ראשי » טיפולים

טיפולים


מדור טיפולים בבלוג איתן!

בסופו של דבר, מה הכי חשוב לנו? כנראה שנוכל להסכים על דבר אחד – העיקר הבריאות. כאשר ישנה חריגה מבריאות תקינה, מדובר במצב של מחלה או טראומה. על מנת להמשיך לקיים את חיינו כמה שניתן באופן תקין, אנו נדרשים לטפל בבעיה – בין אם קטנה ובין אם גדולה.

אילו סוגי טיפולים קיימים?

לנוחותכם, סידרנו את סוגי הטיפולים במספר קטגוריות קלות להתמצאות:

תרופות
החל מתרסיס לאף ועד אנטיביוטיקה, יצרני התרופות מספקים לנו מבחר כמעט אין סופי של תרופות – לטיפול פיזי וטיפול פסיכיאטרי כאחד; חלקן ניתנות על פי מרשם רופא וחלקן לא.

רפואה משלימה
העידן החדש פתח לפנינו מגוון אפשרויות חדשות של טיפולים אלטרנטיביים, שיכולים ללוות שימוש בתרופות או לעמוד בפני עצמם, החל ברפלקסולוגיה ועד ביואנרגיה.

טיפולי גמילה
על מנת להפסיק את הצורך בהרגל מסוים או בצריכת חומר כלשהו, נהוג לפנות לגמילה: החל מגמילה מאלכוהול וסמים ועד גמילה מחיתולים.

טיפולי אסתטיקה ויופי
עם המודעות הגוברת לאסטתיקה הולכים ומתרבים שלל טיפולי היופי – מהסרת שיער ועד טיפולי עור קוסמטיים.

טיפול במחלת הסרטן
מחלת הסרטן היא אחת מהרעות החולות של המאה האחרונה. כימותרפיה, קוקטייל תרופות ועוד.

טיפולים פארא-רפואיים
שירותים רפואיים הניתנים על ידי קופות החולים, כגון פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק ועוד.

טיפול נפשי
סוגי העזרה הנפשית הניתנים הם רבים ומגוונים וניתנים במגוון שיטות ועל מנת מטפלים בעלי הכשרה מתאימה – מטיפול פרוידיאני קלאסי הניתן על ידי פסיכולוג ועד ביבליותרפיה.

רפואת חירום
המעניקה טיפול מהיר בנפגעי טראומה – החל מהתקף לב ועד תאונות דרכים.

למי לפנות?

אין אנו נוהגים לספק המלצות לגבי מטפל זה או אחר. עצתנו החמה היחידה הינה לבדוק את השוק לפני שפונים לקבלת טיפול כלשהו. וודאו שלמטפל/ת יש את התעודות המתאימות ורשיון לטפל בבעייתכם הבריאותית. התייעצו עם הרופא שלכם – פעלו בהתאמה איתו ולא "מאחורי גבו".

אנו בבלוג איתן ננסה ללוות אתכם ולתת לכם את מירב המידע אודות דרכי הטיפול בכל בעיה בריאותית שתתקלו בה. אתם מוזמנים להציע לנו רעיונות לדרכי טיפול שאתם חושבים שכדאי לסקר. ושתהיו בריאים!