ראשי » גיל הזהב

גיל הזהב


מדור גיל הזהב של בלוג איתן יוצא לדרך!

תוחלת החיים עולה וגם האפשרות לשמור על אורח חיים בריא בגיל השלישי, כבר מזמן אינה מנת חלקם של בודדים. מדור גיל הזהב בבלוג איתן יספק לכם את כל המידע והטיפים שיעזרו לכם להפוך את השנים הללו עבורכם ועבור בני משפחתכם לבריאות ומאושרות יותר, תוך שמירה על איכות חייכם. במדור זה תמצאו מידע רב ומקיף על תזונה, בעיות רפואיות האופייניות לקשישים, סיעוד, בתי אבות, דיור מוגן ועוד.

כללי הזהב לתזונה נכונה

הגעתם לגיל שבו יש לכם זמן לאכול נכון ומסודר והבריאות מכתיבה גם היא קיצוצים והגבלות. אלו אבות מזון חשוב לצרוך בגיל השלישי? ממה כדאי להתנזר ומהם שילובי המזון האופטימליים עבורכם?  כל מה שחשוב לדעת לפני שנכנסים למטבח, בצירוף תפריטים מותאמים לבני הגיל השלישי והצעות למתכונים מנצחים.

כפי שוודאי ידעתם, לתזונה נכונה חייבת להתלוות פעילות גופנית מתאימה. האם כדאי לאמץ תוכנית אימון אישית או להצטרף לאחד ממכוני הכושר? באיזה סוג פעילות ספורטיבית לבחור ומה המינון השבועי המומלץ? – על כך, במדריך של בלוג איתן לבני גיל הזהב.

שווה בדיקה

להגיע לגיל  השלישי בימינו, משמעו להתחיל את החיים. אתם בשיא אונכם, מרגישים היטב ובכושר נפלא. כדי להמשיך עם אותן האנרגיות גם בשנים הבאות, חשוב שתהיו עם היד על הדופק…

אלו בדיקות חשוב לעבור בתקופה זו? על מה כדאי להתייעץ עם הרופא? על חשיבות חיסוני השפעת בגיל הזהב, התמודדות עם אלרגיות האופייניות לעונות השנה, עצות להקלת הצינון, טיפול הורמונאלי מתאים לגיל המעבר ומידע על תוספי מזון וויטמינים שמומלץ ליטול בתקופת המעבר – לנוחותכם, מדריך הבדיקות המקיף, שיעשה לכם סדר בעניינים!

נפש בריאה בגוף בריא

לצד מגוון הבעיות הפיסיות שאופייניות לגיל הזקנה, גם בתחום בריאות הנפש, קיימים קשיים שונים עימם מתמודדים קשישים וגם בהיבט זה, לא חסרים טיפולים שיסייעו לכם לשפר את איכות חייכם. הדכדוך, קשיי ההסתגלות לשגרת החיים החדשה והשונה, בעיות שינה ועוד – כל אלו אינם גזירה משמיים.

האם אתם נתקלים לפעמים בקושי לזכור היכן הנחתם את משקפיים או מה עשיתם עם המפתחות? קורה שמספר טלפון הולך לכם לאיבוד ואחרי שיצאתם מהבית אתם שואלים עצמכם את סגרתם את הדלת? – כל אלה סימנים לתהליכי הזדקנות טבעית של הזכרון ולהיחלשות היכולות הקוגניטיביות.

מגוון דרכים להילחם בתופעת השכחה, בצירוף תרגילים לשיפור הזכרון והמלצות לתכשירים רפואיים מסייעים -  במאמר שלפניכם.

פתרונות דיור וסיעוד לבני גיל הזהב

בבית או בבית דיור מוגן? לבד או עם מטפל סיעודי? איזה בית אבות כדאי לבחור? בקרוב יעלה אינדקס מקיף שיאפשר לכם לבדוק בלחיצת מקש את כל אפשרויות הדיור, שישדרגו לכם את איכות החיים בגיל השלישי. בנוסף, במדור זה תמצאו לקט כתבות על תנאי מגורים, ליווי רפואי, תזונה, פעילות ספורטיבית וחוגי העשרה, שמציעים בתי אבות ומרכזי דיור מוגן שונים. לכם, נותר רק לבחור ואנחנו נשתדל לספק לכם את כל המידע הדרוש, שיעזור לבצע את הבחירה הטובה ביותר.

לא אחת, השיקול הכלכלי מגביל בצורה ניכרת את קשת האפשרויות שלפניכם, אלא אם חשבתם על עצמכם מראש. כל השנים דאגתם לכולם, עכשיו הגיעה העת לדאוג גם לעצמכם – על הכיסויים הרפואיים המתאימים לבני הגיל השלישי, כולל מידע מפורט לגבי הרחבות שמומלץ לעשות בתקופה זו לביטוחי בריאות, סיעוד, ניתוחים והשתלות – כי בגיל השלישי הולכים על בריא ועל בטוח…

זמן זהב – פנאי ובילוי בגיל שבו הכל מתחיל

סוף סוף יש לכם זמן לעצמכם. הגעתם לשלב בו אפשר לקחת הפוגה קלה ממירוץ החיים המטורף – בית, קריירה, ילדים ולהקדיש לטיפוח ופיתוח ה"אני". ולכם, מתחשק לבלוע את העולם ולהספיק הכל – אינדקס הפעילויות המלא לגיל השלישי, בדגש על טיולים למיטיבי לכת בארץ ובחו"ל, קבוצות רכיבת אופניים, חוגי יוגה ופילאטיס ומכוני כושר – מגוון אפשרויות לשחרור הגוף והנפש ולמילוי המצברים, כבילוי יחידני או בקבוצות מאורגנות, ספא, צימרים לנופש או הבראה ועוד.

משמרות הזה"ב – על סבאות וסבתאות פעילה בגיל השלישי

נכדים – איזו נחת. משכיחים את צרות העולם, מאפשרים להתנתק ומבטיחים רגעים של אושר וחיוך. כיצד לנצל את זמן האיכות עם הילדים כדי לתרום לבריאותם ובריאותכם באופן הדדי? אלו תחליפי ממתקים כדאי להציע להם, ואם כבר מתוקים אז באיזה מינון? וגם – שלל תרופות סבתא שהוכיחו את עצמן עם השנים, לטיפול ביקרים לכם מכל – הקטנטנים.

מועדונים צרכניים והטבות מיוחדות לבני גיל הזהב

על פז"מ משלמים פחות! הגיל השלישי מאפשר לכם ליהנות ממגוון הנחות בתשלומים למוקדי הבריאות השונים, חוגי יוגה, מכוני כושר וגם על רכישת ויטמינים בבתי המרקחת ורשתות הפארם.

כל המידע, בתוספת עדכונים על מבצעים והוזלות במיוחד לבני הגיל השלישי, זמין לכם עכשיו, בלחיצת עכבר.

לב של זהב – על התנדבות ותרומה לקהילה בגיל השלישי

הזמן הפנוי שעומד לרשותכם קורא לכם להתנדב, לפתוח את הלב. מגוון מוסדות רפואיים ישמחו להיעזר בכם,  בהתנדבות או תמורת תשלום סמלי: מחלקות ילדים בבתי החולים, נוער בסיכון, מכוני שיקום וגמילה ומוסדות הבראה.