ראשי » הריון

הריון


מדור הריון בבלוג איתן!

בלוג איתן הנו בלוג עצמאי, שירכז עבורכם, במדור זה מידע מקיף על כל הנושאים הרלוונטיים, אשר מעניינים נשים בהריון וזוגות המתעתדים להפוך להורים.

לפני הריון – אחריות זה אצלי בגנים

במהלך ההריון תעברי מגוון רחב של בדיקות ומעקבים – כדי לוודא שתינוקך גדל ומתפתח כשורה. רגע לפני, קחי את הזמן לערוך בירור גנטי מקיף לאיתור מחלות תורשתיות אצלך ואצל בן זוגך והערכת  סיכויי העובר לחלות בהן. קבלת ייעוץ גנטי מקדים תסייע לכם לבחור את קשת הבדיקות המתאימות עבורכם ובמידה ויאותרו פגם או לקות גנטית תונחו כיצד להתמודד עם הממצאים בהמשך.

הכיני גופך להריון

כדי להשיג הריון ולהבטיח את התפתחותו התקינה, חשוב להיערך מבחינה גופנית ונפשית.
במאמר הבא תמצאי זר של עצות והמלצות לקראת כניסה להריון -  תזונה נכונה, הרפיית הגוף, לקיחת תוספי ברזל  וחומצה פולית וגם, הסודות הכמוסים ממטבחו של השף – מה כדאי לאכול כדי ללדת בן ואיזו דיאטה מתאימה להולדת בת?

מחכה לפרי בטנך – על רפואת הפריון וטיפולי פוריות

שנים חיכית לרגע בו תהפכי לאם ועתה את מופתעת לגלות, שהחסידה מבוששת לבוא. רפואת הפריון פורצת הדרך של ימינו מאפשרת להגשים את חלום ההורות במגוון דרכים ואופנים. לאורך הדרך, לצד ההתמודדות עם התכשירים ההורמונאליים והטיפולים השונים, חשוב שתזכרי כי סבלנות, אורך רוח ושמירה על אופטימיות הם המפתח להשגת ההריון המיוחל!

כאן תמצאי את כל המידע: מתי כדאי לפנות לבירור? מהם השלבים הצפויים בתהליך? ההורמונים ותופעות הלוואי ומקום מיוחד למלכת הטיפולים -  ההפריה המלאכותית.

אם תרצו אין זו חסידה – דרכים אחרות למימוש חלום הורות

גם עבור זוגות אשר אינם מצליחים להביא ילד לעולם קיימות היום לא מעט דרכים להפוך להורים – כיצד פונים לקבלת תרומת ביצית או תרומת זרע? מהו הליך הפונדקאות הנהוג בישראל ואיך ניתן לקדם אימוץ בארץ ובחו"ל?

עקב בצד אגודל -  כל הבדיקות והמעקבים במהלך ההריון

דם, אולטרסאונד, חלבון עוברי – מעולם לא נבדקת בכזו תכיפות! תשעה חודשים רצופים בדיקות ומעקבים – בהתאם לשבוע הריון. למה חשוב להיבדק? האם יש בדיקות שניתן לוותר עליהן?

דיקור מי שפיר – כן או לא? מה לגבי CC שליה? הכל על הבדיקות והבירורים שתעברי במהלך ההריון, בליווי מחשבוני מעקב ומדריך לפירוש התוצאות.

ליווי צמוד – הריון בסיכון גבוה

את נושאת ברחמך מספר עוברים או בעלת היסטוריה רפואית מיוחדת, אשר מצריכים מעקב והשגחה קפדניים במהלך ההריון. מהן הבדיקות שתצטרכי לעבור? כיצד להפחית את מפלס החרדות? ואיך מעבירים ימים ארוכים של שמירת הריון בבית?

כושר בדרך אל האושר

אחרי הלידה את צפויה להתרוצץ הרבה סביב תינוקך. אבל גם בשלביו השונים של ההריון חשוב להתמיד בפעילות גופנית ולבצע תרגילים המותאמים לבטנך התופחת והמתפתחת. במדור זה תמצאי מגוון טיפים שימושיים לביצוע אימון מבוקר והצעת תוכנית פעילות יומית…

לאכול נכון – עכשיו, יותר מתמיד!

