דיקור סיני לבעיות פוריות
24 בדצמבר 2012 – 22:16 | אין תגובות

מדי שנה יותר ויותר אנשים, זוגות נשואים, סובלים מבעיות פוריות. לעיתים המדובר בבעיות רפואיות של הגבר ולעיתים בבעיות של האישה. ישנם אף מקרים ששני בני הזוג צריכים לעבור טיפולי פוריות. האם ידעת כי דיקור סיני …

קרא עוד »
בריאות

תרופות

דיאטה ותזונה

טיפולים

מחלות ותסמונות

ראשי » איכות חיים, בריאות הנפש

צימרים זה בריאות לגוף ולנפש – לבריאות שלך!

פורסם על ידי eitan ב 23 בפברואר 2009 – 14:383 תגובות

לפעמים למטיילים בצפון נראה שהצימר והנופש בצפון הם המצאה חדשה, משהו שאנחנו חשבנו עליו לבד אבל בעצם הכל התחיל אי שם בתחילת המאה, כשהקדחת והמחלות תקפו את כולם. צימרים היו חופשת בריאות והחלמה – דרך למרפא, במקום מבודד עם אויר נקי…

בשנת 1911 דיווחה המורה אלישבע – האיכרה המטולתית (כלומר ממטולה) במכתבה כי "אורחים החלו לבוא אלינו, כדי להנות מהאויר המבריא של מטולה. אויר זה נחמד, צח הוא וקריר… בבוקר יכסו ענני טל את שמינו הבהירים, הוא הלא טל החרמון המשפר את האויר ומטהרו מן המזיקים המרבים מחלות עיניים…גם לילות מטולה ערבים הם, הרוחות הקרירות מחיות נפשות.

אלה הם לילות ללא יתושים טורדנים שאינם נותנים מנוח. האנשים גם מתהלכים כאן בלי זיעה מייגעת וכל מי שהתענה בגלל מחלת הקדחת או כאב עיניים בארץ יבריא חיש אם ישב במטולה זמן מה".

המורה אלישבע במכתבה דיווחה על תופעה שהחלה לצוץ בתחילת המאה בארץ ישראל, נופשים רבים שרצו לנוח מתלאות העיר, או לחפש מרפא ממחלות רבות שהיו בנמצא בכל ישוב עלו למטולה למספר שבועות לנוח – ממש חופשה בריאותית של פעם.

בתחילה לנו האורחים בחדרים שפינו בשבילם תושבי המושבה, ומשרבו האורחים והשמועות על האוויר המחייה של מטולה עשו להן כנפיים, קמו מספר משפחות עם חזון (וככל הנראה גם ממון) ובנו מלונות בריאות או כפי שנקראו אז, פנסיונים.

זוהי בעצם ההתחלה של סיפור הצימרים, זה התחיל שם והגענו עד הלום, עם חדרים בכל רמות המחירים והפינוקים, בכל חלקה פנויה בצפון ובדרום. אתרי ספא, בריאות ונופש קמו והתפתחו בכל פינה בישראל.

ולמרות שהשנים חלפו ואף אחד היום כמעט ולא מגיע כבר לצימרים בשביל אויר ההרים או על מנת להרפא ממחלת הקדחת עדיין נושא הבריאות לא ירד לגמרי מסדר היום. להפך.

רבים מהאורחים בצימרים טורחים ונוסעים למקומות כמו הגייזר בכפר-סאלד או חמת גדר ומתעקשים להיכנס למים בידיעה שלמים תכונות בריאות וסגולות מרפא. כן, רבים מאיתנו משלבים את הנסיעה לצימר בטיפול או עיסוי שממריץ את מחזור הדם, מאזן את הגוף ופותח את הצ'אקרות למינהן.

החלפנו את המילה "בריאות" בכל מיני שמות מיובאים כמו מסאז'ים ומינרלים, אבל בסופו של דבר – כשחוזרים הביתה אחרי הנופש מבינים שבסך הכל נסענו בשביל להתנתק קצת מהלחות והפיך, מהדינאמיות והצפיפות, מהאלרגיות לאבק וגם לפריחות, בשביל לנשום אויר הרים צלול כיין ולחזור עם תחושה טיפה יותר טובה הביתה, נו, אתם יודעים, מה שאנחנו קוראים לו היום "אנרגיות".

במהלך השנים האחורנות הוקמו מרכזי בריאות אלטרנטיביים בכמה מוקדים במדינת ישראל, קופות החולים וחברות הביטוח (ביטוח בריאות) מציעות למבוטחים ולאלה הסובלים ממחלות כרוניות או מחלות נדירות אחרות, חופשות מרפא והחלמה במרכזי בריאות, בים המלח, בצפון ובמקומות נוספים.

נכי צה"ל זוכים לקבל טיפולי בריאות וספא במגוון אתרי נופש, צימרים מיוחדים ובעיקר במרחצאות הבריאות בים המלח, על מנת לסייע בריפוי כאבים ומחלות נפוצות ונדירות כאחד.

אז בפעם הבאה שתרצו לצאת לחופשה בצימר או באתר ספא, זיכרו כי תוכלו בקלות רבה יחסית למצוא אתרי מרפא וספא איכותיים כמעט בכל אזור בישראל. מאחר ובלוג איתן עוסק בנושאי רפואה ובריאות, אנו ממליצים לחפש את אתרי הנופש באתר.

3 תגובות »

השאר את תגובתך!

הינך חייב להיות מחובר על מנת שתוכל להגיב.