ראשי » ארומתרפיה

ארומתרפיה


רובנו גדלים אל תוך משוואה פשוטה מאוד – כאשר אנו מרגישים כאב או חולי עלינו לפנות לרופא על מנת שירשום לנו תרופה שתקל עלינו. תרופות אלו, המוצעות לכל דורש מיוצרות לרוב במעבדות ועשויות משלל כימיקלים אשר צורפו זה לזה.

יש דרך אחרת

אמת היא שהרפואה והתעשייה הפרמצבטית עשו כברת דרך מטאורית בדרך להקלה על מכאובי בני האדם, יחד עם זאת כשמדובר מן הראוי לשאול האם קיימת דרך אחרת לשמור על בריאות הגוף ולהקל על מכאוביו.ארומתרפיה - טיפול בשמנים

האם אנו חייבים להכניס לקרבנו חומרים מלאכותיים שאינם טבעיים? האם זו הדרך היחידה? ומדוע הרופא מתייחס רק לכאב או המחלה ולא למצבנו הנפשי?

אם גם בכם מתעוררות תהיות כאלה הרי שגם אתם מחפשים שיטה נוספת, משלימה לזו הקונבנציונאלית לטיפול בגופכם, שיטה טבעית והוליסטית יותר – שיטה כמו ארומתרפיה.

כיצד השיטה עובדת?

ארומתרפיה הינה שיטת ריפוי הוליסטית, כלומר משלימה. גרסאות שונות לה ידועות בתרבויות שונות ברחבי העולם מזה אלפי שנים.

במרכז השיטה עומד השימוש בשמנים העשויים מצמחים טבעיים שונים – פרחים, עצים, צמחי מרפא ועוד.

שמנים אלו רוויים בשלל רכיבים החיוניים לגוף האדם, כגון: ויטמינים, מינרלים, נוגדי חימצון ועוד. השימוש בשמנים הינו מגוון ונבחן בהתאם למצב המטופל ולסוג הטיפול הממולץ לו.

שימושים פופלאריים בשמנים לצורך טיפול ארומתרפי הינם הרחת השמן, עיסוי השמן אל תוך הגוף ושאיפתו כאדים. צורות המגע השונות של השמנים עם גוף האדם מחדירות אליו את הרכיבים החיוניים המצויים בהם ובכך משפרים את מצבו ללא הכר.

באילו מצבים יכול טיפול ארומתרפי לסייע?

כאמור על פי תורות הריפוי ההוליסטיות על המטפל לאבחן הן את הגורם הפיזי למחלה והן את הגורם הנפשי שהוביל למחלה.

באופן זה, הטיפול הארומתרפי מספק לחולה טיפול משלים תוך כדי התייחסות לא רק לסימפטום המחלה (כפי שעושה הרפואה המערבית) כי אם גם לגורם הנפשי אשר יצר אותה מלכתחילה.

לפיכך, טיפול בארומתרפיה מסוגל לסייע כמעט לכל מכאובי הגוף, הן אלה הפיזיים והן אלה הנפשיים – החל מצינון או שפעת, דרך מחלות וכאבים כרוניים כמו סכרת או אסטמה וכלה במצבים מורכבים יותר.

חשוב לציין שכאשר טיפול בארומתרפיה משולב עם שיטות ריפוי הוליסטיות נוספות כגון רייקי, שיאצו או דיקור סיני הטיפול אפקטיבי אף יותר.

ארומתרפיה – נפש בריאה בגוף בריא

מעניין לציין שבשנים האחרונות יותר ויותר רופאים קונבנציונאליים ממליצים אף הם על רפואה משלימה ובתוך כך טיפול ארומתרפי, כמו גם על טיפולים הוליסטיים אחרים.

אכן, גם מומחי הרפואה המערבית, הידועים בניתוק הקשר בין גוף לנפש וגם מומחים בתחום זה למדו כי לא ניתן לבצע הפרדה שכזו, שכן גוף ונפש אחד הם.

אף על פי כן מומלץ בכל שלבי תהליך הטיפול בארומתרפיה להתייעץ עם רופא, על מנת להמנע מסיבוכים בריאותיים הקשורים בגילוי מוקדם של מחלות נדירות או קשות.

לקריאה נוספת בנושא טיפולי רפואה משלימה: נטורופתיה, רפלקסולוגיה, הילינג.