוש הוורבאלי מתפתח והילד מתחיל ללמוד לדבר.

כמובן שכל ילד מתפתח בקצב שונה ולא כולם יעברו את אותם השלבים באותו הגיל.

עד גיל שנתיים לחיי הילד כל אותם חושים שהחל לפתח מתייצבים ומתעמקים. עד גיל שנתיים בהתפתחות הילד, הוא לומד לדבר, ללכת, לאחוז ולתפוס, לזהות, לחקור וכן הלאה.

התפתחות הילד בשנים שלאחר מכן כבר יהיו מעצבי אישיות. הילד בין היתר ילמד לדבר יותר טוב, בשנים שלאחר מכן אף לקרוא ולכתוב, לרוץ, לשחק ולבצע עוד מיני פעולות מוטוריות.

כמו כן, ייצר הסקרנות והחקר של הילד ילך ויגבר בזכות הרצון לגלות ולדעת. התופעות החברתיות שיתרחשו סביבו ושאליהן יחשף יהוו חלק ניכר בעיצוב אישיותו בשנותיו הבוגרות.

בלוג איתן ממליץ לכל אם ואב שרוצים מידע נוסף בנושא התפתחות ילדים, לבקר באתר גלגול. האתר מנוהל על ידי מומחים לרפואת ילדים, כולם רופאי ילדים מוסמכים, בעלי ותק ונסיון רב ברפואת הילד וכמובן – התפתחות ילדים.

באתר גלגול תוכלו למצוא פורומים פעילים בנושאי גדילה והתפתחות, שיטות טיפול בילדים, מחלות ילדות, רשימת רופאים מומלצים ועוד.

לכניסה לאתר ליחצו: גלגול – גדילת ילדים

3 תגובות »

השאר את תגובתך!

הינך חייב להיות מחובר על מנת שתוכל להגיב.