ראשי » מחלות

מחלות


מדור מחלות בבלוג איתן!

שמירה על בריאות הגוף כמצב קבוע אינה פשוטה. אם בדרך כלל גוף בריא נמצא באיזון  (הנקרא הומיאוסטאזיס), הרי שהפרה של איזון זה מהווה בעיה בריאותית, או במילים אחרות – מחלה. כולנו היינו חולים מתישהו במהלך חיינו – ואפשר לומר בבטחה שנמשיך להיות חולים בהמשך – אלו החיים… אפשר אפילו לומר שלחלות במחלה הינה אבן בניין בהתפתחותנו לכדי בני אדם בריאים יותר (למשל הידבקות במחלות הילדים).

מחלה כרונית או אקוטית?
האינסטינקט של רבים מאיתנו הינו לתאר את המחלה על פי משכה. לצורך העניין קיימת הטרמינולוגיה הבאה, ועל כאן חשוב שתכירו אותה:

מחלה כרוניתמחלה הנמשכת לאורך זמן, בין אם היא בתהליכי שיפור או החרפה, ובין אם היא שומרת על מצב סטאסטי. ישנן מחלות המלוות את החולה למשך כל חייו ויש כאלו שיכולות לעבור. בין התפרצות אחת לשניה של המחלה הכרונית נמצאות ההפוגות.

מחלה אקוטית – מחלה שאינה כרונית היא כזו שמתפרצת באופן חד פעמי וניתן לטפל בה בהתאם. היא מאובחנת על פי סימטומים בולטים וצפויה לעבור לאחר תקופה הטיפול ולא לחזור שנית.


את המחלות ניתן לחלק לפי מספר קטגוריות:

  1. מחלות אוטו-אימוניות
  2. מחלות במערכת העיכול
  3. מחלות ממשפחת הסרטן
  4. מחלות העוברות בתורשה
  5. מחלות זיהומיות

אנו בבלוג איתן נפרוש לפניכם את כל מגוון המחלות הקיימות, מהשכיחות ביותר ועד המחלות הנדירות ביותר, כולל הסברים ואף סקירה של דרכי טיפול אפשריות, נספר לכם על גורמי הדבקה, החלמה ועוד.