ראשי » לידה

לידה


מדור לידה בבלוג איתן!

עשית את זה, שרדת חודשים ארוכים של בחילות, בצקות ובעיקר המון ציפייה… והנה קרב היום בו פרי בטנך יצא אל אויר העולם. בלוג איתן הנו בלוג עצמאי, שירכז עבורך מידע מקיף על כל הנושאים הרלוונטיים, אשר מעניינים נשים בהריון וזוגות המתעתדים להפוך להורים. אז על מה תוכלו לקרוא במדור לידה?

לפני לידה – שיקולים בבחירת מקום לידה

את עומדת בפני הרגע הגדול ומתקשה להחליט היכן ללדת. בבית? בבית החולים? במרכז ללידה טבעית? אם בחרת בסביבה הביתית – מה נדרש להכין לפני ומי הצוות שילווה אותך? ואם החלטת ללדת באופן המסורתי – באיזה בית חולים כדאי לעשות זאת: זה שידוע בצוות הרופאים המיומן שלו או אולי מי שמציע שירותי מלונית?

מהי המדיניות של המוסדות הרפואיים השונים מבחינת מתן משככי כאבים, ליווי בחדר הלידה ושהות עם התינוק (ביות) לאחריה? כאן תמצאי מידע על כל התנאים שמציעים בתי החולים ליולדות בארץ, כדי שתוכלי לבדוק, להשוות, ולבחור בקלות…

ללדת בדולה – בחירת שיטת לידה והתמיכה במהלך הלידה

לידה היא חוויה מיוחדת ומשמעותית בחייה של אישה. מסע קסום בן תשעה חודשים של יצירת חיים חדשים מסתיים, ופרק מיוחד ונפלא מתחיל – את הופכת לאם! ברגעים כאלה, חשוב שיימצא לידך מי שאת אוהבת וסומכת עליו. מי שיוכל להרגיע אותך ולתמוך בך כשכואב: בן זוג, הורה, חברה או תומכת לידה.

כדאי שתכירי את כל  האפשרויות לליווי מקצועי, על ידי מי שהוכשרו לכך: דולה, מיילדת, אחות מלוות לידה – לך נותר רק לבחור!

תיכף תשכחי מזה – שיטות שיכוך כאבים בלידה

בעצב תלדי בנים, ובעיקר, בלא מעט כאב. אז כיצד תוכלי להקל על עצמך ולהתמודד עם הצירים באופן נסבל? במה עדיף לבחור – חומרי האלחוש או שיטות הרגעה טבעיות? הכל על מה שבין אפידורל, פטידין ופרחי באך…

את כבר עם צירים מתקדמים, בדרך לחדר הלידה. מה צפוי לך שם? במי תפגשי? כמה זמן צפויה הלידה להימשך? כאן תמצאי מידע על כל מהלך הלידה, שלב אחר שלב, עד לרגע המיוחל של יציאת ילדך לאוויר העולם.

לידות מיוחדות

טרחת והכנת בבית תוכנית לידה, בחרת באופן הלידה המתאים עבורך, ובסוף -  ילדת באופן שלא תארת לעצמך, בתרחיש שונה כל כך ממה שדמיינת. "מה זה משנה? העיקר שהוא בריא" – תאמרי בדיעבד.

אבל, רגע לפני, חשוב שתכיני את עצמך לחוויה שונה מהמתוכנן ולאפשרות שמשהו ישתבש או יתפתח שלא כצפוי – על לידות עכוז, מלקחיים, וואקום וגם על הפלוסים והמינוסים שבניתוח קיסרי, על לידה מוקדמת של פגים, ההתמודדות עם חווית השהות בפגיה וטיפים לטיפול המיוחד בילדך הרך, לאחר השחרור מבית החולים.

מזל טוב כפול שתיים – לידת תאומים ושלישיות

בשעה טובה הסתיים הריון לא פשוט ואתם הורים במשרה מלאה ויותר… באיזה אופן מתמודדים עם המשימה המורכבת של גידול תאומים, שלישייה או רביעייה? כיצד מייעלים את התפקוד בבית? מהו המינון הנכון של קבלת עזרה ואלו ארגונים וחברות ישמחו ללכת לקראתכם  בשל הסטאטוס החדש?

עשית את זה – את אמא! מה צפוי לך עכשיו, מבחינה גופנית ונפשית?

בשעה טובה, ילדת! מלבד המבקרים, הפרחים וכמובן תחילת הקשר עם ילדך הטרי, כדאי שתדעי מה צפוי לך בששת השבועות הקרובים, עד שתגיעי לביקורת אצל רופא הנשים.

מהם השינויים הפיזיולוגיים וההורמונליים שיעבור גופך בתקופת משכב הלידה? איך נגרם אותו "בייבי בלוז" שמביא לדכדוך לאחר הלידה, והרי את כל כך מאושרת? כיצד להתמודד עם התכווצות הרחם ותופעות של דליפת שתן, ומהם התרגילים המומלצים לשיקום רצפת האגן? על כל אלה ועוד, במדור הריון של בלוג איתן.

דם טבורי – האוצר הטבעי של תינוקך, הביטוח שלך

חבל הטבור שחיבר את ילדך אליך במהלך ההריון, מכיל אוצר בלתי נדלה של תאי גזע, המשמשים כיום לריפוי מחלות תורשתיות ומחלת הסרטן לסוגיה, ומהווים תחליף מוצלח להשתלות מח עצם.
אם תבחרי לאסוף את הדם הטבורי ולשמר אותו, יוכלו ילדך וקרובי משפחה מדרגה ראשונה ליהנות ממנו בשעת צורך, אם תזדקקו לו חלילה בעתיד. מהו התהליך של איסוף דם טבורי? אלו הם יתרונותיו ומה עמדת ההלכה בנושא?

ההענקה שבהנקה

את רוצה לתת לו את הטוב ביותר, כבר מהשנייה הראשונה. החלטת להניק, להעניק לו מעצמך,
אבל לפעמים זה לא הולך כל כך בקלות… המאמר הבא ינחה אותך בצעדי ההנקה הראשונים ויצייד אותך בטיפים חשובים – כיצד להחזיק את התינוק ולהניק באופן נכון? באיזו דרך מתמודדים עם גודש וכאב ומה מומלץ לאכול בתקופת ההנקה?

איתך גם אחרי לידה

ארגונים רבים במגזר השלישי פועלים באופן התנדבותי וללא כוונת רווח כדי לסייע לכם לאחר הלידה. אלו עמותות קיימות עבור הורי פגים, תאומים ושלישיות? עם מי תוכלי להתיייעץ כאם חד הורית? ומי יציע אוזן קשבת במקרים של דכאון לאחר לידה? מידע, טלפונים שימושיים והרבה אהבה…

חיכיתם כל כך הרבה זמן לאורח הכי חשוב, השתחררתם מבית החולים והגעתם בשעה טובה הביתה -  על הציוד הבסיסי שחשוב שיחכה לתינוקכם החדש, עצות לבחירת עגלה וכיצד עושים לו או לה  אמבטיה ראשונה? המדריך שיענה לכם על כל השאלות הקשורות בטיפול בתינוקכם בבית.

על טקס ברית המילה – מסורתי ומודרני,  ההכנות לקראתו ומה מחכה לכם אחרי, וגם – כיצד להפחית את החרדה ולהישאר עם זכרונות חווייתיים ולא טראומטיים מאירוע הברית?

לאחר לידה את זכאית ליהנות מחופשה מיוחדת, מענק לידה ודמי לידה. כיצד מסדירים את כל אלה ומתי כדאי לחזור לעבודה – מידע מפורט ותשובות, במדריך הזכויות המלא ליולדת.

בקרוב: אינדקס רופאים ונותני שירותים – מוהלים, יועצות הנקה, ציוד לתינוק, חוגים לתינוקות – עיסוי, בייבי יוגה,  שחייה ועוד…