ראשי » דיאטה

דיאטה


מדור דיאטה ותזונה נכונה בבלוג איתן!

נמאס לך לעלות ולרדת במשקל, לנסות עשרות דיאטות לא יעילות ולהתאכזב כל פעם מחדש? הכלי היעיל יותר לשמירה על המשקל לאורך זמן והרזיה בריאה, הוא מודעות. בלוג איתן הנו בלוג עצמאי, שירכז עבורך מידע מקיף על כל הנושאים שקשורים לשמירה על משקל, הרזיה, תפריטי דיאטה ופעילות גופנית. אז על מה תוכלו לקרוא במדור דיאטה?

דיאטה כאורח חיים

דיאטה אינה מיועדת רק למטרת הרזיה, הכוונה היא לשמירה על אורח חיים בריא ומאוזן באופן שוטף. שילוב של תזונה נכונה עם פעילות גופנית, שינה טובה ושתיה מרובה.

במאמרים הבאים נביא בפניכם טיפים ועצות כיצד להימנע מההכרזה – "ממחר דיאטה!" ולעשות זאת כבר מעכשיו – איך להתאים תזונה לסדר יום עמוס ולהצליח להימנע מנשנושים ומזלילות של אמצע הלילה ובאיזו דרך להתמודד עם ארועים שוברי שגרה כמו נסיעה לטיול או יציאה למסעדה.

על כפות המאזניים

הכל על חשיבות השמירה על דיאטה מאוזנת. כיצד להימנע מדיאטות קיצוניות וחריפות, התמכרות לתכשירי הרזיה ולחומרים משלשלים, והכי חשוב – איך להפחית קילוגרמים באופן הדרגתי, להגיע למשקל היעד ולהצליח לשמור עליו.

על אופני ההשמנה הטיפוסיים לנשים ולגברים, מהם המזונות המהווים עקב אכילס עבור שני המינים, ממה כדאי להתנזר במיוחד ואלו צ'ופרים קטנים מותרים גם במסגרת משטר דיאטה קפדני.

דיאטה המותאמת למידותיך

לפני שפותחים בדיאטה חשוב להתאים אותה ללוח הזמנים האישי, להתחשב בכמות המטלות היומיות, אופי העבודה והזמן הפנוי העומד לרשותכם.

המדריך שלנו ינחה אתכם בנבכי עולם הדיאטה, יצייד במידע ויסביר על ההבדלים שבין דיאטות אטקינס, חלבונים, לחם, וכרוב.

לטעום ולהחליט…

בנוסף, תוכלו למצוא כאן מידע רב על על דיאטות לילדים, בני נוער, צעירים ומבוגרים. אלו אבות מזון חשוב לצרוך בגילאים השונים ומהי למעשה דיאטה אולטימטיבית עבור כל עשור בחיים שלנו?

לספירת הקלוריות המסורתית ולשיטת הנקודות התווספו באחרונה מדדים חדשים, המציעים הסתכלות על הדיאטה דרך משקפיים אחרות: מהו האינדקס הגליקמי וכיצד משפיעה אכילת מזון מסוים על עליית ברמת הסוכר? כיצד ניתן להתאים דיאטה לסוג הדם?

היילכו בשר ופחמימה יחד? מה מומלץ לשלב עם מה? ואיזה מזונות דלים בקלוריות אך עשירים בויטמינים? – על הרכבי המזון הנכונים והמלצות לתפריטים יומיים מגוונים, במדריך הדיאטה של בלוג איתן.

פעילות גופנית, כושר והרזייה

כדי להצליח בדיאטה חשוב לשלבה עם פעילות גופנית מותאמת, במינון הנכון. במאמרים הבאים נציע תרגילים בסיסיים לחיטוב הבטן, אגן הירכיים ואזורים "בעייתיים" נוספים, בצירוף המלצות לתזונה מתאימה לפני האימון הגופני ולאחריו.

נכון, זה דורש משמעת עצמית גבוהה, גילוי איפוק ועמידה בפיתויים… קשת של מאמנים ויועצים תשמח לסייע לכם לצלוח את הדיאטה בשלום. תוכלו לקרוא כאן על חשיבותו של ליווי מקצועי בתהליך הדיאטה על ידי דיאטנית, מאמן כושר אישי, סוכני מוצרי דיאטה וגם רופא במידת הצורך, ועל הערך המוסף של קבוצות תמיכה ומאמני דיאטה אישיים.

ובכדי שלא תצטרכו לחפש יותר מדי, בקרוב יעלה – אינדקס מפורט ומעודכן של כל נותני השירותים בתחום.

מחשבוני משקל, תוספי מזון, ודיאטות בהמלצת רופאים

כיצד להעשיר את התפריט היומי בעזרת כמוסות טבעיות? אילו תוספים מומלצים ומהם הויטמינים הנדרשים לנשים ולגברים בגילאים השונים ? – המדריך המלא, שינחה אתכם מה לקחת בבית המרקחת.

לא כולם רוצים דווקא לרזות. קיימות דיאטות המיועדות לאנשים המעוניינים להשמין, להפחית כולסטרול ולמתמודדים עם מחלת הסוכרת. מורה נבוכים לדיאטות לא  שגרתיות -  במאמר שלפניכם.

וכמובן, לנוחותכם, תוכלו למצוא פה מחשבוני דיאטה – טבלאות לחישוב מסת הגוף – BMI, מחשבוני קלוריות ומחשבוני מדד גליקמי.