במהלך ההריון חשוב במיוחד להקפיד על תזונה בריאה ומאוזנת. השינויים המתחוללים בגופך מגבירים את התיאבון ומעוררים חשקים רדומים וחדשים. מה מומלץ לאכול בכל שליש? כיצד להבטיח אכילה מבוקרת ושמירה על המשקל? האם כדאי להוסיף מזונות מיוחדים לתפריט? ומה מומלץ לאכול כדי לספוג אומגה 3? – במדור ההריון של בלוג איתן תמצאי תשובות לשאלות אלה.

ויטמינים מוסיפים המון

כדי לחזק את הגוף ולשמור על איזון בתקופת ההריון מומלץ ליטול, בהנחית רופא, ויטמינים ותוספי מזון. וגם – האם מותר לך לקחת אקמול כשכואב הראש? אנחנו כאן בשביל לעדכן על סוגי התרופות והתכשירים המותרים לשימוש במהלך ההריון.

לפעמים נדמה לך שאת כבר לא מכירה את גופך…?

במהלך ההריון מתחוללים בגופה של האישה שינויים פיזיולוגיים והורמונאליים. במאמר הבא  נפרט על מגוון הסימנים והתסמינים הייחודיים לתקופת ההריון – דליות, בצקות, בחילות והקאות, גודש באף ועוד ועוד – מי הבטיח לך גן של שושנים?

על חשיבותה של ההרפיה במהלך ההריון – אפשר לכתוב עד אין קץ, לשחרור הגוף והפגת מתחים חשיבות רבה, הן עבור האם והן עבור העובר. בבלוג תמצאי טיפים ומדריכים יעילים לתרגילי הרפיה בשיטות שונות.

קורס הכנה ללידה

ההריון והלידה עצמה הם חוויה משמעותית בחייה של כל אשה. כדי שתעברי אותן בהנאה ותשארי עם זכרונות נעימים מהתקופה המיוחדת הזו, מציעים היום בתי וקופות החולים מגוון רחב של קורסי הכנה ללידה.

במסגרת הקורסים, תפגשו את ובן זוגך זוגות אחרים הנמצאים בהריון, תוכלו להעלות שאלות ולבטים המתעוררים אצלכם בתקופה זו ולהתייעץ לגבי החששות לקראת הלידה.

הכנת החדר ליורש העצר

הנסיך או הנסיכה כבר אוטוטו כאן, ואתם בלחץ: עוד לא הספקתם לצבוע את החדר ולקנות את הריהוט והאביזרים  הדרושים. מהי רשימת הציוד הבסיסית לקראת הגעת התינוק הביתה? איזה סלקל מומלץ לרכוש וכיצד בוחרים עבורו או עבורה את המיטה המתאימה? – מדריך הקניות שלנו יעזור לכם בדרך לחנות וגם בקופה…

זכויות והטבות לזוגות בהריון

ההריון מעניק לך סטטוס מיוחד גם בהיבט מקום העבודה והזכויות הסוציאליות המוקנות לך בתקופה זו. במאמר שלפנייך תמצאי מידע על זכאותך להיעדר מהעבודה לפני ההריון, לצורך ביצוע בדיקות מעקב במהלכו, כניסה לשמירת הריון ועוד…

את לא לבד – תמיכה לפני ובמהלך ההריון

ארגונים ועמותות מהמגזר השלישי פועלים באופן וולונטרי וללא כוונת רווח כדי לסייע לנשים ולנערות לפני, במהלך ולאחר ההריון. המתנדבים ישמחו להציע לך אוזן קשבת, לתמוך ולייעץ במקרים של הריון מרובה עוברים, הפסקת או אובדן הריון ולענות על שאלות והתחבטויות.

בקרוב יעלה: אינדקס רופאים ומרכזים רפואיים לנשים בהריון, רשימת עסקים ונותני שירותים – בגדי הריון, יוגה ועיסוי, צילום הריון, מכוני ייעוץ בנושאי פוריות ועוד…