דיקור סיני לבעיות פוריות
24 בדצמבר 2012 – 22:16 | אין תגובות

מדי שנה יותר ויותר אנשים, זוגות נשואים, סובלים מבעיות פוריות. לעיתים המדובר בבעיות רפואיות של הגבר ולעיתים בבעיות של האישה. ישנם אף מקרים ששני בני הזוג צריכים לעבור טיפולי פוריות. האם ידעת כי דיקור סיני …

קרא עוד »
בריאות

תרופות

דיאטה ותזונה

טיפולים

מחלות ותסמונות

ראשי » בריאות הנפש, טיפולים

פסיכיאטר – מה תפקידו ולמי הוא יכול לסייע?

פורסם על ידי eitan ב 22 בינואר 2009 – 12:412 תגובות

פסיכיאטר הוא רופא המתמחה בתחום הפסיכיאטריה ומורשה לטפל בשורה ארוכה של מחלות נפש, הפרעות נפש והפרעות התנהגות שונות. תחום מחלות הנפש, שהינו תחום ההתמחות הממוקד של הפסיכיאטר הינו תחום מורכב ועדין ולכן רופא שבוחר להתמחות בפסיכיאטריה עובר שורה ארוכה של מבחני קבלה וראיונות לפני קבלתו האפשרית לתחום ההתמחות.

פסיכיאטרים הם הסמכות הרפואית היחידה שיכולה לרשום מרשמים לתרופות פסיכיאטריות. נוסף על כן, פסיכיאטר הוא הסמכות היחידה בקביעת כשירות עמידה לדין של נאשמים במשפטים פליליים. מעבר לעובדה שפסיכיאטר הינו רופא לכל דבר ועניין, הוא נבדל מהפסיכולוג בגישה הטיפולית המתאימה להפרעות נפשיות ולמחלות נפש. פסיכיאטרים נוהגים בגישה התרופתית, שמשמעותה טיפול בתרופות למחלות והפרעות נפש.
סוגים השונים של טיפולים פסיכאטריים

כאשר מגיעים לטיפול פסיכיאטרי ישנן מספר גישות בהן נוקט הפסיכיאטר יחד עם המטופל. כיום קיימות טכניקות רבות לטיפול בפגועי נפש או באנשים הסובלים מהפרעות נפשיות. ביניהן פסיכותרפיה אנליטית, גישת האקזיסטנציאליזם, טיפול פסיכיאטרי קבוצתי, גישת הטיפול ההומניסטי, פסיכותרפיה דינאמית, הגישה ההתנהגותית, טיפול קוגנטיבי והגישה היונגיאנית.

2 תגובות »

השאר את תגובתך!

הינך חייב להיות מחובר על מנת שתוכל להגיב.