ראשי » ריפוי טבעי למחלות עור

ריפוי טבעי למחלות עור


העור הוא אחד האיברים החשובים בגופנו ושטחו על גוף האדם עשוי להגיע עד ל-2 מ"ר ולמשקל כולל של כ-19 קילוגרם. כן, זה נכון – העור הוא איבר, ממש כמו הלב, הריאות או הכליות. וממש כמו שאר האיברים בגופנו, גם העור נתון למחלות ופגעים שונים אשר פוגעים בו מדי פעם.

רופאי עור יכולים למנות מאות מחלות ומצבים אשר פוגעים בעור האדם באופן כזה או אחר – החל מפריחה וגירוד, ועל לשלפוחיות ומחלות אשר עשויות לגרום לסכנת חיים.

קיימות דרכים רבות לטפל במחלות עור בראש ובראשונה מומלץ להתייעץ עם רופא אשר יוכל לאבחן את המצב ובמידת הצורך לספק תרופות נאותות. אולם קיימות דרכים נוספות להתמודד עם מחלות עור, אחדות מהן הם ביקור באתרים הידועים כבעלי סגולות המסייעות בריפוי מחלות עור.

להלן רשימה חלקית של מספר מחלות עור גנטיות ומשפחתיות נפוצות בישראל ובכלל:

  • טרשת גבשושית (Tuberous sclerosis)
  • קסרודרמה פיגמנטוזום
  • פסוריאזיס
  • אטופיק דרמטיטיס
  • נוירופיברומטוזיס
  • תמס בועתי של העור (Epidermolysis Bullosa)
  • יובש העור (Ichthyosis)

מעיינות חמים לעור בריא ונעים

ברחבי הארץ ניתן למצוא מספר אתרי מעיינות חמים אשר ידועים בתכונותיהם הרפואיות. טבילה במעיינות אלו ידועה כדרך להקל משמעותית על מחלות רבות כגון: שיגרון, דלקת פרקים, וגם מחלות עור רבות ומגוונות.

מקור התכונות הרפואיות הללו עודו נתון לדיון, אולם ככל הנראה מדובר בשילוב של מים חמים רוויי מינרלים, ברזל, מלחים ועוד רכיבים חיוניים לגוף – ולעור.
אחד מאתרי המעיינות החמים המפורסמים בארץ הוא חמת גדר, הממוקם בסמוך לכנרת. אתר זה עושה שימוש במי מעיינות עשירים, הממלאים ללא מגע יד אדם מספר בריכות חמות.

לאלו אשר מעדיפים להשאר במרכז הארץ מומלץ במיוחד לבקר בחמי געש. גם אתר זה מבוסס על מים עשירים ורוויי רכיבים המסייעים ומקלים על הסובלים ממחלות עור.

אולם בניגוד לחמת גדר המבוססת על מעיין טבעי, המים בחמי געש מגיעים מבארות הנמצאים בבטן האדמה שהתגלו בחפירות שנערכו באזור לפני מספר עשורים.

לאלו המעוניינים להדרים קצת מומלץ לבקר בחמי יואב, אתר מעיינות נוסף המבוסס על בארות עמורים מהם נשאבים מים חמים ועשירים. חשוב להדגיש שביקור באחד מאתרים אלו איננו תחליף להתייעצות עם רופא, אולם על פי אין ספור עדויות של מבקרים הסובלים ממחלות עור, נראה כי ביקור בהם מקל בסימפטומים של המחלה ולעיתים אף את ריפויה המלא.

עור בריא במקום הנמוך בעולם

קיימים בארץ אם כן לא מעט מעיינות חמים, להם שלל תכונות מרפאות המקלות על מצבו של העור. אולם ללא ספק האתר הגדול והידוע מכולם הוא ים המלח.

ים המלח הוא אחת משתי הימות הגדולות והיחידות שבארצנו הקטנה, ומהווה אטרקציה יחודית ומיוחדות – אחת מנפלאות עולם. זאת הן מאחר ומדובר במקום הנמוך ביותר בעולם, אך בעיקר תודות למימיו המלוחים במיוחד והעשירים במינרלים רבים ומגוונים.

בנוסף לכל זאת, אחת הסיבות העיקריות שבגינה עשרות אלפי תיירים פוקדים את ים המלח מדי שנה היא סגולותיהם הרפואיות של מי הים, ושל הבוץ שבקרקעיתו ולחופיו החמים.

המים והבוץ הללו נחשבים כרוויי מינרלים, ויטמינים ועוד רכיבים חיוניים לגוף האדם, לנפשו וכמובן לעור העוטף את גופינו.

כאשר אלו באים במגע עם הגוף, העור סופג את הרכיבים הללו, אשר בתורם מקלים על פריחות או מחלות אשר פגעו בעור, ומרעננים אותו. שימו לב – בסמוך לים המלח ניתן למצוא את אתר המעיינות של עין גדי, אשר מבוסס על מים מתוקים ועשירים, הדומים בהרכבם לאלו של ים המלח.

לאלו מכם הסובלים מאי-אילו מחלות עור, מומלץ וצריך תמיד להקדים ולהתייעץ עם רופא עור מומחה, לשקול את מגוון אפשרויות הטיפול שעומדות בפניכם. תמיד רצוי לשאול את הרופא גם לגבי אפשרויות ריפוי טבעי.

כמובן שישנם מקרים בהם אין מרפא למחלת עור, שאז מעיינות חמים ו/או ביקור בים המלח יכולים להקל משמעותית על הסובלים מהמחלה.

בכל מקרה, רופאי העור יוכלו להסבי רלכם בדיוק מהם הייתרונות והחשיבות של שיטות הטיפול באמצעות מעיינות חמים וכמובן – ים המלח המופלא.

קיראו על מגוון חופשות בריאות ברחבי ישראל.