ראשי » איך לא לטפל בשיער שלך!

איך לא לטפל בשיער שלך!


חפיפה מוגזמת, חפיפה יתרה, צביעה נשנית – מתכון בטוח לנשירת שיער. באותה מידה שחשוב לדעת מה כן לעשות ואיך לטפל בשיער הראש, חשוב ביותר להכיר את השיטות הלא נכונות לטיפול בשיער הראש.

לא לחפוף באופן מוגזם

חברות שמפו מסוימות ממליצות על חפיפה יומיומית לשמירה על שיער בריא, נעים ומלא ברק.

יכול להיות שהשיער אכן יראה כך למשך תקופה, אך לאורך זמן הדבר עלול לפגוע בשורש השיערה שאחראית על הצמיחה התקינה של השיער, ולהביא להדלדלות השיער ואף לתופעות של נשירת שיער והתקרחות.

בלוטות השומן הנמצאות בקרקפת הראש מפרישות חומרים שומניים שמטרתם לשמור על שורש השיערה ולהזין אותו בחומרים שומניים והורמונליים החיוניים לשיערה ולצמיחתה.

שטיפה מוגזמת בחומרים כימיים עלולה לשטוף את החומרים הטבעיים המופרשים על ידי בלוטות השומן ובכך למנוע מהגוף את ההגנה הטבעית שהוא תוכנן לספק לשורש השיערה.

לא לחשוף יותר מדי

חשיפת השיער לשמש הים תיכונית, או חשיפה של השיער למזג אויר ולאקלים יבש וקשה עלולה לגרום לנזקים רציניים בשיער ולשבירתו.

אקלים קשה גורם לשיער להיות פגיע ביותר, להינזק ולהישבר לגמרי ללא טיפול מונע או חשיפה מבוקרת.

לא רק העור, אלא גם השיער חוטפים את הנזקים שלשמש הישראלית יש להציע, וכדאי לשמור על השיער בעת חשיפה ממושכת לשמש ולא לחשוף אותו לאורך זמן לאקלים קשה ללא ההגנה המתאימה.

לא להיות שאננים

שיער פגוע הוא נורת אזהרה! אם הקצוות מפוצלים, או במידה והשיער נראה דליל ופגיע, כדאי מאוד לשים לב כי משהו כאן לא בסדר.

אם ברצונכם לשמור על השיער, אסור בתכלית האיסור להיות שאננים לסימני הנזקים והפגיעות השיער מראה.

שיער יבש יתר על המידה, או שיער עקשן באופן מוגזם יעידו לרוב על חוסר טיפול הולם בשיער ומצריכים מבעלי השיער המזהיר יתר תשומת לב וטיפול הולם בצרכיו המשתנים של השיער.

לא לשנות את מה שברא הטבע

בעלי שיער מתולתל רוצים שיער חלק. בעלי שיער חלק רוצים שיער מתולתל. הג'ינג'ית רוצה בלונד, הבלונדינית רוצה שחור, הברונטית רוצה בהיר, והבהירה רוצה אדום.

כל שינוי מהותי בצורתו או בצבעו של השיער מצריכים התערבות חיצונית ואלימה במבנה הטבעי של השיער.

חומרים כימיים שמטרתם לשנות את המבנה המולקולרי של השיער יביאו איתם בהכרח פגיעה לא רצונית בשיער, ויגרמו לו לאבד מחיותו והמראה והבריאות הטבעיים שלו.

מי שרוצה לשמור על השיער שלו בריא לאורך זמן, ולהימנע מנשירה או משיער שבור ולא בריא, חייב להימנע משינויים קיצוניים בתקופת זמן קצרה בשיער.

לא לאכול זבל

תזונה נכונה בהכרח משפיעה על מצב השיער. הרבה ג'אנק פוד, או מאכלים שומניים יגרמו לחסימה של שורשי השיערה, וימנעו מחומרים חיוניים כמו ויטמינים ומינרלים להגיע אל השיערה ולהזין אותה דרך השורש.

על מנת לשמור על שיער בריא יש לשמור על תזונה נכונה.

לקיראה נוספת בנושא ליחצו על הקישורים באים: