דיקור סיני לבעיות פוריות
24 בדצמבר 2012 – 22:16 | אין תגובות

מדי שנה יותר ויותר אנשים, זוגות נשואים, סובלים מבעיות פוריות. לעיתים המדובר בבעיות רפואיות של הגבר ולעיתים בבעיות של האישה. ישנם אף מקרים ששני בני הזוג צריכים לעבור טיפולי פוריות. האם ידעת כי דיקור סיני …

קרא עוד »
בריאות

תרופות

דיאטה ותזונה

טיפולים

מחלות ותסמונות

ראשי » רפואה אלטרנטיבית, רפואה משלימה

ללמוד על רפואה משלימה – לימודי הומאופתיה

פורסם על ידי eitan ב 19 בפברואר 2009 – 16:152 תגובות

שנים האחרונות לימודי הומאופתיה הפכו לפופולאריים מתמיד וככל שמצטברות יותר ויותר עדויות ליעילות השיטה, גם הביקוש למטפלים בתחום הולך וגדל.

אפילו קופות החולים בישראל, מציעות למבוטחיהן מגוון טיפולים בתחום הרפואה המשלימה והאלטרנטיבית, במסגרת מרפאות הקופה או במסגרת שיתוף פעולה עם מטפלים בשיטות הומאופתיה שעובדים באופן פרטי.

הומיאופתיה היא סוג מוכר מאוד של רפואה אלטרנטיבית, אותה הגה לראשונה אדם בשם סמואל האנמן בשלהי המאה ה – 18. התורה כולה מבוססת על כלל, אותו כינה האנמן "כלל הדמיון" ולפיו גרימת מחלה על ידי תרופה הומאופתית, תעצים את כוח הריפוי הטבעי של הגוף ותאפשר לו להיאבק בצורה יעילה יותר בחולי שתסמיניו דומים לתסמינים שעוררה התרופה.

בואו לבנות קריירה ברפואה משלימה!

טיפול הומאופתי עשוי להועיל בקשת רחבה מאוד של מצבים – החל מצינון קל, דרך מחלות קשות יותר וכלה במצבים שהרפואה הקונבנציונאלית כלל לא מציעה להם פיתרון. כך לדוגמא, מגוון תופעות מהן סובלות נשים בהיריון ולרוב משלימות עם "רוע הגזירה", כמו בצקות, צרבות, בחילות וכיו"ב.

הבדל נוסף שחשוב לציין באשר לשוני שבין הגישה ההומיאופתית לגישה הרפואית הקונבנציונאלית – הוא שלא מדובר בטיפול סימפטומאטי, אלא הסתכלות על כל אדם כמכלול של גוף ונפש, לו כוחות ריפוי טבעיים אותם ניתן לחזק.

לימודי הומאופתיה, למעשה, מכשירים את המטפל לאבחן את תמונת הסימפטומים של החולה, לנתח את מצבו ולמפות את נקודות החולשה שלו ובהתאם – לבחור עבורו תרופה מתאימה שתסייע לגופו להתחזק ולהתרפא.

למי מתאימים לימודי הומאופתיה?

כאמור, מדובר בתחום הנמצא בשלבי התפתחות מתמידים וככל שגדלה ההכרה ביעילות השיטה, כך יותר ויותר אנשים בוחרים ללמוד אותה. כמו בכל תחום, כאשר יש ביקוש – יש גם היצע ובישראל מגוון מסגרות המציעות קורסים מקצועיים ולימודי הומאופתיה להכשרת מטפלים.

מאז ומתמיד היו מחלוקות רבות בין מטפלים בשיטות רפואה אלטרנטיבית, לבין חסידי הרפואה הקונבנציונאלית – ומחלוקות אלו לא פסחו על תחום ההומאופתיה.

יחד עם זאת, ניכר כי בשנים האחרונות טיפולים אלו הופכים לחלק בלתי נפרד משירותי הבריאות בישראל והביקוש להם הולך וגדל, ככל שגדלה המודעות ליעילותם. למעשה, כיום, בוגרי לימודי הומאופתיה יכולים להשתלב מקצועית אפילו בארגונים ציבוריים כמו קופות חולים.

לימודי הומיאופתיה – קורסים ומסלולי לימוד אפשריים בישראל

מכללת אלבאום – בנוסף לפעילות הרגילה של המכללה, שמהווה כיום את הרשת הגדולה בישראל להכשרת מטפלים בליקויי למידה והפרעות קשב וריכוז, במכללה יחידה ללימודי חוץ ובית ספר ללימודי הומיאופתיה. מדובר באחד מבתי הספר הוותיקים בתחום ובו צוות הוראה רב ניסיון, בראשו ד"ר חיים רוזנטל.

הלימודים במכללה משלבים היכרות עם תחומי ידע עיוניים מעולם הרפואה הקונבנציונאלית והאלטרנטיבית והתנסות פרקטית מעשירה בתחום ההומיאופתיה.

המכון הישראלי להומיאופתיה – במסגרתו מתקיימים לימודי הומאופתיה במסלול ארבע שנתי, בליווי צמוד של צוות המורים והמדריכים בבית הספר. סגל המרצים מורכב ממטפלים בעלי ניסיון עשיר, הן בטיפול והן בהדרכה ובראשם מלכי רוזן ושמואל שלו.

מטרת הלימודים היא להעניק למטפלים את הכלים הבטוחים והיעילים ביותר, שיאפשרו להם יישום של הידע הנרכש מייד עם תום תקופת הלימוד.

2 תגובות »

השאר את תגובתך!

הינך חייב להיות מחובר על מנת שתוכל להגיב.